Zaloguj się, aby obserwować  
NewHollandTM120

Wasze zapasy kiszonki i sianokiszonki.

Polecane posty

Cześć jestem nowy to mój pierwszy temat więc sie przedstawie mam 13lat mieszkam w świętokrzyskiem pomagam tacie w pracach polowych(robie wszystko co sie da ale nie zawsze jestem) i mamy 10 krow mlecznych 2 byczki i 4 cielaki 2 krowy są cielne. Mamy 24,7ha pola w tym 3ha QQ i 4ha łąk dodatkowo dzierżawy jakies 9ha W tym temacie mówcie jakie macie bydlo/hodowle i mowcie jakie macie zapasy na zime :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

28szt bydła w tym 12krów dojnych, reszta to opasy, 280 bel sianokiszonki, 160 siana, 300 słomy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

ponad 100 szt zapełniamy nowo wybudowaną obore 40 sztók dojnych 24 byki 26 jałowek i 15 cięlat dwie pryzmy sianokiszonki 30mx9mx1,5m wys dwie pryzmy kiszonki z kukurydzy 30x9x2 300bel siana i 600bel słomy do tego 70 ton zboza mamy 70ha w tym 21QQ 20zboza a reszta to trawy konicziny i lucernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Ja mam 30 krów około 20 opasów i mam 26 bel sianokiszonki 400 słomy 300 siana QQ to mało po mała była i liście buraczane z 3ha i kiszonkę z trawy.


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

28 szt bydła. w tym 22 krowy dojne, 6 jałówek do 1 roku.

ok.250 szt.sianokiszonki, 22 baloty siana,5ha kukurydzy i ok.300 balotów słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

ja mam 100 szt krów 80 opasy mięsne rasy Heroford 90% i 39 szt jałowizny, a w oborze mam ok 10 wolnych miejsc. Bel mam ok 700(nie patrząc dokładnie) sianokiszonka 1300 słoma (też nie dokładnie) i suche siano to będzie może z 800 szt(i to też nie dokładnie)

Największa moja łąka ma ok 40ha a najmniejsza ok 5,5ha. tą dużą to kosimy uuu na 4 ciągniki ok 2 tygodnie na takim średnim biegu.

A ziemi to mam tak z 300-400ha

 

ja mam 143 szt krów 80 opasy mięsne rasy Heroford 90% i 39 szt jałowizny, a w oborze mam ok 10 wolnych miejsc. Bel mam ok 700(nie patrząc dokładnie) sianokiszonka 1300 słoma (też nie dokładnie) i suche siano to będzie może z 800 szt(i to też nie dokładnie)

Największa moja łąka ma ok 40ha a najmniejsza ok 5,5ha. tą dużą to kosimy uuu na 4 ciągniki ok 2 tygodnie na takim średnim biegu.

A ziemi to mam tak z 300-400ha

Edytowano przez Farmer1212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tą dużą to kosimy uuu na 4 ciągniki ok 2 tygodnie na takim średnim biegu.

Co? 2 tygodnie kosisz 40ha, w mojej okolicy mają po 30ha łąk i w tydzień mają pokoszone, zbelowane i zwiezione, a koszą jednym traktorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

U mnie jest 18 sztuk bydła 2 krowy reszta byczki na opas. Kiszonki miałem 80 sztuk, sian 30 slomy 90 Kiszonki z QQ nie robie. Bale o wymiarach 160x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Farmer to zdecyduj się, ile tych krów masz bądź chcesz mieć. Wahanie +/- 100 ha, to nie sądzisz, że troszkę za dużo. Sądząc po zapasach, to cieniutko jadają te twoje bydlaczki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kogut83    6

ja mam na razie tylko 10 jałówek limouzine ale zamierzam jeszcze dokupić.paszy mam ok 50 sianokiszonki i 200 siana 120x120.2 tygodnie kosze jednym ciągnikiem prasuje zworze do stodoły siano i owijam sianokiszonke łacznie z 35 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

ja mam 100 szt krów 80 opasy mięsne rasy Heroford 90% i 39 szt jałowizny, a w oborze mam ok 10 wolnych miejsc. Bel mam ok 700(nie patrząc dokładnie) sianokiszonka 1300 słoma (też nie dokładnie) i suche siano to będzie może z 800 szt(i to też nie dokładnie)

Największa moja łąka ma ok 40ha a najmniejsza ok 5,5ha. tą dużą to kosimy uuu na 4 ciągniki ok 2 tygodnie na takim średnim biegu.

A ziemi to mam tak z 300-400ha

 

ja mam 143 szt krów 80 opasy mięsne rasy Heroford 90% i 39 szt jałowizny, a w oborze mam ok 10 wolnych miejsc. Bel mam ok 700(nie patrząc dokładnie) sianokiszonka 1300 słoma (też nie dokładnie) i suche siano to będzie może z 800 szt(i to też nie dokładnie)

Największa moja łąka ma ok 40ha a najmniejsza ok 5,5ha. tą dużą to kosimy uuu na 4 ciągniki ok 2 tygodnie na takim średnim biegu.

A ziemi to mam tak z 300-400ha

 

Ale z ciebie bajko pisarz w temacie "330 czy T25 napisałeś że masz 30 ha ziemi a tutaj dodałeś jeszcze zero i ci wyszło 300-400 :lol: wymyśl sobie jedną historie i się jej trzymaj a nie wymyślasz bóg wie co. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak, już te koszenie 40ha łąki przez 2 tygodnie na 4 ciągniki nie pasowało, chyba że kosił ciapkiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

hm moze jego dzien pracy trwa 3 godziny w tym dojazd/powrot na pole/dom zalanie ciapka i przesmarowaniu go po 20 h noo i wiadomo papieros co 30 min na świezym powietrzu i 40 h 2 tyg i po 2 dniach juz od nowa bo urosło zanim zebrał od nowa.

 

 

 

Moją wypowiedz traktujcie z nutka ironi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

ja mam 40 krów dojnych ale do połowy roku zwiększe do około 60 bo mam 17 cielnych jałówek i do połowy roku maja terminy na wycielenie.. moje zapasy od poczatku zimy byly takie około 55 ton zboża (jęczmień 15 ton przenżyto 10 ton i reszta mieszanki) ok 300 bel kiszonki 450 siana suchego i 1000 słomy oczywiscie dokupowalem z pola a kuku z 7 hektarów i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj