Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 29 październik 2010 - 17:08

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Jak już napisałem w tytule, chcę odczepić heder od kombajnu ale razem z gardzielą i na dodatek na wózek. Nie wiem tylko czy gardziel nie będzie stanowiła zbyt dużego obciazenia na jeden bok i czy po odjechaniu kombajnem wszystko sie nie wywróci, Chodzi oczywiście o Bizon Super ZO56. PROSZĘ O ODPOWIEDZI...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Dzisiaj, 02:35
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 29 październik 2010 - 17:20

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Na 90% się wywróci 10% że będzie stał. robiłem tak podczas jakiegoś remontu ale był zabezpieczony przed wywróceniem

#3 Share ecik89

ecik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 październik 2010 - 17:38

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Nawet możesz z nim jeździć i się nie przewróci :D

#4 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 29 październik 2010 - 17:42

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Poważnie? Co jeszcze inni o tym sądzą?

#5 Share grzes86

grzes86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 październik 2010 - 17:46

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek A ja sądze że dla bezpieczeństwa możesz ustawić w pionie jakieś bale pod gardzielą...strzeżonego itd. :D

#6 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 październik 2010 - 17:52

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek My tak odczepialiśmy w swoim bizonie ale było podstawione podpory pod wózek bo nie było to zbyt stabilne.

#7 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 29 październik 2010 - 18:04

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek moim zdaniem nie powinien się przewrócić, ponieważ oś połączenia hederu i przenośnika pochyłego znajduje się nad kołem wózka, heder waży coś około 1 tony, natomiast przenośnik pochyły jest lżejszy, więc powinno być ok. :D

#8 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 29 październik 2010 - 18:08

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek w tym roku 2 razy tak robiliśmy w tym sezonie bo 2 razy skrzynia poszła i dostęp był wazny.

Tylko trzeba pod pochyły podłożyć jakąś grubą cedrową belke a nawet dwie:D żeby wózek sie nie wywrócił...

#9 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 29 październik 2010 - 18:12

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek na bank sie nie przewróci... robilismy juz tak przy awariach tylko motowidło trzeba wysunac max na tzw przeciwwage i mozna do Wawy jechac!!:D pozdro
ArturKowalewo

#10 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 październik 2010 - 18:23

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Raz odczepialiśmy gardziel razem z hederem żeby dostać się do zmiany wału młocarni i cepów, dla spokojności pod gardziel podstawiliśmy duże pniaki i bez problemu. Zrób to na w miare równym terenie i będzie OK po co masz sie stresować niepotrzebnie że ci sie przewróci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 29 październik 2010 - 20:55

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Podstawianie kołkami jest dobre gdybym miał odczepić heder i go nie ruszać, ja natomiast chciałbym odczepić go na podwórku i potem jeszcze wózek z hederem(i gardzielą) wepchac traktorem pod wiate, dopiero wtedy moge go podeprzeć... ale czy da się przejechać te kilkadziesiąt metrów?

#12 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 29 październik 2010 - 21:51

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Tak jak koledzy piszą można odczepić, u nas był odczepiany nawet przed ostatnim sezonem :blink: ale dla bezpieczeństwa podstaw coś pod gardziel :P

#13 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 17:58

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Dziś sam się przekonałem że da się odczepić heder na wózek razem z gardzielą, jeździć też można z tym śmiało, daleko mu do przewrócenia.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0481.jpg

#14 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 18:37

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek tak też twierdziłem od początku.
Ale lewe kółeczko od wózka ładnie "siedzi" :)

#15 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 15:04

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek W wózku jest mało powietrza dlatego siedzi ale poza tym to spoko. Nawet bujałem nim za gardziel i nic się nie dzieje.

#16 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:54

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek A odstawiał z was ktoś gardziel bez chedera? Ja dzisiaj już odpiąłem siłowniki, przód podajnika oparta na szerokich balach, a tył myśle trochę podlewarować i odjechać bizonem. Da coś takiego rade?

#17 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 22:26

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Jak chcesz odjechać kombajnem to gardziel najlepiej jak jest opuszczona jak najniżej i na czymś twardym, co do części gardzieli tej przy bębnie to podłóż tam lewarek na czymś szerokim, żeby móc trochę poluzować gardziel na tulejach w uchwytach i dopiero odjechać, tzn odciągnąć kombajn ciągnikiem, bo samym kombajnem nie odjedziesz jak masz odłączoną dźwigienkę od sprzęgła, gdyż ona wadzi o górny wałek gardzieli, musisz holować do tyłu cały kombajn.

Mi sąsiad wziął gardziel na łychę od tura :blink: a teraz jak będziemy zakładać to powiem żeby wziął krokodyla, bo potrzeba trochę więcej precyzji ale musi odczepić widły, bo tak to szybę w kabinie stłucze, mówił coś że może wybierakiem do kiszonki się zobaczy ale znowu ta kabina będzie przeszkadzała pewnie
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#18 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 23:05

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Ja to paleciakiem zakładałem, dosłownie minuta osiem.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#19 Share gregory12

gregory12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 10:45

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Tak jak kolega napisal wyżej, paleciak i zero problemów;D
Co sądzicie o regenerowaniu klepiska? Warto czy lepiej kupić nowe? Cena nie gra roli. Ważne aby było porządne:).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 11:29

Z056 - odczepienie hederu z gardzielą na oryginalny wózek Mi sąsiad wziął gardziel na łychę od tura, a teraz jak będziemy zakładać to powiem żeby wziął krokodyla, bo potrzeba trochę więcej precyzji ale musi odczepić widły, bo tak to szybę w kabinie stłucze, mówił coś że może wybierakiem do kiszonki się zobaczy ale znowu ta kabina będzie przeszkadzała pewnie. Wg. mnie najpierw heder potem gardziel, bezpieczniej i prościej.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330