mon21051

Dodadkowe śiłowniki do ciągnika

Polecane posty

mon21051    0

Witam wszystkich mam taki problem ponieważ chcem dorobic do mojego case siłowniki wspomagające podnośnik i mam takie pytanie czy mogą one być jednostronnego dziłania czy dwu i czy muszą sie do końca wysuwac (większe) czy musza być na wymiar. Jest to dla mnie spraw prorytetowa.Wielki dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mogą byc jednostronnego działania zresztą przeważnie takie tylko są potrzebne ale możesz i założyć dwustronne tylko zaślepisz .

 

Co do długości hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Spokojnie mogą być jednostronnego działania, a z tym wysuwaniem do końca to chyba nie muszą być (ważne aby starczało siłownika od min. do max.) - takie moje zdanie.

 

 

Napisaliśmy w tym samym czasie nie może zaślepić siłownika dwustronnego działania minimalny otwór musi być.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki lepiej jednostronnego działania co do dlugości to mogą być dłuższe najważniejsze jest zasilanie bo musisz się wpiąć pomiędzy rozdzielacz a główny siłownik.jeżeli masz zasilanie na zewnątrz to nie ma problemu a jeżeli nie ma to masz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

mam zasilanie na zawnącz wychodzi od tylniej pokrywy bo wtych modelach jest montowane siłowniki to musi być. tylko trójnik i na dwa siłowniki. Dzieki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

jednostronne mogą być chyba że zależy ci na dociążaniu co do długości to musisz tak zamontować aby min i max skok siłownika pokrywał się z min i max położeniem podnośnika ponieważ:1 gdy będą za krótkie podnośnik nie będzie podnosił do max położenia i wewnętrzny siłownik będzie wyrywał te dodatkowe, 2 gdy będą za długie to siłowniki mogą rozerwać pokrywę podnośnika lub wyrwać szpilki mocujące obudowę u mnie w u1614 gdy przypadkiem po remoncie przestawiłem o jeden frez ramiona na wale siłowniki naderwały szpilki mocujące obudowę podnośnika całe szczęście że dźwignia tłoczyska nie wyszła tyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Siłowniki jeśli nie są w sam raz to nic nie szkodzi. Najlepsze będą takie aby po opuszczeniu i podniesieniu miały jeszcze ruch w obie strony. To zupełnie nie przeszkadza bo i tak podnośnikiem steruje regulator pozycyjny i nie będzie ruchu poza zakres ruchu ramion. I najlepsze będą jednostronnego działania ze względu na dużą średnicę nurnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Co do długości siłowników to nie wiem na pewno, ale wydaje mi się, że mogą być dłuższe, ponieważ u mnie w C-360 jest zamontowany siłownik wspomagający podnośnik (nie wiem od czego jest ten siłownik) ale wiem na pewno, że jest sporo dłuższy i jego wysuw nie jest wykorzystany maksymalnie i jak na razie niczego nie wyrwał( odpukać w nie malowane :P ). Myślę,że ten siłownik wspomagający nie powinien podnieść ramion podnośnika wyżej niż cylinder wewnętrzny, ponieważ jeśli dźwignią sterującą zadamy określoną wysokość ramion podnośnika, to po osiągnięciu tej wysokości, rozdzielacz odcina dojście oleju do cylindra wewnętrznego i również tego zewnętrznego (tak mi się wydaje, ale specem nie jestem :blink: ). Ten siłownik który mam zamontowany w ciągniku jest dwustronnego działania. Pod jeden otwór,wiadomo podprowadzony jest olej, a do drugiego podłączony jest wężyk odpowietrzający, który doprowadzony jest do korka w tylnej części pokrywy podnośnika. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A powiedz do jakiej maszyny jest CI niezbedny taki siłownik wspomagajacy?? To Ci podpowiem ciekawą sprawe jak można to inaczej roziwazac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

do ciągnika do case bo nie mam siłowników spomagających a bys ie przydały przy agregacie biernym

 

no i oczywiście bede wszystko dorabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwodnik    0

Ja ostatnio rozglądam sie za siłownikami prosto od producenta. Jedynego jakiego znalazłem to firma Pneumat. Macie jakieś doswiadczenia z tą firmą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ta firma oferuje tylko akcesoria pneumatyczne, więc to się w ciągniku nie sprawdzi.

No chyba że szukasz pneumatycznych, ale siłowniki hydrauliczne produkuje m.in Pronar, HS Lubań, w google znajdziesz wszystkie informacje na temat tych firm.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj