Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy obory

146 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Macinol

Macinol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Chów bydła, użytki zielone, mleko

Napisany 27 luty 2013 - 09:07

Koszt budowy obory

Mam pytanie odnośnie hal udojowych.. Chodzi mi o halę 2x4. Z jakiej firmy polecacie (Delaval, Polanes, Westfalia) odnośnie jakości do ceny ? . I czy orientujecie się ile taka hala mogłaby kosztować ? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Wiec tak, podstawowa hala rybia ość 2x4 z de lavalu to 96 tys. zł netto, jeżeli chodzi o westfalie 84 tys. zł netto. Hala na full wypasie de laval 164 tys a westfalia bodajże jak dobrze pamietam 146 (coś w tych okolicach). Te wyższe ceny to już z systemem zarzadzania stadem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy obory Dzisiaj, 17:56
  •  

#62 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:58

Koszt budowy obory Witam podpinam się: Czy dałoby się postawić oborę wolnostanowiskową na ściółce na 50 dojnych plus tyle samo przychówku za ok 500 tyś zł?

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2013 - 13:51

Koszt budowy obory zezwolenie środowiskowe potrzeba od ilu djp??

Witam podpinam się: Czy dałoby się postawić oborę wolnostanowiskową na ściółce na 50 dojnych plus tyle samo przychówku za ok 500 tyś zł?

myślę ze za mniej ja na rusztach postaWIŁEM W 2011 za 600 tyś z całym wyposarzeniem, a odiąć ruszta i podziemnie zbiorniki na gnojowicę to koszt około 150 tyś (beton, ruszta, stal,koparki,)

#64 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 15:27

Koszt budowy obory Aha czyli bez firmy? A jakie wymiary i wyposażenie?

#65 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:14

Koszt budowy obory Panowie a co myślicie o czymś takim?

efekt jak ruszta, a wystarczy 1 zbiornik poza oborą i wydaje mi się że koszt zbiornika plus zgarniaka będzie o połowę niższy niż w przypadku ruszt.
Czy ktoś z Was ma tak zrobione?

#66 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 17:44

Koszt budowy obory A przy stole paszowym tak samo jest zrobione? Nawet niezłe ciekawe jak by było żeby trochę słomy dać?

#67 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 10:36

Koszt budowy obory tylko żelastwo gnije, lina pęka, natomiast ruszta są wieczne. 1mb liny stalowej 20zł, nierdzewki 40zł.
Ktoś tu na tym forum ma bezściołową oborę ze zgarniakami, chwali sobie taki układ. Osobiście uważam, że uwzględniając koszty napraw, to ma to sens- jest tańsze niż budowa kanałów i ruszt, a jeśli na dodatek naprawdę bezobsługowe, to jest ok. Jak będę przerabiał starą oborę, to zrobie bardzo podobnie jak na filmie.

#68 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 07 marzec 2013 - 14:06

Koszt budowy obory Ruszta też wieczne nie są. To tylko beton i stal.

#69 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:45

Koszt budowy obory
Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Ciekawe jaka cena...
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#70 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 marzec 2013 - 09:19

Koszt budowy obory to daj to do polskiej obory przy -30 na zewnatrz. Ciekawe czy po pierwszym dniu by sie nie zacielo

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:58

Koszt budowy obory Jeśli mogę coś dodać to mam 11letnią oborę uwięziową ma szerokość na zewnątrz 12,3m korytarz paszowy 3,5m posiadam wóz paszowy z lewym i prawym wysypem to bez gazu wysypuję na totalny styk i musiałem blaszki co szerzej wyrzuca paszę wypiąć dla mnie totalne minimum to 3,8m najlepiej przy uwięziowej oborze 4m a przy nowych technologiach wolnostanowiskowych to 4,5m przymusowo boczne korytarze na słomę mają 130cm są ok baloty z lely po 330kg są w sam raz gnojowy 16cm głębszy niż stanowisko szerokość po 60cm reszta na stanowiska. Jak dla mnie 12,3m przy uwięziowej oborze to minimum totalne przydałoby się 13,3 tylko że budowaliśmy niestety z stropem a tregr miał 12,1 długości.

