yacenty

Umowy na zakup nowego sprzętu

Polecane posty

yacenty    3871

Hej chłopaki i dziewczyny,

Przyszła kryska na matyska jak to mówią.

Za kilka dni czeka mnie podpisanie umowy z dilerem na zakup nowej maszyny do gospodarstwa.

Z racji tego ze nigdy nie kupowaliśmy tak drogiej maszyny i to w dodatku z dużym wyprzedzeniem czasowym jestem zielony jak tego typu umowy powinny wyglądać aby obie strony transakcji były zabezpieczone.

 

Możecie mi zwrócić uwagę na punkty które muszą się pojawić w umowie a które powinny?

 

Wg mnie na pewno powinna się pojawić dokładna konfiguracja maszyny, wszystkie opcje które mają być

dokładna cena

dokładny termin dostarczenia maszyny

dokładny termin wpłaty 100% ceny maszyny

pewnie jakieś kary umowne za nie dotrzymanie terminu dostarczenia maszyny

kary umowne za nie dotrzymanie terminu płatności z mojej strony.

Jakieś możliwości odstąpienia od umowy w razie tzw W, przy czym tu pewnie też jakieś kary umowne - np firma nie zwróci wcale, albo zwróci tylko część zaliczki.

 

Co jeszcze?

Na co zwracać szczególną uwagę? Na czym się przejechaliście podpisując tego typu umowy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz od dilera to oni maja już gotowe umowy i jest w nich zawarte to co wymieniłeś . Ja na swojej miałem cenę wyposażenie ciągnika datę do kiedy mi maja dostarczyć i ze mam 14 dni na zapłacenie od chwili dostarczenia mi ciągnika ja przejechałem się na tym ze dostałem ciągnik 2 tygodnie później ale za to ze oni się nie wywiązali z umowy to chyba 300 zł kary zapłacili na moją rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Napisałeś dokładna cena: pasowało by aby było ustalone w złotówkach, a jeśli w euro to np. po jakim kursie euro na zł przeliczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

powiem jak juz będzie stało na podwórku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

skuter :)

tak mi się wydaje że kombajn, pisałeś w temacie kurs kombajnisty że juz zrobiłeś kurs i teraz tylko kombajn kupic, a też tutaj piszesz że nie kupywaliśmy tak drogiej maszyny, to kombajn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

...Możecie mi zwrócić uwagę na punkty które muszą się pojawić w umowie a które powinny?

...

 

 

nie chce być mraudny ale:

- termin - dzień, miesiąc, rok, kto pokrywa koszt transportu, rozładunku (potrzebna będzie rampa? będą mieli składaną czy ty musisz im załatwić?) a także to że sprzęt ma być dostarczony za dnia a nie jak się sciemnia i nic nie można obejrzeć (dla mnie siewnik gość przywiózł rano a wyjechał o 1 w nocy),

- cena netto i brutto, waluta, termin płatności,

- spis niezbędnych dokumentów które otrzymasz ze sprzętem (coby nie było że jest to np pojazd podlegający rejestracji a w książce pojazdu będą błędy takie jak np inny VIN niż na pojeździe a tak bywało na rynku samochodowym i gość bujał się 2 miesiące aby wyprostować sprawy), ja np do MTZta zachciałem ksiąkę użytkownika, katalog części i książkę oryginalną użytkownika,

- żaden dealer nie zgodzi się aby do umowy wpisać kary za niedtrzymanie terminu dostawy lub kar za niezgodność towaru z umową (wersja uboższa/bogatsza niż w umowie),

- poczytaj dobrze o zadatku i zaliczce (drogi sprzęt a dealer będzie chciał pewnie zaliczkę a nie zadatek), ja teraz chciałem zadatkować sprzęt (dużo bezpieczniejsze dla mnie) a gość uparł się zaliczkować (sprzęt do 50 tys więc odpuściłem ale powyżej tej kwoty żądałbym albo zadatku albo nie podpisze umowy i idę do konkurencji). Zadatek jest gwarancją wykonania umowy a zaliczka jest na poczet sprzętu, spóźni się o jeden dzień z dostawą i płaci tobie kasę a przy zaliczce spóźni się i nic mu nie zrobisz. Ogólnie sprzedawcy unikają jak ognia zadatku bo każdą sprawę przegrają w sądzie.

- faktura bez głupich wpisów: odbiór faktury potwierdza zgodność towaru z zamówieniem, lub odebrano sprzęt sprawny lub podpisem kwituję odbiór towaru (kumpel traktor odebrał, zarejestrował, zapłacił i teraz czeka i czeka),

- ubezpieczenie, pakiet (rozpisane dokładnie co) gratis,

- ewentualne przeglądy - ja miałem pierwszy (najdroższy) przegląd gratis.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj