Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa MF 255

113 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 04 maj 2011 - 16:55

Naprawa MF 255 Ja się podepnę:
Ile można zrobić szlifów wału 3 czy 4?
Idzie gdzieś dostać tłoki z 5 pierścieniami? Jaka firma je produkuje?
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa MF 255 Dzisiaj, 15:48
  •  

#62 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 04 maj 2011 - 19:23

Naprawa MF 255 W c4011 znajomy robił 4 szlif wału i pomyka. W oryginale były 4 pierścienie. Wiem, że są w sprzedaży, ale to szukaj w okolicy w sklepie, na allegro stoja cale zestawy: http://allegro.pl/li..._to=&view=gtext.

#63 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:41

Naprawa MF 255

Ja się podepnę:

Czy te tłoki z 5 pierścieniami są lepsze od zwykłych?

#64 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:01

Naprawa MF 255 Mają zamontowany dodatkowy pierścień olejowy, bez sprężynki. A czy lepsze to nie wiem.

#65 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 04 maj 2011 - 21:57

Naprawa MF 255 no pewnie ze sa lepsze
w c328 u mnie na praktykach jest dodatkowy pierscien i w zimie daje sie dawke na pompie i pali bez problemu

#66 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 08:36

Naprawa MF 255 Ale ten dodatkowy pierścień powinno się zakładać gdzieś po 4-5 tys mth,(wcześniej zostawia się puste miejsce), lub przy pierwszych oznakach pobierania przez silnik oleju, wcześniej jest niepotrzebny,stwarza niepotrzebne tarcie i zużywa tuleje
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#67 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 05 maj 2011 - 16:06

Naprawa MF 255 kto ci tak powiedzial?? bo pierwszy raz o takim czyms slysze

#68 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 17:15

Naprawa MF 255 Naprawiłem więcej silników w życiu niż ty ich na oczy widziałeś ,z tąd wiem, chcesz to załóż wszystkie nawet 4tys mth tuleja nie wytrzyma tak ją zeżre. Mowa oczywiście o dodatkowym pierścieniu zgarniającym.

Edytowany przez bobytempelton, 05 maj 2011 - 17:17.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2011 - 17:22

Naprawa MF 255 Jakiej firmy polecacie pierścienie do mf 255??

Edytowany przez zenekc330, 05 maj 2011 - 17:23.

#70 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 05 maj 2011 - 17:50

Naprawa MF 255 a z kad u ciebie taka pewnosc?? u nas na praktykahc sklada sie zawsze wszystkie i jak narazie nie bylo zadnych reklamacj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:13

Naprawa MF 255 To musisz przyjść do mnie na praktyki, to się więcej nauczysz, podpatrzysz itp , napisze szczerze że 95% mechaników uważających się za dobrych umie tylko rozebrać,wymienić,złożyć, ale nie dobrze naprawić , zdiagnozować, ustawić itp

#72 Share marcinzetor99

marcinzetor99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:20

Naprawa MF 255 u nas w mf 255 był robiony szlif wału ok. 2000 mth temu. Ok 2 tygodni temu przyprowadziliśmy go od mechanika bo wał pękł. Teraz oczywiście jest włożony nowy.

#73 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:04

Naprawa MF 255 boby w to nie watpie ale nie bede mowil co mysle o takich co sie za duzo chwala a ty nie znajac mojego szefa odrazu uwazasz ze nic nie umie a ja cie zapewnaim ze sie duzo mylisz, zrobil duzo zeczy o ktorych nie jeden nie mial by nawet pojecia ma sowich pare wynalakow
z tym ze duzo jest mechanikow co mysla ze wszystko wiedza to popieram ostatnio mailismy nawet przypadek ze pewien gosc przyprowadzil 3512 od innego mechanika gdy go zabaczylismy to z nigo sie lalo z kad tylko sie dalo a tamten mechanik powidzial mu ze perkins tak ma

#74 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:09

Naprawa MF 255 To b.dobrze że masz szefa który dużo cię nauczy, ale serio dodatkowy pierścień montuje się dopiero przy pierwszych oznakach pobierania oleju, oczywiście wymieniając też resztę, a tak na marginesie do mnie trafiały silniki min z odwrotnie założonym tłokiem, źle pozakładane stopki to standard, niemówiąc o takich pierdołach jak kawałki skóry na panewkach, czy trociny z cykliniarki w skrzyni... ludzka wyobraźnia nie zna granic. Pozdrawiam

#75 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 maj 2011 - 23:51

Naprawa MF 255

Ja się podepnę:

Po co 5 pierścieni to jest wcale nie potrzebne no może niektórym domorosłym mechanikom. Mianowicie jak ma być robiony remont używamy z bratem zestawów z Krotoszyna mehle na surowych tulejach, dobrym rozwiązaniem jest tuleja Krotoszyn a tłok thm który posiada szpic na środku przez co silnik spala lepiej i ciszej pracuje a czego nie posiadają inne oprócz oryginałów korbowody do kontowania wał do szlifu nowa pompa oleju i głowica ponieważ regenerowana rozpada się po 3 miesiącach. Nasz MF po remoncie chodzi już 7 rok i silnik nie ma objawów brania oleju ani żadnych stukań jeśli chodzi o te silniki są ok.

#76 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 maj 2011 - 15:08

Naprawa MF 255 W zasadzie pilne:
Podczas pierwszego remontu Mf mechanicy z SKRu wymienili (z sobie tylko znanych powodów) jeden z korbowodów. Jest niby podobny, ale troszkę się różni od pozostałych. Dzisiaj wzięliśmy się za składanie silnika i chcieliśmy wymienić śruby korbowodowe (te które trzymają korbowód w kupie), a tu zonk, na tym innym korbowodzie są inne śruby (na oryginalnych jest M11, na tym są M12. Na pierwszy rzut oka są takie same, ale te M12 są troszkę krótsze i mają inny gwint. I tu pada pytanie: od czego to może być? W żadnej okolicznej składnicy nie ma nic takiego, a stare mają pozrywane gwinty.

Macie pomysł z czego one mogą być? Z jakiegoś 4512/3512?

Od 360 są inne i tak nie bardzo pasują.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2011 - 15:23

Naprawa MF 255 http://www.sklep-gre...oducts_id/23957 a czy czasem tam nie powinny isć takie śruby??

#78 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 maj 2011 - 15:55

Naprawa MF 255 Tak i na tamtych są, a na tym są podobne, tylko , grubsze i z innym gwintem.
A numery na korbowodach są podobne.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#79 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 maj 2011 - 12:24

Naprawa MF 255

Ja powiem tak tato kupił wał jeden z tańszych tak samo komplety naprawcze i po 4 latach śmiga aż miło, oleju ani grama nie bierze, a ciśnienie trzyma identyczne jak zaraz po remoncie 3.5 na jałowych obrotach, a na max 4 niezależnie czy zimny czy gorący (mam wskaźnik ciśnienia). Wszystkie prace możesz wykonać w garażu znając podstawy mechaniki i mając podstawowe narzędzia. Jedynie oddawaliśmy blok żeby wyjeli stare tuleje i wprasowali nowe koszt 50zł. Jak masz możliwości to rób samemu, szkoda kasy i będziesz pewien ,że wszystko poprawnie zrobiłeś :)

Ja w swoim mf255 ciśnienie oleju miałem 4 na jałowych, a przy ok. 1500obr/min podchodziło na 5
na max nie sprawdzałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:41

Naprawa MF 255 Paliwo w oleju którędy się dostało czy mogło przez pompe paliwa?