robert812

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek

Polecane posty

robert812    101

Jak już napisałem w tytule, chcę odczepić heder od kombajnu ale razem z gardzielą i na dodatek na wózek. Nie wiem tylko czy gardziel nie będzie stanowiła zbyt dużego obciazenia na jeden bok i czy po odjechaniu kombajnem wszystko sie nie wywróci, Chodzi oczywiście o Bizon Super ZO56. PROSZĘ O ODPOWIEDZI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes86    0

A ja sądze że dla bezpieczeństwa możesz ustawić w pionie jakieś bale pod gardzielą...strzeżonego itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

My tak odczepialiśmy w swoim bizonie ale było podstawione podpory pod wózek bo nie było to zbyt stabilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

moim zdaniem nie powinien się przewrócić, ponieważ oś połączenia hederu i przenośnika pochyłego znajduje się nad kołem wózka, heder waży coś około 1 tony, natomiast przenośnik pochyły jest lżejszy, więc powinno być ok. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

w tym roku 2 razy tak robiliśmy w tym sezonie bo 2 razy skrzynia poszła i dostęp był wazny.

 

 

Tylko trzeba pod pochyły podłożyć jakąś grubą cedrową belke a nawet dwie:D żeby wózek sie nie wywrócił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na bank sie nie przewróci... robilismy juz tak przy awariach tylko motowidło trzeba wysunac max na tzw przeciwwage i mozna do Wawy jechac!!:D pozdro


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Raz odczepialiśmy gardziel razem z hederem żeby dostać się do zmiany wału młocarni i cepów, dla spokojności pod gardziel podstawiliśmy duże pniaki i bez problemu. Zrób to na w miare równym terenie i będzie OK po co masz sie stresować niepotrzebnie że ci sie przewróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Podstawianie kołkami jest dobre gdybym miał odczepić heder i go nie ruszać, ja natomiast chciałbym odczepić go na podwórku i potem jeszcze wózek z hederem(i gardzielą) wepchac traktorem pod wiate, dopiero wtedy moge go podeprzeć... ale czy da się przejechać te kilkadziesiąt metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Tak jak koledzy piszą można odczepić, u nas był odczepiany nawet przed ostatnim sezonem :blink: ale dla bezpieczeństwa podstaw coś pod gardziel :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Dziś sam się przekonałem że da się odczepić heder na wózek razem z gardzielą, jeździć też można z tym śmiało, daleko mu do przewrócenia.

post-20060-002447700 1288717088_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W wózku jest mało powietrza dlatego siedzi ale poza tym to spoko. Nawet bujałem nim za gardziel i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

A odstawiał z was ktoś gardziel bez chedera? Ja dzisiaj już odpiąłem siłowniki, przód podajnika oparta na szerokich balach, a tył myśle trochę podlewarować i odjechać bizonem. Da coś takiego rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak chcesz odjechać kombajnem to gardziel najlepiej jak jest opuszczona jak najniżej i na czymś twardym, co do części gardzieli tej przy bębnie to podłóż tam lewarek na czymś szerokim, żeby móc trochę poluzować gardziel na tulejach w uchwytach i dopiero odjechać, tzn odciągnąć kombajn ciągnikiem, bo samym kombajnem nie odjedziesz jak masz odłączoną dźwigienkę od sprzęgła, gdyż ona wadzi o górny wałek gardzieli, musisz holować do tyłu cały kombajn.

 

Mi sąsiad wziął gardziel na łychę od tura :blink: a teraz jak będziemy zakładać to powiem żeby wziął krokodyla, bo potrzeba trochę więcej precyzji ale musi odczepić widły, bo tak to szybę w kabinie stłucze, mówił coś że może wybierakiem do kiszonki się zobaczy ale znowu ta kabina będzie przeszkadzała pewnie


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja to paleciakiem zakładałem, dosłownie minuta osiem.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

Tak jak kolega napisal wyżej, paleciak i zero problemów;D

Co sądzicie o regenerowaniu klepiska? Warto czy lepiej kupić nowe? Cena nie gra roli. Ważne aby było porządne:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mi sąsiad wziął gardziel na łychę od tura, a teraz jak będziemy zakładać to powiem żeby wziął krokodyla, bo potrzeba trochę więcej precyzji ale musi odczepić widły, bo tak to szybę w kabinie stłucze, mówił coś że może wybierakiem do kiszonki się zobaczy ale znowu ta kabina będzie przeszkadzała pewnie. Wg. mnie najpierw heder potem gardziel, bezpieczniej i prościej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj