Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 29 październik 2010 - 15:51

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 Jak w temacie, czy pod gniazdem wtryskiwacza jest jakaś uszczelka? Bo muszę je wymienić, a kupiłem tylko samo gniazdo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 Dzisiaj, 10:07
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 29 październik 2010 - 16:24

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 W katalogy części jest podkładka pod wąską częścią tulei na samym dnie głowicy. Tylko nie wiem jaka i z czego. Prawdopodobnie miedziana.
KPK Kumurun Team

#3 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 29 październik 2010 - 19:46

W katalogy części jest podkładka pod wąską częścią tulei na samym dnie głowicy. Tylko nie wiem jaka i z czego. Prawdopodobnie miedziana.

Wybiłem stare gniazdo, okazało się, ze jest tam metalowa. Spróbuję dopasować tam tą z pod wtryskiwacza miedzianą.

Dzięki z odp.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 30 październik 2010 - 06:53

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 Sprawdz czy wtryskiwacz wystaje tyle samo z otworu co w innych głowicach.
KPK Kumurun Team

#5 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:38

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 Kolego Seweryn ile powinien wystawać wtryskiwacz pod płaszczyzną głowicy

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:45

Powiem ci szczerze że pojęcia zielonego nie mam. Szukałem info w literaturze ale nie ma nic na ten temat. Ktoś kiedyś tak mi się zdaje że pisał na ten temat ale to okrutnie dawno było. 

KPK Kumurun Team

#7 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 20:29

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 zrobiliśmy z tesciem silnik c 4011 blok przeszedł już kilka osiowan.po montażu luk tlokowo-korbowego tloki wystawaly w gmp ok 1 mm ponad tuleje.teść wpadł na pomysl aby stoczyć górę tloka o ten 1 mm.wszystko grało do momentu uruchomienia silnika.zimny przy obecnej temp ok+ 5 musi zakrecic ok 10 s aby zapalił w dodatku dymi tak na biało no i z tlumika oprócz oleju wypływa taka czarna maz jak smola.czy dobrze myślę ze po ztoczeniu tloka wtryskiwacze sa bardziej zaniżone w komorze spalania przez co jest utrudniony rozruch a ta maz to nie spalone paliwo spalane w wydechu?

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 21:35

Po stoczeniu denka tłoka zmniejszyła się komora spalania i wzrosło ciśnienie sprężania. Pozycja wtryskiwacza nie zmieniła się bo jest on osadzony w głowicy.

Domyślam się że silnik świeżo po remoncie musi się dotrzeć a dokładnie ułożyć pierścienie. Na razie nie dolegają dokładnie do powierzchni cylindra. Przez to może być mniejsza kompresja i niedokładne zgarnianie oleju z gładzi. Dla tego do czasu dotarcia może ciężko palić, pluć olejem czy nawet paliwem wymieszanym z sadzami z tłumika.

Daj mu trochę czasu samo przejdzie.

KPK Kumurun Team

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 22:13

Po stoczeniu denka tłoka zmniejszyła się komora spalania i wzrosło ciśnienie sprężania..

Nie chcę się mądrzyć ale gdy by takie coś zaistniało to powinien lepiej zimny zapalać a nie gorzej. Prędzej bym obstawiał źle ustawiony zapłon i zapytał się kto i jak naprawiał korbowody bo to może być powodem plucia.

#10 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 09:19

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 korbowód na za zadanie zamianę ruchu posuwisto zwrotnego tloka na ruch obrotowy wału.tak były wymieniane tulejki e główce i pasowane pod swoznie.kolego przeczytaj uważnie mój pierwszy post pisałem ze blok był osiowany a osiowane polega na tym ze coś muszą zeszlifowac aby potem móc coś rozwiercic w wyniku czego wał jest wyżej i tloki wystawaly ponad tuleje.ktoś może powiedzieć ze tuleje były utopione względem bloku ale to też było weryfikowane przy montażu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 11:10

Dzięki za za info do czego służy korbowód :D, nie napisałeś jednak kto (gdzie i jak) go naprawiał a o to pytałem (przytyk do uważnego czytania) a to może być istota sprawy, bo nie rzadko się zdarzało że tulejki wymieniało się i rozwiercało (pasowało) we własnym zakresie w garażu a to nie ma niestety nic wspólnego z "kątowaniem " korbowodów. 

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 12:59

Ptaszyna przecież nie powiedziałem ze to ma wpływ na zapalanie silnika. Tylko wymiar komory sprężania zmienił  się po stoczeniu denka tłoka a nie  to ile wystają wtryskiwacze.  

Jedno nie ma kompletnie nic wspólnego z drugim.

KPK Kumurun Team

#13 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2719 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 13:38

Po stoczeniu tłoka ciśnienie sprężania spada a nie wzrasta, powietrze ma więcej miejsca do sprężenia się to i ciśnienie niższe. 

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 13:50

Co ty fanzolisz? Jak może spaść zmniejszając wysokość komory sprężania o 1 mm? Ty fizykę w szkole miałeś?

KPK Kumurun Team

#15 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2719 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 14:04

Jak zbierzesz 1mm z tłoka to zwiększasz komorę sprężania co przy takim samym skoku tłoka daje mniejsze ciśnienie, proste

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 14:07

Jak to zwiększysz? Zebrał z tłoka milimetr bo za dużo wystawał. Więc jeśli tłok po zebraniu milimetra z denka wystaje tyle ile zaleca fabryka nad tuleję to komora sprężania się zmniejszyła. 

A tłoki poszły do góry bo był osiowany wał. 

Tak że zmniejszył komorę sprężania, zwiększył w niej ciśnienie po sprężaniu.

Gdyby tłoki miały normalne położenie nad tuleją i zebrał by milimetr to zgadza się zmniejszył by ciśnienie sprężania boi zwiększyła by się wolna przestrzeń nad tłokiem. 

W tym przypadku stoczył nadmiar więc dodatkowej przestrzeni nie stworzył a zmniejszył komorę spalania.

Edytowany przez seweryn20, 29 marzec 2015 - 14:09.

KPK Kumurun Team

#17 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 14:47

Pytanie na temat gniazda wtryskiwacza C-4011 korbowody jak i osiowanie bloku pod wał jak i wałek rozrządu byly robione w zakładzie

#18 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 20:56

Seweryn20 nie przekonuje mnie twój tok rozumowania. Ile wystają teraz tłoki nad blok silnika? A ile powinny wystawać wg. książki?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 08:00

Powinien być równo z tuleją jeśli mnie pamięć nie myli. Wystaje tylko tuleja nad blok. Jeśli będzie wystawał tłok i to milimetr nad tuleją to oprze się o głowicę. W książce nie jest określone ile może wystawać.

W zetorze np. małej serii tłok może wystawać na d głowicę max 0,8 mm i masz dwa rodzaje uszczelek. jedna ma grubość 1,2 mm i zakłada się ją gdy tłoki wystają od 0,1-0,5 mm a druga ma grubość 11,5 i zakłada się gdy tłoki wystają 0,51 do 0,8 mm. Założenie cieńszej może spowodować że tłok będzie uderzał w głowicę.

Więc jeśli jemu tłok wystaje 1 mm nad cylinder to jest to na 100% zły wymiar. Splanował żeby tłok w ogóle zmieścił się pod głowicą, teraz wystaje tyle ile ma być ale o 1 mm obniżył komorę spalania.

KPK Kumurun Team