Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

Adrianos    30

jeszcze nic, ale oddala nam się wizja fendta, gdyż jak sam sprzedawca zauważył są awaryjne a przy okazji strasznie drogie, jutro mają przyjechać panowie od Valtry, może przekonają do swojej maszyny, prócz tego w grze dalej JD Case i MF tylko nie na vario a z seri 6400


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

bedzie dzisiaj pan od valtry to wszystko później powiem.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

od fendta całkowicie. korbanki za dużo chcą, a jak chce z niemiec bo cena dużo niższa to @rogeryk który wręcz "wielbi" fendta straszy że ciąniki te się psują, padają komputery, są przypadki że vario siada, listwa od wtrysków idt itp to gdzieś mam zapłacić kupe kasy za taki traktor, tym bardziej że jak fendt to na pewno nie był by od nich bo za dużo sobie cenią, z niemiec jest 15tyś E taniej. to tak Wam drodzy userzy piszę żebyście wzieli to pod rozwagę. i nie koniecznie musicie brać fendta czy JD jest naprawde mnustwo dobrych marek, a ich wogóle nie bierze sie pod rozwagę


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no około 65tys taniej to już jest sporo.

z tym psuciem się to jest loteria :) ktoś kupi pronara i bez żadnych awarii naśmiga mu 5000mtg np. pronar 1221 za jakieś 130-150tysi a ktoś kupi JD albo Fendta za ponad 350tysi i bedzie mu się psuł co jakiś czas ;) ale może być też odwrotnie że pronar psuć się będzie a JD czy fendt naśmigajo 5tysi mtg i nic ;[ ale jak by się JD albo fendt psuł to by było że ktoś kupił nowy traktor za grubą kasę myśląc o tym że będzie bez awarii jechał a tu plany nie wypaliły :D bo jak ktoś pronara kupuje to ma tą świadomość że mogą być awarie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego Adrianos czytaj ze zrozumieniem! Czy napisałem że sie notorycznie psują? Róznica to 10 tys Euro między ciągnikiem nowym a UŻYWANYM! Twój sąsiad ma 2 ciagniki najlepszej marki i kolejne zakupy też u nas robi więc chyba tak drogo nie jest :) W sumie jeśli Ramotowski może ci ściagnąć 414 to i 714 ściągnie w dużo mniejszych pieniądzach i bedzie po problemie czy 4 czy 6 cylindrów-jak to kolega wyżej napisał. Za 10 tys to warto byłoby się za granicę przejechać i kupić tam i jeszcze Ramotowskiego pominąć i będzie jeszcze taniej ;) Nie prównuj Fendta do innych marek bo Fendt jest tylko jeden taki na rynku i nie jest to ciągnik dla każdego. MFa, Valtrę, NH czy JD prawie każdy może mieć ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nie prównuj Fendta do innych marek bo Fendt jest tylko jeden taki na rynku i nie jest to ciągnik dla każdego

o kutwa elitarny ciagnik :);) ;[

A tak pozatym Korbankoland nie ma lakiegoś 818 Favorit do opchnięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no rzeczywiście Robert;D fendt jest super, najlepszy PRO...-o tym mówie że z Tobą sie nie dogadam, bo Ty wszystko czego nie sprzedajesz opisujesz jako dno i wodorosty, pamiętam jak jeszcze claasem handlowaliście, wtedy powiedziałem Ci że będziemy zgrabiarke i kosiarke kupować odrazu na clasa zacząłeś namawiać.... a gdy spodkaliśmy się po pewnym czasie nie znałeś maszyny lepszej od felli :) dla mnie sprzedawca powinien swoje chwalić ale nie mówić źle o konkurencji bo to przynosi odwrotny skutek.

