Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kukurydza cukrowa

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2010 - 20:29

Kukurydza cukrowa Witam chciałbym do gospodarstwa wprowadzić nową gałąź produkcyjną i zaciekawiła mnie kukurydza cukrowa, szukam osób co uprawiają tą roślinę i z chęcią się podzielą ze swoimi doświadczeniami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kukurydza cukrowa Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 15 listopad 2010 - 20:59

Kukurydza cukrowa Dołączam się do pytania? Też planuje zacząć od przyszłego roku. Na początek tak troszke na próbe. Jak znajde jakiś kawałek pola. Bo narazie to wszędzie dookola zanosi się że bedzie normalna kuku. A one nie moga rosnac zbyt blisko siebie.

#3 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 22:08

Kukurydza cukrowa Kolego tu trochę pisze o kukurydzy cukrowej http://www.ho.haslo....icle.php?id=667
A jeśli chodzi o te pylenie pastewnej to w moim regionie jest nie możliwe żeby zachować te minimum 300m, jestem ciekawy czy to w ogóle tak naprawdę szkodzi jak się zapyli cukrowa z pastewną, piszą że w kolbie cukrowej może się znaleźć trochę ziaren pastewnej, jest to możliwe? na polach też się sieje różne odmiany i nie zauważyłem w kolbie żeby były różne ziarna, np. tak zwany koński ząb i jakieś bardziej okrąglejsze ziarna.
W polsce są regiony co sieją tą kukurydze cukrową, to co nie mają takiego problemu jak my?

Kolego z jakiego woj. jesteś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share xirlo

xirlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 13 styczeń 2011 - 00:07

Kukurydza cukrowa kukurydza cukrowa to trudny temat. Ja u siebie uprawiam 25h słodkiego kuku. jeśli chodzi o przepalenie to jak najbardziej prawda jeśli twoja słodka z sąsiada pastewna zaczyna razem kwitnąc. Wtedy w kolbie pokaże się nie równy ziarniak w trochę innym kolorze, już to przerabiałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:01

Kukurydza cukrowa

Kolego tu trochę pisze o kukurydzy cukrowej http://www.ho.haslo....icle.php?id=667
A jeśli chodzi o te pylenie pastewnej to w moim regionie jest nie możliwe żeby zachować te minimum 300m, jestem ciekawy czy to w ogóle tak naprawdę szkodzi jak się zapyli cukrowa z pastewną, piszą że w kolbie cukrowej może się znaleźć trochę ziaren pastewnej, jest to możliwe? na polach też się sieje różne odmiany i nie zauważyłem w kolbie żeby były różne ziarna, np. tak zwany koński ząb i jakieś bardziej okrąglejsze ziarna.
W polsce są regiony co sieją tą kukurydze cukrową, to co nie mają takiego problemu jak my?

Kolego z jakiego woj. jesteś?

Małopolska. pow. krakowski. Dokola ze 100 ha kuku pastewnej. Odległość największa to jakieś 50 m.