Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy obory

146 odpowiedzi na ten temat

#101 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 10:27

Koszt budowy obory gdzieś czytałem że same ruszta dla jałówek nie za bardzo i by musiało być ścielone słomą albo gumowe maty specjalne na ruszta są ale cena zapewne nie za ciekawa. Też w ciąglu najbliższych kilku lat będę musiał to rozwiązać bo robienia pełnej podłogi tylko dla jałóweczek mi za bardzo nie pasuje i taczkowania potem od nich gdzie reszta będzie na ruszcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy obory Dzisiaj, 01:35
  •  

#102 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 29 listopad 2013 - 23:36

Koszt budowy obory Nas myśli miałem taki jałówki minimum 0,5 roku. A do zgarniania tych odchodów jeszcze robot Lely.

#103 Share Radzio55555

Radzio55555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 12:42

Koszt budowy obory Witam mam pytank. Ma ktos moze kontakt tel badz e-mail do firm zajmujacych sie budowa hal stalowych typowo inwentarskich wysylalem zapytania do kilku firm i prawie kazdy sie miga zadnych konkretow z gory dziekuje

#104 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:26

Koszt budowy obory Jaka byłaby różnica w cenie między oborą wolnostanowiskową na 60 dojnych i 35 młodzieży na rusztach lub zgarniaczu , po najniższych kosztach ( używana hala itd) a oborą uwięziową na tyle samo sztuk tylko że stanowiska i zgarniacz linowy. Pozdro

#105 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:45

Koszt budowy obory Duża różnica jest w cenie obory na rusztach a z zgarniaczami

#106 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:00

Koszt budowy obory To znaczy że zgarniacze są tańsze??

#107 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:09

Koszt budowy obory Zgarniacze tańsze ale gorsze od rusztów zgarniacze prąd ciągną i w razie awarii to lipa

#108 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 02:06

Koszt budowy obory dodatkowo do zgarniaczy dolicz koszt frezowania betonu. Moim zdaniem i tak warto- na te 60 krow bedzie potrzebowal pewnie 2x 30m kanal, jeden 3m szeroki, drugi 2,7. Policzcie jaka roznica w kopaniu, ilosci betonu i stali zbrojeniowej. Moim zdaniem kanaly beda go kosztowac ze 150tys. wiecej, bo tam w sumie nawet nie ma gdzie zaoszczedzic. Zgarniacze pewnie wyjda 50-70tys (2, licze tylko dla krow, bo jalowki pewnie gleboka sciolka), a ew. naprawa nie jest az taka znowu zla. Polecam scielenie trocinami, piaskiem, ew. sieczka slomiana, a krowy na materacach.

#109 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 07:53

Koszt budowy obory Z kolei na kraty wiele osób narzeka że nie są takie fajne bo krowy się brudzą i mają problemy z racicami.

#110 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:31

Koszt budowy obory A że Zgarniaczami to niema myślisz problemów z racicami to samo mokro też jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:31

Koszt budowy obory Jeśli chcesz byśmy porównali cene obu tych obór to musi być przedewszystkim ten sam system utrzymania zwierząt (ściółka, lub ruszta, ewentualnie zgarniacze). A policzyć samemu też nie jest kto wie jak trudno. Kartka długopis i kalkulator i do boju ;P

#112 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:10

Koszt budowy obory Cena jest ważna ale ja uważam że wygoda twoja jest najważniejsza bo poco masz się narobić jak można praktycznie bez pracy 50tyś wydasz więcej a mniej roboty na całe życie

#113 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:04

Koszt budowy obory Ze względu na wyższe koszty i kłopotliwą obsługę obecnie odchodzi się od budowy obór z rusztami. Pomijam kwestie zdrowia zwierząt i ludzi w takich budynkach.
Do czyszczenia korytarzy nie potrzeba zgarniaczy - wystarczy zwykły ciągnik z lemieszem spycharkowym. Najtańsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie.

#114 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:08

Koszt budowy obory Kłopotliwa obsługa obór z rusztami? Brednie. Gorszej rzeczy nie słyszałem.

#115 Share jakubkulinski656

jakubkulinski656

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:43

Koszt budowy obory Czytałem że bedzie do obory dofinansowanie na 500tysiecy złotych

#116 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 14:05

Koszt budowy obory

Kłopotliwa obsługa obór z rusztami? Brednie. Gorszej rzeczy nie słyszałem.

Jak najbardziej kłopotliwa jak ścielisz legowiska piaskiem, sieczką lub trocinami. Korytarze tak czy inaczej musisz czyścić. A z kanałów wypompowywać gnojowicę. To rozwiązanie sprawdza się przy świnkach. Ale jak ktoś lubi babrać się w gnoju na większą skalę to jest jego wybór. Życzę powodzenia przy krówkach :)

Te obory były promowane jak nie było regulacji dotyczących dobrostanu albo nawożenia ( jakieś 20 lat temu).

#117 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 14:08

Koszt budowy obory A nie lepiej poprostu założyć krową maty na stanowiska i nie ścielić wtedy? :)

#118 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:43

Koszt budowy obory Mnie osobiście bardziej przekonuje obora wolnostanowiskowa ze zgarniaczem np delta, ciągnik w zime nie zawsze odpali, słałbym troszkę słomy na legowiska potem sprzątnąć w kanał i zgarnęłoby to , nie wiem tylko jak by to było z ceną. Trzeba będzie przejechać się po kilku oborach , bo w sumie niedaleko mam kilka ładnych obiektów i zorientować się w cenie wszystkiego.

#119 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 luty 2014 - 15:33

Koszt budowy obory

A nie lepiej poprostu założyć krową maty na stanowiska i nie ścielić wtedy? :)

Są plusy i minusy każdego rozwiązania :) Pod tym linkiem możesz poczytać o minusach obory z kanałami:
http://www.wspolczes...REG11/140209944

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 04 luty 2014 - 11:53

Koszt budowy obory

Witam mam pytank. Ma ktos moze kontakt tel badz e-mail do firm zajmujacych sie budowa hal stalowych typowo inwentarskich wysylalem zapytania do kilku firm i prawie kazdy sie miga zadnych konkretow z gory dziekuje

a Rolstal pytałeś? cena jest od kg konstrukcji jak dobrze pamiętam, uzalezniona od tego czy w ocynku czy w farbie, i czy bierzesz same elementy i składasz sam, czy z robocizną, bo u znajomego przyjeżdżali i składali, nic go nie interesiło poza fundamentami i kotwami.
Muszę niedługo do nich własnie przedzwonić i już zaklepać robote na oborę właśnie w takiej konstrukcji.

jest jeszcze inna firma dość konkretna zajmujaca sie konstrukcjami stalowymi, ale nazwa mi ze łba wyleciała, muszę swojego projektanta zapytac o to.