Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy obory

146 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Radzio55555

Radzio55555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 luty 2014 - 17:15

Koszt budowy obory Dzwonilem juz ma mi wyliczyc co i jak z k3 ma tez przyjechac przedstawiciel z oferta pod klucz ( bez hali udojowej) przyszlym tygodniu ponoc koszty budowy sie zmniejszyly przynajmniej z tego co mowil ciekawe ile w tym prawdy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy obory Dzisiaj, 07:31
  •  

#122 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 13 luty 2014 - 22:56

Koszt budowy obory materiały poleciały w dół rzeczywiście, to prawda bo sprawdzałam, i cena stali i zwykły supporek czy pustak w porównaniu z rokiem poprzednim jest dużo tańsze. Z jednej strony dobrze, bo mniej kasy sie wyłoży, a z drugiej nie bardzo bo kosztorys do kredytu bedzie uszczuplony.

#123 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 19 luty 2014 - 19:24

Koszt budowy obory Teraz pozostaje czekać aż ruszy nowe rozdanie PROW. Będzie kładziony duży nacisk na budowę nowych obiektów wraz z wyposażeniem (hale udojowe, paszowozy) więc można chwilę jeszcze poczekać jakie postawią wymagania do spełnienia

#124 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 luty 2014 - 15:55

Koszt budowy obory Z tego co słyszałem to 500 tysięcy to ma być ale to na budowę świniarni

#125 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 23 luty 2014 - 16:33

Koszt budowy obory Również na budowę obór ;)

#126 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2014 - 15:57

Koszt budowy obory Ostatnio w ręce wpadł mi "Tygodnik poradnik rolniczy" numer 6 z 9 lutego 2014 i tam jest fajny artykuł właśnie o tych dofinansowaniach. Polecam przeczytać go sobie i zapoznać się z tym. Jest tam napisane na co i ile może być:
-produkcja prosiąt 1,5 mln zł
-inwestycje związane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie 500 tys zł
- pozostałe inwestycje 200 tys zł

Są to górne progi pomocy

Edytowany przez zetorfanprox, 26 luty 2014 - 09:51.

#127 Share arcy

arcy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 15:00

Koszt budowy obory http://www.sklep.rbp...3-dpj-p-72.html

Koszt takiej obory bez wyposażenia ?

pozdrawiam

#128 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 maj 2014 - 17:45

Koszt budowy obory Jaki był by koszt wybudowania obory wolnostanowiskowej na 60 krów+ 40 jałówek, konstrukcja dachu stalowa z płytą warstwową. Z góry dziękuje za odpowiedź

#129 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1203 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 17 maj 2014 - 18:54

Koszt budowy obory Siądź lepiej dziecko przy książkach i się poucz... Bez urazy, ale jeśli jesteś osobą która pyta na poważnie i chce serio budować nową obore to powinieneś chciaż podać czy system utrzymania bydła to ruszta, czy być może płytka ściółka lub zgarniacze. Tak samo z dojem, robot czy może hala udojowa? Jeśli hala to nowa czy używana.
A wracając do Twojego pytania, to z tych info co podałeś to koszt może być w wersji najtańszej (czyli hala używka, korytarze gnojowe z zgarniaczami i budowa bez firmy to spokojnie w 0,6 mln powinieneś się zmieścić) . A w wersji lux :D (robot, ruszta) to nawet z 1,3 mln złotych.

Edytowany przez damianzetor9540, 17 maj 2014 - 18:57.

#130 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 18:09

Koszt budowy obory

Witam czy jest osoba która postawiła oborę na krów z projektów ogólno dostępnych obór w internecie .Proszę o jakieś opinie na ten temat jak w żeczywistości się sprawdzają ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:56

Koszt budowy obory

lekką ręką 1200000

#132 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 15:23

Koszt budowy obory

Obora wolnostanowiskowa 24x30 w konstrukcji stalowej z płytą warstwową, zgarniaczami hydraulicznymi, + osobny budynek obok 15x9m stanowiący halę rybia ość 2x4, +chłodnia na mleko+wc+biuro i  pomieszczenie techniczne. Do tego płyta obornikowa 12x12m i zbiornik na gnojowicę 121m3. Całość inwestycji w lekkim zaokrągleniu 800tys. brutto. 

#133 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1203 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 15:19

Koszt budowy obory

Na ile to sztuk? Tylko na dojne?

#134 Share sprytny

sprytny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 10:35

Koszt budowy obory

Witam! Mam pytanie, jestem na etapie ocieplenia dachu obory i mam problem jakiego materiału użyć, więźba drewniana na wierzchu folia i blacha.

Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście STYRODUR XPS i o to mi właśnie chodzi tylko jaki bo są różne?  Widziałem produkt firmy BASF taki zielony lub różowy ale podobno się kurczy, URSY taki żółty ale mówią że miękki, i najlepiej wypada ten z firmy DOW Roofmate TG-a taki niebieski bo podobno jest samogasnący i nie kurczy się ale do końca nie jestem pewien..

Wiem że są inne rozwiązania ale niestety cenowo droższe, dletego ze względu na koszty chodzi mi właśnie o ten rodzaj materiału.

Jeżeli ktoś ma coś takiego i mógłby coś powiedzieć, doradzić będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam. :)

#135 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 17:29

Koszt budowy obory

Na ile to sztuk? Tylko na dojne?

na 60 szt. bede kombinować żeby było na mniej krów, bo obsady nie mam takiej, a za to żeby jalówki wsadzić w to. 

#136 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 19:52

Koszt budowy obory

Planuje budowę obory na 60 legowisk i zastanawiam się czy halę budować w środku czy na początku. Jeśli będę budował w środku to dalej od zbiornika na mleko, ale za to bedzie możliowść podzielenia krów na 2 grupy żywieniowe.

Czy przy maksymalnie 80 sztukach dojnych opłacałoby się 2 razy mieszać paszowóz dla krów i jeszcze trzeci raz dla jałowizny?

#137 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 21:11

Koszt budowy obory

Jeśli dawka dla krów jest robiona z produktów bardzo dobrych jakościowo to spokojnie możesz młodzieży dawać niedojadki. A jesli masz ochotę przygotowywać pasz dwukrotnie w ciągu dnia to nie ma w tym nic złego, będą miały świeżą dawkę.

#138 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 23:34

Koszt budowy obory

tylko o to chodzi czy hale zrobić z boku i dawać wszystkim krowom to samo, zrobić hale w środku i mieć 2 grupy, dla lepszej mieszać wóz oddzielnie a dla słabszych dawać to samo co jałowiźnie

grupy żywieniowe są podobno dobre.. Tylko czy opłaca się robić gdy grupa liczy 30-40 sztuk?

#139 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1972 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 12:48

Koszt budowy obory

jak bardzo dobrej jakości pasza to można niedojady wrzucić jeszcze raz do wozu i wymieszać ze świeżym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1203 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 17:16

Koszt budowy obory

Sam niedawno wpadłem na taki pomysł z halą na środku obory ale wewnątrz ponieważ działka wąska. :( Jak dla mnie to ma sens, i nie widzę nic złego w tym. Co do mieszani paszy, na 30-40 sztuk spokojnie starczy 8 m3, a na te max. 80 sztuk to już odpowiednio większy = droższy i większe zapotrzebowanie na moc. Nie mam wozu, ale myślę że umieszać 2 x 2t dla krów jest szybciej niż 1 x 4t, chyba że mamy wystarczająco duży ciągnik by mieszać te 4t bez zbędnego zwalniania prędkości ślimaka na przekładni. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.