Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy obory

146 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel6840

Pawel6840

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 31 październik 2010 - 09:55

Koszt budowy obory planuję w najbliższym czasie dobudować kawałek obory. Była by ona dobudówką do ściany obory którą obecnie mam i przejście z korytarza paszowego na nową oborę prosto na korytarz. Dwie obory dzieliła by ściana. Obora miała by wymiary takie jaka ma ściana obecnej czyli 19 metrów długa i 5 metrów wysoka. Dach musiał by być jedno spadowy więc w drugim miejscu obora musiała by być trochę niższa ale taka aby chociaż C-330 się zmieściła do środka ponieważ będzie z drugiej strony przejazd aby wypychać obornik na płytę stanowiska tylko po jednej stronie. Szerokość by wynosiła około 6 metrów. Ile kosztowały by same materiały.
Zdjęcie obory jest na mojej galerii, to ten budynek z lewej z białej cegły
pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy obory Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 31 październik 2010 - 10:40

Koszt budowy obory Ja liczyłem w swoim wypadku budowa od 0000 do wykonczenia to bez osprzetu tzn baniaka i dojarki wymiary 10x28m wysokośc 4m, to koszt mniej jak 200tys robota własna.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 31 październik 2010 - 12:55

Koszt budowy obory Powiem ci szczerze ze mam dobudówkę i żałuje się jak cholera. Jest strasznie niewygodnie. Pomysł nad nową oborą a zobaczysz ze będzie lepiej

#4 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 31 październik 2010 - 16:45

Koszt budowy obory No ja też myślę że oddzielny budynek będzie lepszy. Można wtedy zrobić wysokość budynku taką jaką się chce i jakoś lepiej zgrać z otoczeniem.

#5 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 31 październik 2010 - 21:10

Koszt budowy obory 6m szerokości to już lepiej nic nie budować jak taki korytarz chcesz postawić...

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 14:43

Koszt budowy obory Ja na 7 m szerokości mam 2 rzędy. 6 metrów na jeden za szeroko a na 2 za wąsko...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 19:40

Koszt budowy obory W starym budownictwie tak, u nas na 10 m są 2 rzędy i jest dużo za ciasno. Według mnie to korytarz paszowy koło 3,5/4m , długość stanowiska minimum 1,85, kanał gnojowy 0,5m i jeszcze jakiś korytarzyk, żeby belkę ze słomą swobodnie postawić. A wszystko po to, żeby zwierzęta miały komfort i samemu sobie zminimalizować prace ręczną. Wiadomo warunki siedliskowe i finanse na pewno maja znaczenie. Ale radził bym nie budować sobie mini obozu pracy przy mećkach...

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 20:01

Koszt budowy obory Po co taki szeroki paszowy?? Kombajnem tam nie bedziesz jeździć.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 20:05

Koszt budowy obory To czemu budują właśnie takie, albo jeszcze szersze korytarze? Mówię tu o nowych budynkach budowanych już pod standardowe paszowozy.

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 20:13

Koszt budowy obory No waśnie się o to pytam czemu tak szeroko budują. Ciągnik nie ma szerokości przecież 4m

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 20:34

Koszt budowy obory U mnie paszowy jest 4,2m i mógł by być szerszy, zimą przywozisz sobie wybierakiem kilkanaście kości paszy i żeby swobodnie przechodzić między głowami a paszą mogło by być jeszcze z 0,5m szerszy... myślę że 4-4,5 to optymalna szerokość szerszy zwiększył by dużo przestrzeń w budynku i mogło by byś zbyt zimno :/

#12 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 20:42

Koszt budowy obory Krowy raczej dobrze znoszą niskie temperatury, bardziej dokuczają im upały i przeciągi. Co do tej szerokości to sam konkretnie nie wiem, ale myślę ze chodzi o to żeby wozem ze standardowymi bocznymi wysypami swobodnie rozsypać TMR, tak żeby go nie przesypać do części legowiskowej. To,ze wóz paszowy ma te 2,5m szerokości to nie znaczy, że na taka szerokość prawidłowo rozsypie pasze, musi być jakiś zapas, poza tym koło nie powinno gnieść rozsypanego TMR. Ale najlepiej jakby głos zabrali praktycy tego sposobu zadawania paszy.

