yacenty

Hedery seria 300 a 600

Polecane posty

yacenty    3838

Hej,

mozecie powiedzieć czym się różnią hedery z serii 300 i 600?

Jakoś ulotki i strony są jak masło maślane.

Jedyne co się dowiedziałem pytając tu i uwdzie to fakt, ze 600 są lepsze.

W czym, jak i dlaczego?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

600 :

 

szybkozłącze

podłączenie tak jak przy claas "na wałek"

poziomowanie

 

podejrzewam ze chodzi o heder 4,85 i przy predkosci roboczej 1470 rzędu 3km/h spokojnie zdążysz "go" opanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

taka niska prędkość? nie chce mi się wierzyć, u mnie 1450 chodził w jęczmieniu w okolicy 5km/h przy plonie 7.5t/ha

znasz różnicę w cenie 316 a 616?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

jdeere 1450 standard powiedzmy 310 tys

 

jdeere plus z hederem serii 600 i separatorem ok 350tys

 

 

p.s predkosc jdeere 1470 w rzepaku 3,1-3,3km/h

w pszenicy 3,5km/h

to nie na podstawie bo ktos komus mówił, sam widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Yacenty z tego co kolega mi mówił zaznaczam mówił to różnice są w jakości materiałów tzn. inna grubość blach, kwestia jest również miejsca produkcji (mam przypuszczenia ale sam nie widziałem więc nie będę domniemał) ale to sprawdź sam u kogoś kto ma co jest na tabliczce znamionowej. Wydaje mi się że jednak spora różnica w cenie ma odzwierciedlenie w konstrukcji=jakość,żywotność. Cena czyni cuda.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Oprócz poziomowania, szybkozłącza i przekazania napędu przez wałek masz jeszcze inne nożyki na kosie i bagnety takie jak w napędzie schumachera. Dzięki temu bagnety szybciej się oczyszczają z ziemi co znacznie ułatwia zbiór przy wylegach. Największą zaleta to jest to poziomowanie (cheder sam utrzymuje wysokość ścierniska i kopiuje teren) jak masz pagórki na polu to docenisz serie 600!

Jak się dowiadywałem w sierpniu to dopłata wynosiła coś właśnie ok 40tyś pln tylko wtedy euro w JD liczyli jeszcze po 3,7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Napewno blacha w obydwu typach jest ta sama , w serii 600 dodano jeszcze parę czujników , a mianowicie to że umożliwia kopiowanie terenu ,pamięć położenia nagarniacza i parę drobiazgów ,oprucz tego oc\zym sami wspomnieliście panowie,stąd podział na podatne i sztywne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wg oferty różnica w cenie miedzy 316 a 616 oscyluje w okolicy 3tys E,

temat jest jak najbardziej do przemyslenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Ja wybrał bym serię 600 dużo większy komfort pracy za nie wiele większe pieniądze , w działaniu widać różnicę znam temat z własnego doświadczenia polecam. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czy w 1470 z hederem 600 można mieć kopiowanie terenu poprzeczne? czy tylko wzdłużne?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 600 masz w standardzie poprzeczne... Chyba, że pisząc wzdłużne masz na myśli wysokość automatycznie kopiowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

poprzeczne mam na mysli bujanie się hedera prawo lewo względem kombajnu jeśli na polu dzieje się coś złego - jakaś dziura czy może na polach oranych zagonem składy.

Wzdłużne to mam na myśli podjazdy pod górkę czy zjazdy z górki, albo nawet sytuację kiedy koła wpadną w jakąś dziurę

W hederze wiem ze są czujniki ale resztą chyba powinien sterować jakoś kombajn - czy taka funkcjonalność jest w standardzie czy jakas opcja?

pytałem o to dilera - nie wiedział, ma mi to sprawdzić jak wróci z urlopu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

yacenty na szkoleniu dowiedziałem się trochę o tym hederze 600, kopiowanie poprzeczne czyli na boki jest na czujniki, a wzdłużne polega na regulowaniu kluczem dwóch śrub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Hmm. Co kraj to obyczaj, wzdłużne kiedyś polegało na tym, ze heder jest pchany po ściernisku i w układzie panuje określone ciśnienie, które wskazuje zegar, przy wjeżdzaniu pod góre ciśnienie wzrasta, heder jest podnoszony wyżej, tak aby ciśnienie wróciło do wczesniej ustawioego, przy zjeżdzaniu - odwrotnie...

Teraz to pewnie są ruchome płozy w hederze i czujniki załatwiają sprawę.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

może źle się wypowiedziałem, wzdłużne miałem na myśli kąt patrzenia bagnetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj