Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy obory

146 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:34

Koszt budowy obory głownie chodzi mi o to,aby obora była gotowa za te pieniądze od razu do użytku,mam na myśli uwięziówkę.dojarka,płyta itd.nie chciałbym zbyt dużych kosztów ponosić,sam rozumiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy obory Dzisiaj, 04:08
  •  

#22 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 10:33

Koszt budowy obory Na wiosnę znajomy skończył budowę obory uwięziowej na 40sztuk, na kratach, dach ocieplany, razem ze schładzalnikiem wyrobił się w 200 tysiącach zł, wszystkie prace sam wykonał.

#23 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:50

Koszt budowy obory Witam a podesłał by mi ktoś projekt budowlany bo chce zaoszczędzić 4000zł i sam zrobić taki projekt tylko mi potrzebny przykład bo chce postawić oborę na ok 100 dojnych krów, sam chce go postawić za pomocą rodziny i znajomych 25x 50m głęboka ganek gnojowy betonowy 3,5m z jednej strony a z drugiej dla jałówek 3m, stół paszowy 4,5m a obornik by leżał na 8,5 m u krów i 5 m u jałówek powinno wystarczyć tylko chce to zrobić jak najtaniej i temu potrzebny mi projekt, silikat przywiozę z Białorusi blacha ocynk z allegro szukam czegoś taniego do ocieplenia a cement z pol polski sprowadzę bo dużo tańszy z cementowni,,

czekam na odzew
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#24 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 21:50

Koszt budowy obory "Tanio tanio", żebyś się nie przejechał na tym. Chytry dwa razy traci pamiętaj o tym.

#25 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 23 grudzień 2010 - 22:03

Koszt budowy obory Ktoś ma płacić za projekty a później rozdawać???

#26 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:21

Koszt budowy obory Witam czy możecie mi polecić jakaś firmę budowlaną która postawiła by mi obore 14/30?Bo jedyna firma którą znam tak mi wyskoczyła z ceną że aż sie za głowe złapałem.Jestem z woj warmińsko mazurskiego okolice Olsztyna z góry dzięki:)
KPK Kumurun Team

#27 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:18

Koszt budowy obory Najlepiej to zatrudnij pojedynczo muraży z pomocnikami, dekarzy, hydraulikow itp... bo jak zatrudnisz jedna firme do wszystkiego to Ci taka cene wystawia... Chyba ze masz duzo kasy i niechce Ci sie za wszystkim uganiac.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#28 Share proxima100

proxima100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:42

Koszt budowy obory Ja tez myślałem, że taniej będzie jak zatrudnię oddzielnie a tera bym nie zrobił tego błędu.

#29 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:01

Koszt budowy obory a ja mam pytanie i jednocześnie prośbę, potrzebuję wybudować obore na 6 szt krowa lub dwie i reszta byczki, potrzebuję wiedzieć jakiej wielkości powinien to być budynek jaki szeroki korytaz i mniej wiecej ile wynosiłby koszt takiej inwestycji, z góry dziękuję za odp;)
( korytazem potrzebuję wjechac z kiszonką)

#30 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 06:59

Koszt budowy obory Ludzie skad wy pieniadze bierzecie na te obory??? Co wy tam marihuane chyba hodujecie. Nigdy w zyciu bym 200tys nie zainwestował w obore... Jaka z tego jest korzysc??? Przeciez to wogole nie jest oplacalne....

Bartek89 nie słuchaj tych filozofow tylko rób po swojemu. Oni korytarze robia po 4 m dla wygody:) :) :) :) Bez kitu normalnie. Jak poczytac to mozg sie lasuje.

Edytowany przez dazio80008, 13 styczeń 2013 - 11:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 07:45

Koszt budowy obory @dazio80008 może dla Ciebie żadna korzyść ani opłacalność ale inni inaczej to widzą i im się opłaci.

#32 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:05

Koszt budowy obory Ej powiedz jak to postawie taka za 600tys. Bo jak tak policzyc paliwo nawozy swoja ciezka prace to niem. Prad. Czym jezdzisz mercedesem?

#33 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:15

Koszt budowy obory Czym jeżdżę nie powinno Cię obchodzić. Pozatym gdzieś pisałem i mi się nie chce powtarzać. Możesz sobie poszukać w moich postach.

Co do budowy to idź do projektanta/kosztorysanta i Ci policzy co i ile będzie kosztować, Tylko oni mają swoje normy i nieraz wychodzi 300% drożej.

Najlepiej ogłoś przetarg na wykonanie obory, tak jak robią wszyscy w Polsce, kto da najniższą cenę ten wygrywa i buduje. Tylko pamiętaj tanie nie znaczy dobrze.

#34 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 07:44

Koszt budowy obory Postawic moge sam bo tym sie zajmuje oprócz hodowli opasow.

#35 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 12 styczeń 2013 - 20:57

Koszt budowy obory W odpowiedzi zakładającemu temat (choć zapewne już dawno podjął decyzje, a może nawet pobudował) nie baw się w żadne dobudówki. Rzadko wychodzą tak tanio jak się zakładało, a funkcjonalność takich lepionych obór pozostawia wiele do życzenia. Szwagier też popełnił ten błąd i każdego dnia pluje sobie w brodę.
Jak ktoś myśli na poważnie o zajmowaniu się hodowlą bydła i chce na tym zarabiać niestety musi zacząć od inwestycji. Oczywistym jest, że wydanie 200.000 PLN na oborę dla 5 czy 10 krów pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Ale gdy mówimy już o np. 40-50 dojonych krowach ... przy odpowiednim myśleniu da się na tym zarobić i dość szybko zwrócić sobie koszty inwestycji nie mówiąc już o tym, że ułatwi się sobie pracę. Nie jesteś w 100% pewien, że chcesz do końca życia pracować przy krowach ... pobuduj halę opartą o bezsłupową konstrukcję stalową. Znudzą Ci się bądź przestaną być opłacalne krowy ... stosunkowo niewielkim kosztem przezbroisz oborę i zaczniesz hodować świnie lub zrobisz w niej coś zupełnie nierolniczego.

#36 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:04

Koszt budowy obory Ale powiedz mi zakladajac ze bede trzymal opasy jakie ja moge zarobic z tego pienadze? Mysle postawic taka za 100. Wszystko zrobie sam tylko materiał. Jaka bedzie opłacalnosc?

#37 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:13

Koszt budowy obory Nie wiem, nie trzymam opasów, nie mam w tej kwestii doświadczenia.
Wydaje mi się jednak, że aby produkcja bydła mięsnego miała sens trzeba ich mieć nie 10 czy 20, ale raczej koło setki. Tak już jest na tym świecie, że bez pracy zarobić się nie da, a przy 10 czy 20 opasach wiele pracy nie ma więc i aspekt ekonomiczny raczej wątpliwy. W dzisiejszych czasach ciężko wyżyć z 40 krów dojnych przy których pracę mają w zasadzie całodobowo 2 osoby. W kwestii opasów trzeba myśleć o duuużo większej obsadzie obory lub traktować je jedynie jako dodatek do innej działalności i cieszyć się z tego, że raz na jakiś czas wpadnie do portfela miły bonusik.

#38 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 13:03

Koszt budowy obory z tymi krowami to sie grubo mylisz skoro twierdzisz że z 40 krów ciężko wyżyć... ja mam 25 szt. i naprawde żyję się dobrze jeszcze zostaje sporo pieniędzy na inwestycje, jak sie zabiera za jakąś hodowlę to trzeba na niej się znać i opłacalność jest

#39 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 14:05

Koszt budowy obory Kolego ... wszystko zależy jakie warunki rolno-środowiskowo-ekonomiczne masz w swoim gospodarstwie i jego otoczeniu. Jeśli masz dużo swojej ziemi i nie musisz podpierać się dzierżawami lub zakupami paszy ... dasz radę. U nas ziemi wszystkim mało. Dzierżawy drogie, zwykle trzeba oddać całą dopłatę i jeszcze 200-300 PLN do hektara. Pasze drogie. Ziemia w dziesiątkach małych kawałków. Niestety nie wszędzie warunki są takie same. Już pomijając takie kwestie, że są mleczarnie płacące nawet 1,70 PLN za litr mleka, a nasza płaci 1,15 i nie ma możliwości iść do innej bo za daleko lub jeszcze taniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 14:37

Koszt budowy obory no to się zmienił temat dyskusji, a wracając do mojego pytani kilka postów wyżej mógłby mi ktoś pomóc...????