#13 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 01 listopad 2010 - 22:02

Koszt budowy obory Szeroki korytarz to większa wygoda. Sąsiad ma 4,5 metra, nie przejeżdża przez oborę, jak cofa to daje na jedną stronę, jak jedzie do przodu to daje na 2 stronę. Ma to ten plus,że wystarczy otworzyć drzwi z jednej strony i nie robisz przeciągu. W zimę można też ciągnik w duże mrozy zostawić i spokojnie jeszcze koło niego przechodzić. Według mnie korytarz to min. 4 metry.

#14 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 08:45

Koszt budowy obory Ja myślałem dać ściany z silikatu 18 i potem z zewnątrz styropian min 5cm. Wysokość w środku około 3,5-4m tak myślałem, jeden rząd stanowisk na 22szt to już mamy 20cm fundamentu na stanowisko plus 185cm na legowisko krowie plus jakeś 50-60cm gnojowy plus 0,8m na korytarzyk przy ścianie żeby dało się swobodnie chodzić itp, naprzeciw krów zrobiłbym 4 zagrody na głebokiej dla młodzieży i obok kanciapę na baniak dojarkę i jakiś social. Korytarz paszowy jaki planowałem zrobić to 3,4m. Jak dla mnie wystarczy śmiało przejadę ciągnikiem i jest miejsce żeby nawozic paszy i poustawiać.
Konstrukcja obory słupowa(betonowe), dach drewniany itp, pokrycie płyta warstwowa. Jakieś 40 lat przestoi.

#15 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 10:14

Koszt budowy obory Paszowóz ma 2.5 m szer. + po ok 1m na wysypujący się TMR przy przejeździe wte i we wte wychodzi 4.5 m korytarz.
Wystarczy sam silikat, bez styropianu, nagrzeją sobie. Na dach Eurofala z natryśniętą pianką poliuretanową. widziałem takie rozwiązanie u gościa w chlewni po zaschnięciu pianka staje się gładka i tak twarda że można ja myć karczerem. Zamiast Eurofali miał zwykłą blachę ocynk.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#16 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 02 listopad 2010 - 21:33

Koszt budowy obory Powiem z doświadczenia. a zrobisz i tak po swojemu
Korytarz minimum 3,5m koszty wiele się nie podniosą a naprawdę różnica jest ogromna.
A korytarzyk za kanałem 0,8m jest znacznie za wąski. Ja mam 1,2m i jest tak nawet nawet. a na takim wąskim nie dość ze się można łatwo pośliznąć dostać od krowy ogonem to jest zwyczajnie wąsko. A poza tym jak krowa się cieli czy jakieś zabiegi pielęgnacyjne to szerokość nie wadzi

#17 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 05:12

Koszt budowy obory No ale chodzi mi już tylko o pokrycie w głównej mierze bo mam dylemat od dawna, nie wiem czy kupować płytę warstwo-poliuretylenowa, czy brać eurofale i od kolegi właśnie pożyczać ten agregat do natrysku pianką bo posiada takie coś 14 kurników mu panikowałem to wiem jak trzeba to robić już.

#18 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 09:00

Koszt budowy obory Tak jak przedmówcy korytarz paszowy minimum 3m, najlepiej 3,5-4m, a gnojowy minimum 1,2m. Znajomy właśnie kończy budowę obory uwięziowej na 60sztuk + 4 zagrody w biznesplanie ma wpisane 960tys, ale mówi że sporo mniej wyjdzie, zgarniacze obornika hydrauliczne, konstrukcja dachu stalowa bez podpór, dach pokryty płytą warstwową, blacha wewnątrz i na zewnątrz.

#19 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:17

Koszt budowy obory Czy za 300 tyś da radę zbudować oborę na ok.40 sztuk. może ktoś ma podobną i orientuje się w tej sprawie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 07 listopad 2010 - 20:25

Koszt budowy obory bonzoo1224 myślę że jeżeli część pracy jeszcze wykonasz w własnym zakresie to powienno starczyć a i jeszcze może coś zostanie wszystko zależy od ciebie ile będziesz w stanie sam zrobić czy z pomocą bliskich ci osób.
Pozdro.