Skocz do zawartości

Zdjęcie

Multimag

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 13:15

Multimag Co o tym sądzicie :o
http://www.multimag....a doktorska.php

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Multimag Dzisiaj, 22:46
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 15:32

Multimag To się sprawdza w samochodach, ale w ciągnikach tego zabardzo sobie nie wyobrażam :o .

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 22:37

Multimag Typowe placebo, w samochodach też nic nie daje, tylko pomaga autosugestii w przekonywaniu poprzez takie brednie w internecie. Śmieje sie z takich "wynalazków" :o Szkoda na to pieniędzy...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 07:40

Multimag Popieram @miraska że to placebo. Nic to nie daje tylko wynalazcy takiego czegoś głupich szukają. Jedni naukowcy udowadniają że to coś daje inni że nie daje...
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 18 lipiec 2007 - 13:18

Multimag Podobnie jak inni wypowiadający się w temacie uważam, że te wszystkie magnetyzery to jedna wielka bzdura. Nie wierze w ich działanie :o.

#6 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 13:47

Multimag

Podobnie jak inni wypowiadający się w temacie uważam, że te wszystkie magnetyzery to jedna wielka bzdura. Nie wierze w ich działanie :P.

Również się zgadzam, w wielu gazetach motoryzacyjnych to testowali i nic dobrego to nie przyniosło, tak samo jak tabletki które się wrzuca do baku :o

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 18 lipiec 2007 - 14:09

Multimag za komuny w maluchach sie montowało "turbinke kowalskiego" a to kolejny wynalazek tego typu - daje to tyle ze zamiast 5 litrów ciągnik pali 5 litrów + opłata za kupno i montarz tego wynalazku :P - niestety prawa fizyki są nieubłagane i zeby uzyskać moc z silnika trzeba mu dac jeśc tyle ile chce :o
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 14:21

Multimag ja słyszałem takie stwierdzenie że paliwo nie ma budowy polarnej i nie wykazuje właściwości magnetycznych, dlatego to nie działa; są to zwykłe magnesy neodymowe które w multimagu kosztują krocie :angry:
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#9 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 15:36

Multimag mam takie samo zdanie w tej sprawie jak koledzy powyżej. te magnetyzery to jest totalna bzdura.
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 21:31

Multimag Podobnie sprawa wygląda z wysoko oktanowymi paliwami, mój kolega dopłaca i je kupuje, bo jest przekonany że jego malutki skuterek mniej spali.

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 18 lipiec 2007 - 21:37

Multimag

Podobnie sprawa wygląda z wysoko oktanowymi paliwami, mój kolega dopłaca i je kupuje, bo jest przekonany że jego malutki skuterek mniej spali.

I pewnie czuje jeszcze większą moc :P. Ogolnie to różnica pomiędzy Pb95, a Pb98 jest praktycznie niezauważalna. Ja jednak leje do mojego Golfa FSI wysokooktanową, ponieważ producent zapewnia, że silnik FSI ma wtedy większą moc i mniejsze spalanie. A ile w tym prawdy to nie wiem. Druga sprawa, to że po Pb98 nie występuje tzw. nagar.

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 22:01

Multimag

I pewnie czuje jeszcze większą moc :P. Ogolnie to różnica pomiędzy Pb95, a Pb98 jest praktycznie niezauważalna. Ja jednak leje do mojego Golfa FSI wysokooktanową, ponieważ producent zapewnia, że silnik FSI ma wtedy większą moc i mniejsze spalanie. A ile w tym prawdy to nie wiem. Druga sprawa, to że po Pb98 nie występuje tzw. nagar.

Wszystko by sie zgadzało gdyby paliwa na polskich stacjach były dobrej jakości, a najczęściej zwykła Pb95 to syf i żur :P i stąd sie biorą wypowiedzi że po zatankowaniu 98 auto dostało kopa i lepiej jeździ :P Druga sprawa to że droższe paliwa mają dodatki czyszczące i poprawiające spalanie (verva, v-power, itp.). Generalnie 90% samochodów może jeździć na 95 i zalanie 98 nic nie da (poza cieńszym portfelem) a wszelakie zauważalne różnice wynikają z powyższego. Wysokooktanowe paliwo powoduje że można w silniku przyspieszyć zapłon nie powodując spalania stukowego, i tak sie też robi w silnikach wyczynowych. Ja w osobówce mam silnik przystosowany do LO min. 91 oktan i tankuje 92 z Białorusi. Jeździ lepiej/tak samo jak na 95 ze stacji a kosztuje duuużo mniej :P

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 18 lipiec 2007 - 22:16

Multimag Nooo to podobnie mówili mi w salonie jak brałem Golfa, że Pb95 to ma dużo mniej oktanów, notomiast Pb98 to ma znowu 95 oktanów albo i jeszcze mniej... Takie nasze stacje :P.

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 22:24

Multimag Tu może nie tyle o oktany chodzi co o jakość paliwa, no i dodatki oczywiście. A próbowałeś tankować 95 na jakiejś markowej stacji? Jest zauważalna różnica na niekorzyść w porównaniu do 98? Generalnie nie mam wyrobionej zasady co tankować, bo to praktycznie loteria... :P

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 18 lipiec 2007 - 22:31

Multimag Często robie tak, że tankuje się w większych miastach jak akurat jestem w mieście, bo jest taniej niż w mniejszym mieście czy na trasie. Nie leje paliwa z stacji na supermarketach czy jakiś nieznanych co mają po jednym lub dwa dystrybutory. Ogolnie odwiedzam najczęsciej orlen, czasami jet, mało co bp... Wiesz, ogolnie mało kilometrów robie i dla mnie to i tak będzie mało zauważalne czy są lepsze osiągi czy mniejsze spalanie. Zalezy mi tylko na tym aby lać takie paliwo, które nie tworzy tego nagaru.

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 22:33

Multimag

Zalezy mi tylko na tym aby lać takie paliwo, które nie tworzy tego nagaru.

No to raczej te droższe musisz tankować niestety...

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 18 lipiec 2007 - 22:36

Multimag I tak jak jade do większego miasta to czasami Pb98 jest w tej samej cenie co Pb95 w mojej okolicy, albo różnica wynosi tylko 3-4 grosze. Mało jeżdże to pozwole sobie na ten wydatek. Dobra kończymy temat paliwa, bo mieliśmy tu pisac o magnetyzerach. Jeszcze moderatorzy dobiorą się nam do tyłków i dopiero będzie :P.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 23:18

Multimag W tym wszystkim najbardziej zastanawiające jest to, że dr inż. Grzegorz Szyjka obronił pracę doktorancką na temat skuteczności działania magnetyzerów :P . I tu się pojawia pytanie, czy tak poważna instytucja, jaką jest Politechnika szczecińska mogła by sobie pozwolić na opublikowanie takich "bzdur".Pod tą pracą zapewne podpisało się kilka osób ze środowiska naukowego...

Dodaj odpowiedź