Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czekając na sobotę

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 29 październik 2010 - 00:07

Czekając na sobotę W waszych okolicach nie ma takich dyskotek? Takich miejsc i takich ludzi jest pełno w naszym kraju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czekając na sobotę Dzisiaj, 15:44
  •  

#22 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 29 październik 2010 - 08:56

Czekając na sobotę

szkoda justyny, co za cialo i buzka.

mózgu tylko zapomniales dodać.

brawo modzie! :D
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#23 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 29 październik 2010 - 09:40

Czekając na sobotę @kazoo masz rację, niezależnie od miejsca i społeczności, to takich ludzi się znajdzie wszędzie. To jest taki styl życia od puszki do puszki, od dyskoteki do dyskoteki. Bez wyraźnego celu w życiu. Ot taki byt na ciągłym ślizgu. Mam takich sąsiadów, dwa młode chłopaki, ważne aby się napić i zabawić, w chałupie nawet porządnej posadzki nie mogą wylać, a do kibla to w krzaki. Smutne, ale to ich styl życia.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#24 Share suchar

suchar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 październik 2010 - 12:40

Czekając na sobotę http://www.2upblog.p.../#comment-88699 Komentarz użytkowniczki detrox.

#25 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 29 październik 2010 - 13:27

Czekając na sobotę ciekawe, czy to autentyczna wypowiedź :D

tak cz inaczej nikt nie ma wątpliwości, że to jest ten margines tam ukazany
W rolnictwie siła!!! :)

#26 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 29 październik 2010 - 13:52

Czekając na sobotę nie chodzi już o to co tam jest obecnie, sam fakt że taki film w ogóle powstał daje już dużo do myślenia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 29 październik 2010 - 18:56

Czekając na sobotę Kolego PLO1-bzdury piszesz.Nie masz pojecia to nie komentuj.Chyba jesteś synkiem biznesmena.Ten margines społeczny znajdziesz wszędzie,a tak sie przyjeło że pegeerus to pijaczyna.Polak pił,pije i pic bedzie,za komuny lepszym miejscem dla tej grupy osób była wies,bo tu MO raczej pałą nie obiło,a mieszczuchą którzy nie mieli pojęcia o wsi,wieś kojarzyła się nieodłącznie z PGR-em.Ta pani co nagrała jakiś głupi film pt."Arizona" chyba lepszą furore zrobiłaby nagrywając film typu XXX z soba w roli głównej i z ogierem,ale przypuszczam,że koń by takiej nie chciał.Jakiegos filmiki o nazwie Czekając na sobote,jakiegos bezmyślnego pseudoreżysera nawet nie chce oglądać.Nie masz pomysłów to nie kręc bo szkoda taśmy-proste.To należałoby rozumować,że żulp który atakuje Ciebie przed marketem o złoty dwadzieścia to były pegeerowiec?A może jego syn?Tak samo jak "Galerianka" która oferuje siebie za dobro materialne to na pewno jest ze wsi?Każdy decyduje sam o swoim losie i to jego własny wybór czy będzie człowiekiem wartosciowym,czy tworzącym tzw.margines społeczny.I tu nie ma rożnicy czy jest ze wsi,czy też z miasta.Paradoksem jest to,że byli pegeerowcy w momencie jak sie skonczyły PGR-y żyją lepiej jak za nich.Znam takich ludzi,maja wlasne firmy,gospodarstwa i nawet zatrudniają ludzi z miasta.Jedyna chyba wada jaka im pozostala po PGR-ach to "kłamczuchowanie".On nigdy nie ma pieniedzy,a tu patrzeć jego żona nową A8 się wozi.Powtarzam nową-nie z demobilu.I jeszcze jedno to są ludzie którzy nie wstydza się mowić,że pracowali w pegeerze.Nie wstydzą się swojej przeszłości,a jakby mieli liczyć na polityke,a nie na siebie to naprawde by im było cieżko.Ja też pracowałem w pegeerze i powiem szczerze,że mówiąć o tym czuje się nawet dumny.

#28 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 październik 2010 - 19:59

Czekając na sobotę Skrzypek, po pierwsze poproszę o poprawną pisownię mojego nicku.
Po drugie, mój ojciec jak i matka całe życie byli rolnikami, a ja od 1996 roku również jestem rolnikiem po przejęciu gospodarstwa od moich rodziców.
Po trzecie to nie wina ludzi po PGR jak Balcerowicz z dnia na dzień rozpieprzył wszystko w drobny pył. Tak na marginesie mój brat pracował również w poznańskich Państwowych Gospodarstwach Rolnych.
Po czwarte pokaż mi kto przejmował gospodarstwa w pełni produkcji z pełnym parkiem maszynowym, z pełnymi oborami. Nie był to zwykły oborowy czy traktorzysta, tylko dyrektor lub kierownik takiego gospodarstwa. Byli to ludzi ze pewnymi układami i znajomościami.
W mojej okolicy również na kilka gosp. państwowych zostało tylko jedno i nawet bardzo dobrze sobie radzi.
Z pozostałych pozostało jedynie wspomnienie. Wszystko zostało sprzedane, w tej chwili nowi właściciele ograniczają się do zatrudnienia 2, 3 osób do prac polowych. Cała produkcja polowa opiera się na sianiu rzepaku i pszenicy.

No i na koniec podaj mi jaki procent ludzi z byłych PGR w tej chwili jest dobrze radzącymi sobie biznesmenami, prowadzą firmy doradcze itd., a ilu żyje z dnia na dzień bez żadnych perspektyw na lepsze jutro.

Jeszcze raz podkreślę, to nie jest wina tych ludzi, że zostało to wszystko tak szybko zakończone z dnia na dzień.

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 październik 2010 - 00:46

Czekając na sobotę

@brzozak2 jednego kafla daje ojciec? Dodany obrazek

nie, niestety sa tak glupie pozyczki, karty z debetem itp., ktore sa rozdawane takim ludziom :P

mózgu tylko zapomniales dodać.

brawo modzie! :blink:

czy slowo "szkoda", ktorego uzylem jest az tak bardzo zawile i skomplikowane, ze nie zdolales odczytaj jego znaczenia w moim zdaniu?
czy ja napisalem gdzies, ze wystepuje tam piekna, urocza i madra dziewczyna?
nie!! napisalem, ze wystepuje dziewczyna ponadprzecietnie obdarzona przez nature i gdyby tylko troche myslala to moglaby wykorzystac swoje wdzieki i miec udane zycie, rozwijac kariere, itp.

co do samego filmu to moim zdaniem naiwnym jest odkrywac ten rejon/miejscowosc przez pryzmat tylko tych ludzi, przeciez wiadomo, ze zyja tam normalni, ale nie ma potrzeby pokazywac zwyklych ludzi.
autor filmu nie ocenia nikogo, nie podaje obiektywnej prawdy, ukazuje tylko ludzi patologicznych i ich tok myslenia. moim zdaniem o to chodzilo autorowi i swoj zamysl zrealizowal, swiadczy o tym chociazby podjecie tego tematu na naszym forum.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 30 październik 2010 - 04:19

Czekając na sobotę Przyjacielu PL01 na początku musze ciebie przeprosić,bo wyskoczyłem jak Filip z konopi.Tak jak piszesz-tak było i tak jest.Nie jestem w stanie ci podać procentu ludzi,którzy zrozumieli że PGR to nie wszystko i trzeba radzić sobie samemu.Mnie bardzo denerwuje mentalne myślenie społeczeństwa polskiego,że ten typowy żul wywodzi się z pegeeru i co za tym idzie ze wsi.A jacyś śmieszni reżyserzy,których nazwisko nie jest nikomu znane chcą zabłysnąć kręcąc film który mowi nieprawde.I co gorsza widzowie takiego filmu w to wierzą.Możliwe,że jakaś malutka część prawdy w takim filmie jest i na pewno takie miejscowości są.Gdy PGR-y zostały w błyskawicznym tępie rozkradzione co jest zasługa pana Balcerowicza,Wałęsy i pani Suchockiej tu dodam,że czarne kruki też zleciały się na żer-Gospodarstwo Rolne Diecezji Elbląskiej powstało z byłego PGR-u w ciągu jednej nocy.Polityka zmusiła ludzi i obdarowała ich fenomenalnym zasiłkiem dla bezrobotnych.Jednym to przypasowało i rozleniwiło ich totalnie,inni nie chcieli tego zasiłku i zaczeli działać na własną ręke.Dziś uważam,że to bardziej towarzystwo z miasta żyje od soboty do soboty,bo jak tu w sobote nie wypić.Niech ten reżyser nagra co się dzieje w 10,15-sto tysięcznych miasteczkach,w ich lokalach i w obrębie takich lokali.Młodzież wali nafte jak szalona-dziewczyny i chłopaki,idą w ruch narkotyki,podpita nastolatka oferuje swoje ciało za budynkiem lokalu ale o tym się nie mówi.Znam przypadek że nauczyciel poszedł sobie na browara,a tam jego uczennica,pijana i chyba naćpana złożyła mu oferte za pare piw.Śmieszy mnie ta polityka bezradności-gównarz co w Angli w reustoracji gary mył,a jak żle to zrobił to mumbako w kiblu przyładował go w tyłek aż kwiczał,jest teraz w Polsce Królem Dopalaczy i prawo wobec niego jest bezsilne.Koncze swój komentarz bo to szkoda nerwów.

#31 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 październik 2010 - 06:51

Czekając na sobotę Skrzypek, więc jednak jedziemy na tym samym wózku. Takie a nie inne opinie nie powstają w ciągu jednego dnia, pracuje się na nią przez dłuższy okres czasu.
Co do przejmowania ziemi przez kler - w jakimś sensie powinniście się cieszyć, że kościół diecezji elbląskiej od razu zagospodarował ziemię po rozpadzie PGR. Ta ziemia nie leżała odłogiem, dawała kilku ludziom pracę, chleb, jakąś szansę na życie. Ale tylko nielicznym. A wyobraź sobie, że 50 km ode mnie, pod Gnieznem przez kilka lat ziemia zarastała chwastami, straszyła widokiem za okien przejeżdżających samochodów. Ziemia oczywiście przejęta przez kościół.

No ale i ja znam kilku wspaniałych ludzi, którzy sami sobie poradzili. W tej chili mają prężne firmy, hurtownie itd. Tak na marginesie to jeden z wiekszych dealerów samochodów w WLKP wywodzi się z PGR, to były kierownik jednego z gosp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 14:12

Czekając na sobotę brzozak, przeciez owa piekna i urodziwa ponadprzecietnie (fujjj!) dama, zarabia wykorzystując swoje walory. Czyż nie?

Przejmujecie sie ludzmi tego pokroju. A sami są sobie winni! Ja patrze z na to z lekką pogardą.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.