#72 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 16:29

Koszt budowy obory Mógłby się ktoś wypowiedzieć o metalowych zbiornikach na gnojówkę? Cena takiego używanego 20tyś litrów zaczynają się od 4 tyś zł. Jak taki zbiornik zachowywał by się po zakopaniu w ziemi jak było by trochę podmokło?Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? warto zainwestować w takie coś?

#73 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:10

Koszt budowy obory Zaletą takiego rozwiązania na pewno jest cena, wadą może być trwałość takiego zbiornika, podłączenie go do kanałów w oborze oraz to że lepiej by było nie opróżniać go do pusta na podmokłych terenach.

Panowie a co myślicie o czymś takim?
https://www.youtube....h?v=g7ckAc1HXzE
efekt jak ruszta, a wystarczy 1 zbiornik poza oborą i wydaje mi się że koszt zbiornika plus zgarniaka będzie o połowę niższy niż w przypadku ruszt.
Czy ktoś z Was ma tak zrobione?

Widziałem kiedyś coś podobnego z rolstalu tylko że nie na linę, z tego co pamiętam to cena dość przystępna.
Oglądaj od 2:20

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xPNL4QB_bWc

Edytowany przez st220, 25 marzec 2013 - 13:10.

#74 Share zetor7245horal

zetor7245horal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 17:18

Koszt budowy obory http://projekty.mura...wa,1439,0,0.htm jaki koszt tej obory by wyszedł ? zamiast ruszt to płytkom sciułke ? odp i jaka hala udojowa do tego ? z góry dzięki :)

#75 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 10 kwiecień 2013 - 09:08

Koszt budowy obory koledzy powiedzcie mi jedną rzecz. mam projekt obory 21x37m wolnostanowiskowa do realizacji, czy da się zastąpić dach z metalu na drewno? przeliczając to sam dach w stali wyniósłby mnie jakieś 300tys, a to do choroby dużo, drewno wyniesie dużo taniej, ale ni wiem czy wydałoby na taka szerokość obory - 21m?

#76 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:37

Koszt budowy obory Do 30m rozpiętości bezproblemowo, powyżej specjalna konstrukcja lub podpory.

#77 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:47

Koszt budowy obory a nie myślałeś nad obora wolnostanowiskowa

#78 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:56

Koszt budowy obory Ja osobiście nie buduje takiej :P Tylko tak się pytam :P
A jeśli nawet bym budował to tak jak wyżej , nie wolnostanowiskową...

#79 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 10:55

Koszt budowy obory Mamy zamiar budować obora jaki by był koszt budowy obory plus robot Lely A4 . Czy byśmy dali rade wychować 60 krów dojnych plus młodzież na 40ha. Oto link obory http://www.agroproje...40,projekt.html

Połączone

Edytowany przez razor275, 21 czerwiec 2013 - 16:29.
Dublowanie tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 11:22

Koszt budowy obory Obora z jednym robotem udojowym praktycznie w ogóle się nie opłaca koszt samego robota udojowego Lely Astronaut A4 to koszt w granicach 500 tys zł nie licząc wyższych kosztów budowy obory która musi być pod tego robota przystosowana. Ja przy obsadzie 60 sztuk wybrałbym raczej konwencjonalną hale udojową ale decyzja należy do ciebie. Najlepiej skonsultować się z przedstawicielem Lely wtedy będziesz miał już jakiś wstępny zarys kosztorysu. Chociaż roboty udojowe moim zdaniem sa bardziej przeznaczone do obsługi duzych stad a jeden robot będzie ci się bardzo długo zwracał czego nawet nie ukrywają przedstawiciele firm sprzedających roboty udojowe.