Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 01 listopad 2010 - 16:38

MF 255 Witam chciałbym przełozyc alternator na druga strone silnika ,czy wtedy sprezarke mozna wyłaczyc to znaczy zdjac pasek zeby niepracowala??   :)

nobo chcialbym alternator przelozyc na lewa strone i odlaczyc sprezarke tylko zdjeciem paska bez przerobek , nobo wiem ze tam caly czas przewodem jest prowadzony olej na smarowanie sprezarki:P

nobo brat ma mf 255 po remoncie dwa lata i podczas remontu zmienial tulejki w sprezarce i po 2 latach znow trzeba nowe tulejki , ja chce w swoim odlaczyc sprezarke bo mi jest zbyteczna i niechce zeby potem musial w niej grzebac ,bo bratu padly tulejki i wałek korbowy sprezarki inaczej sie układał pod duzym cisnieniem w butli i sprzegielko (plasticzek) od alternatora pekał co pare godzin i musial odkrecic przewod od hamulcow zeby sprezarka niemioala duzego cisnienia do nabijania i jakos chodzi ale w zimie trzeba wymienic tulejki...  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 17:06

MF 255 na pewno.tylko po co przekładać jak można gdzieś na pewno pasek krótszy założyć a jak nie będzie pasował to jest regulacja na alternatorze.do sprężarki można na pewno zrobić tak jak c-330 ze pasek się zakłada i w każdej chwili można zdjąć.tylko musisz przód zdjąć i kółko inne założyć-podwójne napędzające pasek na pewno jest np.do wspomagania.na pewno się da tak jak mówisz -dowód http://www.sadownict...aganie-ciagnika niżej zdjęcia bede
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 17:15

MF 255 W mf 255 alternator jest za sprezarka czyli naped alternatora jest zalezny od sprezarki , czyli alternator bym przelozyl na lewa strone silnika a sprezarke bym mógł sobie właczyc/wyłaczyc paskiem jak w c 330
ale czy moge poprostu odłaczyc sprezarke zdjeciem paska??? :)

Chodzi poprostu o przerobienie alternatora tak jak jest to rozwiązane w ursus3512 czyli z tym sobie poradze , ale czy moge odlaczyc sprezarke zdjeciem tylko paska??? :)

jak bende chciał ją wlaczyc wylaczyc to sobie pasek załoze/zdejme :)

hmm ale bende musial kupic nowa pompe wodna zeby bylo mioejsce na 2 paski :)

#4 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:17

MF 255 poszukaj dobrego fachowca niech ci dorobi sprzegielko na kole od sprezarki. ja tak mam u siebie wygodne i nie musze sie bawic w zadne paski. niestety teraz nie mam jak zrobic zdjecia tego.dorboil mi to facet ktory kiedys pracowal w zakladach ktore robily czesci do ursosow i tam kiedys podobno takie cos robili wiec moze mozna to gdzies kupic.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:26

MF 255

W mf 255 alternator jest za sprezarka czyli naped alternatora jest zalezny od sprezarki , czyli alternator bym przelozyl na lewa strone silnika a sprezarke bym mógł sobie właczyc/wyłaczyc paskiem jak w c 330
ale czy moge poprostu odłaczyc sprezarke zdjeciem paska??? :)

Chodzi poprostu o przerobienie alternatora tak jak jest to rozwiązane w ursus3512 czyli z tym sobie poradze , ale czy moge odlaczyc sprezarke zdjeciem tylko paska??? :)

jak bende chciał ją wlaczyc wylaczyc to sobie pasek załoze/zdejme :)

hmm ale bende musial kupic nowa pompe wodna zeby bylo mioejsce na 2 paski :)

Ja mam sprężarkę odłączoną już kilka lat i jest ok. Spokojnie możesz założyć krótszy pasek. http://www.agrofoto....190-ursus-3512/

Nie pompę a samo koło pasowe na pompę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:46

MF 255 ok dzieki za odpowiec ,a alternator w 3512 jest chyba taki sam jak w 255 czyli pasowal by alternator do napinacza alternatora z 3512 czyli bym musiał tylko zmienic korek wlewu oleju z 3512, kupic napinacz alternatora i koło pasowe na alternator i nadciąc maske tak?? , przerobic pompe wodna na 2 paski :) a i dłuzsze kable do podłaczenia altka :) paski z 3512 powinny pasować B)

chyba tyle czy jescze cos ominołem????? :P

A propo tego koła pasowego to napewno moge załozyc koło na 2 paski, bo mi sie wydaje ze ta pompa co mam nie jest rozbieralna masz tak ze moge zmienic koło pasowe?? :) wolałbym zmienic tylko koło pasowe bo pompa niedawno zmieniana :) a moze ja mam jakis badziewny zamiennik pompy i jest nierozbieralna, musze to sprawdzic ;[

Edytowany przez andrzej2110, 01 listopad 2010 - 19:03.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 19:07

MF 255 Ktoś już przekładał alternator w 255 na af.

Koło pasowe będzie pasować. Gdy wymieniałem pompę to w sklepie była tylko z pojedynczym kołem pasowym. Kupiłem i w domu przełożyłem koła.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 19:12

MF 255

Ja mam sprężarkę odłączoną już kilka lat i jest ok. Spokojnie możesz założyć krótszy pasek. http://www.agrofoto....190-ursus-3512/

Nie pompę a samo koło pasowe na pompę.

hmmmm najlepiej bendzie jak zrobie jak ty   :) ,  ze załoze dłuzszy pasek (niebende dodawał drugiego kola pasowego na pompe) przykrece alternator z lewej strony bez napinacza alternatora , załoze dłuzszy pasek jak na zdjęciu a napinanie paska wykozystam orginalny napinacz  ,tesz na zdj B) tylko zeby właczyc sprezarke bende musial zdemontowac krótki pasek i załozyc długi , jakos by było  ;[

A propo paska to chyba dostał bym w sklepie taki sam pasek tylko dłuzszy  co by mi obejmował koło z silnika  , pompe wody. alternator i napinacz ze sprezarki??:) bo w 3512  są 2 paski i niebenda pasowac bo jeden jest taki jak umnie a 2 jest kruciutki z pompy  do altka  :P

amoze zrobic wszystko jak w 3512 na 2 paski ??? i zmienic koło pasowe na pompie z 3512?? 

wsumie bym wolal na jednym pasku bo niej kosztowne , ale czy dostane taki sam pasek tylko o potrzebnej mi długosci  , bez problemu ??  :)

Ktoś już przekładał alternator w 255 na af.

Koło pasowe będzie pasować. Gdy wymieniałem pompę to w sklepie była tylko z pojedynczym kołem pasowym. Kupiłem i w domu przełożyłem koła.

czyli najlepiej bendzie jak zrobie wszystko tak jak w 3512 , wtedy paski benda z 3512 i niebendzie problemu z jednym paskiem :lol: 

dzięki za wszystko chyba juz czaje co mam jak zrobic , napewno bendzie lepiej jak teraz :)

#9 Share slawko

slawko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:11

MF 255 WITAM MAM PYTANIE . GDZIE MOZNA DOBRZE NAPRAWIC SPREZARKE DO MF255 BO TERAZ STOI W GARAZU I MAM CZAS NA TO?

#10 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:17

MF 255 Przeciesz w okolicy musi byc jakis zakład co ci wymieni tulejki a tłok pierscienie i symeringi sam mozesz sobie wymienic:P ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 22:04

MF 255 Witam
Dla zainteresowanych tani sposób na odłączenie sprężarki w MF255 przy użyciu tego samego alternatora http://www.agrinpol....mages/15515.jpg http://www.agrinpol....mages/15516.jpg

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson