Cineek

Pług do 20 tysięcy zł, do Massey'a 120 KM

Polecane posty

Cineek    8

Witam :D Szukam dobrze kryjącego pługa obrotowego do Massey Fergusona 120KM, prosiłbym o jakieś propozycje :) Ogladałem kverneland'a vd85, i ld 85,ed 85 i ed100 czym one się różnią ? Widziałem też kilka Rabe Werków i Vogel Nottów, pomożecie coś wybrać ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia powinieneś dodać ile skib rodzaj zabezpieczenia na jaki rodzaj gleby jak długie pole zawieszany czy półzawieszany. proponuję Rabe Werk półzawieszany 5-cio skibowy dlatego iż go posiadam pracował z ursusem 1224 obecnie z Fiatem 130kM zalety to duży nacisk na ciągnik duży rozstaw korpusów wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Witam kolego ,ja mam kvernelanda ls 95 varjo 5 skibowy zawieszany do ciagnika 135 konnego a tobie polecam 4 skibowy ,odkładnie ma te najwieksze śrubowe i ziemia jest zawijana i nic niewidac :D polecam a cena to w okolicach 20 tysiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

a ja na twoim miejscu dołożył bym 3 tys i nowego AKPILA km80 bym kupił sam użytkuje takiego ciągnikiem o podobnej mocy i jestem zadowolony a nowe to nowe)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Najlepiej zawieszany 4 skiby , nie chcę pół zawieszanego, mam obecnie Fortschritta B201, stary zabytek z przed epoki, no nie powiem że źle orze, ale chciałoby się coś bardziej poręcznego, tak to muszę zawsze jechać wykończyć C360 z trzy skibowym, bo przecież tym nie zrobie...

 

Akpil? Nie wiem, jak to kryje, wiem że markowe pługi kopiują ziemię idealnie :D Dlatego trzymam się markowych. Wolę używany ale konkretny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam mogę ci polecić taki pług jak sam posiadam, czyli pług obrotowy 4 skibowy Agro-Masz. Mój MF ma 115 KM i daje z nim rade. A nowy koszuje ok 16 tys więc warto sie nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Jak wypada Agro-Masz i Akpil z pługami z Unii Grudziądz?

Jak to jest z z tymi Uniami ? Dobrze kopiują teren? Gleby mam 2a/2b/3a równiny i dużo słupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj