Skocz do zawartości

Reklama

Lochy jaki system utrzymania

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
24 odpowiedzi na ten temat

#21 Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 09 luty 2012 - 11:42

Maciora produkuje ok. 4,6 m 3 gnojowicy rocznie.

#22 maniana

maniana

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 październik 2012 - 09:29

Zastanawiam się nad modernizacją chlewni dla macior. Mógłby mi ktoś napisać ile kosztuje taki kojec samoblokujący? Myślę o 40 sztukach. Raczej na ściółce.

#23 lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2571 postów
  • 7980618

Napisany 22 październik 2012 - 13:43

Rozwiązanie dobre ale niestety drogie. kojec samoblokujący jest 2 razy droższy od zwykłego.

#24 adamn999

adamn999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 12:57

No właśnie zastanawiam się też nad kojcami samoblokującymi mam 36 loch cykl zamknięty stworzyłem 4 grupy po 6 sztuk w karzym skojcu zamontowałem zwykłe przegrody żywieniowe aby nie było agresji w czasie jedzenia, mam małe pytanie do tych którzy z samoblokami mają do czynienia od dłuższego czasu mianowicie  jak wtedy zadajecie pasze macie automaty czy może ręcznie, ile czasu taka loch spędza w samobloku?? i czy jeżeli mam 6 loch w grupie to niepojawi się cwaniara która zje pasze z jednego kojca i skorzysta z okazji że współlokatorka przegapiła porę jedzenia i zje za nią??
i takie małe pytanko czy przeważnie locha je w tym samym samobloku czy różnie to bywa?
i jak wygląda praktyczne zastosowanie samobloków na płytkiej ściółse ( niestet mam stary budynek bez ruszt)

Z góry dziękuję za odpowiedz

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#25 maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:37

nie mam samoblokow  ale  obserwowalem   fajny system  acz kolwiek drogi  potrzebuja wiecej miejsca dobre jest to ze locha sie zamyka i bez przeszkod i agresji moze tam spokojnie sie  najesc  czy polezec  i zadna jej nie wypchnie   chyba ze przy samym wchodzeniu   to wejdzie gdzie indziej pasze mozesz zadawac  i recznie i automatycznie jak masz sciolke wiadomo odchody wtedy  zostaje lopatologia  
ja mam najprostszy i najtanszy  i wszedzie pasujacy system   ad libitum  mam tylko przadny karmnik odpowiednia pasze   tylko zobacze ile drozsze moze byc zywienie    bo spokoj  malo roboty=bezcenne

Zobacz także