Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrac?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 09:45

Jaki ciągnik wybrac? Witam, mam zamiar kupić ciągnik o mocy 60-70 KM będzie pracował na 12 ha, ziemie są głównie średnie, tylko trochę ciężkich. Szukam prostego ciągnika bez nadmiaru elektroniki, który będzie stosunkowo niedrogi w utrzymaniu no i mało awaryjny. Który z tych modeli według Was ma najlepszy stosunek jakość/cena? Zetor Proxima65 F4, New Holland T4020, Farmer F4-7258, John Deere 5070M, Landini Powerfarm 75, Case JX60, dużo tego ale liczę że coś doradzicie. Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrac? Dzisiaj, 09:50
  •  

#2 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 10:45

Jaki ciągnik wybrac? Witam jesli moge cos doradzic co do twojich wymagan to najbardziej nasuwa mi sie case jx60 to taki zgrabny oszczedny ciagniczek mysle zeby sie nadal elektroniki zero conowo tez atrakcyjny :) pozdrawiam

#3 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 02 listopad 2010 - 11:21

Jaki ciągnik wybrac? A do jakiej ceny? Tego Farmerka to Ty na starcie odrzuć. :)
KPK - Ochrona

#4 Share camre

camre

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:informatyka, mechanika, elektromechanika, inżynieria budowlana etc:)

Napisany 02 listopad 2010 - 11:23

Jaki ciągnik wybrac? a nad jakimś mniejszym zetorem, ew. z turbo się nie zastanawiałeś?

#5 Share Daro81

Daro81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 11:26

Jaki ciągnik wybrac? cena to najlepiej coś tańszego bo na ten areał nie chce wydac nie wiadomo ile:) wypisałem wszystkie ciągniki bo nie orientuje się ile kosztuje np landini ale pewnie sporo więcej, cena to najlepiej tak ok 120 tys. I z tego co patrzyłem to New Holland to bardziej model 5010 ale to jest chyba to samo co case jx60 jeśli się nie mylę:)

#6 Share AdrianIH

AdrianIH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 11:29

Jaki ciągnik wybrac? Landini Powerfarm 75 Zdecydowanie mały wytrzymały do tura dobra hydraulika i pod maską też nawet dużo
Case 1594 zawsze i wszędzie najlepszy będzie...;D

#7 Share Spidi

Spidi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 12:41

Jaki ciągnik wybrac? Ja bym Ci proponował zetora proximę 75 wydaje mi się że jest to ciągnik godny polecenia, nie jest zbytnio skomplikowany ja jestem z niego bardzo zadowolony.

#8 Share adi1101

adi1101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 12:49

Jaki ciągnik wybrac? ja mam nh td 5010 i jeste z niego zadowolony i zdecydowanie wybrał bym nh

#9 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 02 listopad 2010 - 13:04

Jaki ciągnik wybrac? Ja bym Ci polecił TD/JX - zależy co Tobie taniej wyjdzie. Tylko nie 5010, a 72konny TD5020. :) Kosztuje 110-115tys brutto. :)
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Mietek794613

Mietek794613

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 13:17

Jaki ciągnik wybrac? Witam.
Ja bym postawił na JD 5070m i nie należy bać się Chińskich części, ponieważ nawet w mercedesie klasy E produkowanym od 2002 roku można znaleźć części z Chin czy tramwaju (pewnie, dlatego tak się psują zwłaszcza elektronika) to, czemu nie w ciągniku. Seria m miała być tania i jest ludzie to kupują i cieszą się, więc fabryka produkuje i sprzedają i wszystko jest ok. Tak przy okazji można popatrzeć na części związane z elektroniką tam zawsze można przemycić najwięcej chińszczyzny nie mówię, że akurat tak jest. Z tymi normami to nie do końca tak musi być. Przy projektowaniu konstruktor określa, z jakich materiałów ma być cos wykonane, jakie łożyska, z jakich stopów itd. Produkt może wyglądać tak samo a różnić się, jakością użytkownik nie jest w stanie tego stwierdzić w chwili zakupu. Jako przykład podam wtryskiwacze Cr w mercedesie czy bmce będą chodziły długo nawet przy minimalnie gorszym paliwie w fordzie volvo czy renault szlak trafia je szybko nawet przy jednym zatankowaniu gorszego paliwa w fordońskim tdci jak padają przy 200 tys km to norma. W niosek tania maszyna złożona z tańszych często gorszych części.

#11 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 02 listopad 2010 - 14:01

Jaki ciągnik wybrac? Hmm a niezastanawiałes się nad Valtrą A72...
Silnik 3TI o mocy 74KM skrzynia 12/12...
Niestety niewiem czy by się zmieściła w 120 000zł...

Ale z tych co podałeś to JD lub Case

Farmera lepiej nieeee :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#12 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 02 listopad 2010 - 14:14

Jaki ciągnik wybrac? ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad farmtrac-iem 670DT 66KM prosty i oszczędny traktor skrzynia 12/12 wujek urzytkuje 690DT i jest zniego bardzo zadowolony bardziej niż z zetora chociaż na niego też nie nazeka poprostu jego FT ma 88km a pali mniej niż zetor 8441 82km przy takiej samej robocie.

#13 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 02 listopad 2010 - 14:52

Jaki ciągnik wybrac? Witam ja z mojej strony polecam ci JX 60,ciągnik tani w utrzymaniu,nie awaryjny,zawsze gotowy do pracy,mało pali i jest zwrotny,noi w kwesti elektroniki nie ma jej prawie wogule więc POLECAM!
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#14 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 02 listopad 2010 - 14:56

Jaki ciągnik wybrac? ja bym wybrał zetora z tych wszystkich bo mam dwa i sprawują się świetnie...
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#15 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 15:41

Jaki ciągnik wybrac? a moze jakiegos ursuska?? URSUS 5524 Mido by splnial twoje wymagania

#16 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 02 listopad 2010 - 19:01

Jaki ciągnik wybrac? ja bym polecił case lub NH TD5020... masz tam skrzynię 12x12, 540/1000WOM, a za dopłatą klime i pneumatykę... ale jak chcesz kupić NH to do końca roku są tańcze o ok 15tys zł, po nowym roku drożeją... ja mam zamówionego NH TD5050 na 11ha za 132tys brutto z bogatym wyposażeniem m.in. klima i pneumatyka, radio, CBM, kogut i wiele innych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 15:23

Jaki ciągnik wybrac? propozycja jeśli chcesz ciagnik składany w Polsce to masz dwa Farmera i Farmtraca a co do zagranicznych to tera w tej cheili kożystnie mozna kupić case i nh seri td albo zetora reszta tojuz musisz mieć wiećej kasy!!!

Dodaj odpowiedź