 

 

PS. WYJĄTKOWY ROBERCIE ile masz fendtów w swoim gospodarstwie?? B) :D ;[ ;)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

O jakim gospodarstwie mówisz? Ja nie mam niestety gospodarstwa ;) Nie namawiałem Ciebie na kosiarkę Claasa tylko powiedziałem, że jest zaje.... zresztą sam wiesz bo ma Twój sąsiad taki zestaw od nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no z tego co sam mówiłeś to Twój ojciec ma DF i dwa lambo....

jaki mój sąsiad ma jakiś zestaw od Was?? z tego co mi wiadomo to tylko Pan Marek z wami "handlował" i kupił dwa fendt ale kosiarki to pottingera kupuje.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

czyli nas też nie stać... ale nie na fendta a na korbanka.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie no spadłem z krzesła :) -słuchaj Rogeryk-posiadam co prawda egalitarnego JD a nie elitarnego Fendta,niewypasionego Zetora tudzież przaśną C-360 ale w życiu bym nie wyskoczył z taką tezą jak Twoja-owszem co do C-360 to o jej wykonaniu,zaawansowaniu technicznym w porównaniu do współczesnego jej Fendta mówić chyba nie będziemy-przejdźmy dalej-Zetor to stara konstrukcja z początku lat 80 ubiegłego wieku ale ówczesny Fendt (oczywiście porównywalny mocą i wagą) jakoś od owego Zetora rozwiązaniami technicznymi wiele nie odbiegał,komfortem podejrzewam nawet że odstawał ;) -jeżeli chodzi o żywotność-to chyba sam widzisz-zresztą zdaje się miałeś 7011.Co do nowszych konstrukcji to w czasie gdy kupowałem JD 5720 (ponad 5 lat temu) nie zauważyłem jakiejś specjalnej przewagi serii Ci oprócz oczywiście ceny ;[ no i udżwigu podnośnika-zauważyłem za to sporo rzeczy odstających in minus względem rzeczonego JD-tak się moim zdaniem ma elitaryzm Fendta.No chyba że na szybkiego obalisz moje bajdurzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

nie napisałem że Was bo tego nie wiem i nie interesuje mnie to. Napisałem tylko, że mego ojca nie stać. Naucz się czytac ze zrozumieniem :) Kolego jaro właśnie dobrze piszesz z tym Zetorem ;) Mój ojciec miał kiedyś jednego z dwóch pierwszych Zetorów na gminie. Pamiętam jak mnie koledzy w podstawówce pytali o niego bo w domu mieli c360 c330. Kilkanaście lat później jak ojciec kupił owe Lambo nikt mnie juz o niego nie zapytał i podobnie z DF bo takich ciągników były 10-ątki na gminie. U nas na gminie są dzisiaj tylko 5 Fendtów w tym tylko 2 Vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Adrianos i jak był pan od Valtry?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Więc wiesz jak to było. A JD który był? Niektórzy wybierają markę a niektórzy cenę Jak ojciec kupował DF to ja byłem za Fendtem bo byłby to pierwszy nowy Fendt i to jeszcze Vario w gminie. Wszyscy mówili, że jest najlepszy ale ojciec wybrał cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja nie wybierałem marki ani ceny-zrobiłem takie to a takie założenia-w ostatecznym rozrachunku na placu boju pozostały Fendt,Valtra i JD-wybrałem najtańszy :) -ale nie z powodu ceny.

PS.W okolicy pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jaro ale z tego co mi wiadomo to wioskę obok kręci się 300Ci? Czyli to zadecydowało o zakupie? ;)

@Roger Ty się modlisz do Fendta? Przesadzasz już z tą wspaniałością Fendta i Mfa. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Farmer-skąd masz takie informacje ?-do tego fałszywe -najbliższy 309 Ci to trzy wioski dalej :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pięknej miejscowości Szable, że je tak nazwę ( Miecze) jest taki Fendziorek. A wiem, bo tam Renówkę oglądaliśmy, i w Grajewie w te wakacje z 10 razy byłem. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Farmer-Pana Rydzewskiego znam-ale to prawie 35 km od mojej miejscowości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

miecze to wioskę dalej ode mnie no może 2 wsie dalej

 

@farmer u kogo renię ogladałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj