pawel970

A czym sie różni mtz od mtz belarus ?

Polecane posty

wojtek93    6

dlaczego piszesz że są do niczego? jak by były takie złe to by nimi nikt nie jeździł a przecież do jedne z popularniejszych ciągników na polskiej wsi. wiadomo idealne nie są bo żadna marka nie jest ale nie mów że są do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Trochę przesadziłeś z tym "do niczego".

Jest jaki jest ale rekompensuje to swoją ceną i ceną części które są tanie jak barszcz porównując z innymi markami. A robotę potrafi zrobić całkiem niezłą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

popularniejsze? oj oj, u mnie to stare mtz82 mogę policzyć na palcach jednej reki, a 1nowy aby jest pronar 1221a.

2kwartał 2010 roku, rejestracja

NH 748

JD 706

zetor 642

DF 326

MTZ 284

case 267

belarus 198

valtra 129

MF 124

fendt 118

farmtack 116

ursus 95

pronar 86 lambo 74 reszta poniżej 70maszyn. Trochę ich jest, ale w wiekszości to 80km te pronary białoruśki w gospodarstwach do 10ha co kupują po to aby był taki duzy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

U mnie w okolicy jest sporo Mtz.Nikt na nie nie narzeka,leje paliwo(często słabej jakości) i robi porządną robote.A ostatnio sporo nowych belarusów przybywa.Lepszy nowy belarus niż wytłuczony MF albo JD za te same pieniądze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja bym wolał robić C-360 niż jakim kolwiek belarusinem

To widac kolego ze sie nie znasz na maszynach i nie masz zielonego pojęcia co piszesz, a wedlug mnie temat troszke bez sensu.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ja nawet bym wolał robić MTZ niż Zetorem 7211 przyzwyczaiłem się do MTZ i co że niewygodnie, ale za to dużo szybciej. Mi zetor w kultywatorze 2.7 z jednym wałkiem ledwo dyszy a w MTZ 80 można sobie nabić guza o kabinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) koledzy temat jak temat,jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

I tak, i nie. A mi na 150 godzin pracy w roku po co Fendt? To byłby nie ekonomiczne, a nawet Zetor? Ma to swój urok "Gniotsa nie łamiotsa" jak się trafi na udaną sztukę to jest to twardy zawodnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glodzilla    0

Różnicy nie ma ja posiadam jeszcze tego starego mtz 82 z małą kabiną i nie kupił bym żadnego z nowszych jd fenda itp itd

Dlaczego mtz wjeżdżam do garażu i sam go rozbieram do tego części tanie a przy tym zachodnim no sory ale bez serwisu nie podchodzimy a jak sami zrobimy to część będzie tyle kosztowała że będziemy płakać jak będziemy płaci tym czasem ja będę się śmiał lał paliwo słabej jakości i dalej pyrkał 20 letnim traktorem którego naprawie na polu na drodze . Cieknie mi tylko z rozdzielacza i siłownik z tyłu się poci ale ciągnik ma lata ostatni remont jaki był to 10 lat temu albo i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tro9che przesadzacie że bez serwisu się nie obejdzie ciagnik jak ciagnik tylko elektronika steruje wszstkim a nie dźwignie. Tylko ze to nie elektronika siada lecz części a to większośc mechaników zrobi tylko kwestia. ile część kosztuje? Zmieniam C-360 na coś innego troszke większy nie koniecznie z przodem. Napaliłem sie na Johny i Case ale po jakimś czasie gdy cenyczęści zobaczyłem to stwierdziłem że na 17 ha kupie sobie MTZ 550 bo jak siądze to części za grosze. A używany czy to fendt john czy MTZ moze się posuć.

 

A z tym że lepiej C-360 robic niż MTZ to był cisk mocny cisk :P:) To ja chłopie widze że albo nie jeździłeś C-360 albo MTZ bo bardziej nieudanego jak C-360 nie ma. do MTZ wsiadasz to juz jest miło, kierownice sobie przesuwasz do siebie odpalasz, włączasz muze i jazda ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

dokładnie kolego ja miałem c360 i c3603p i mam teraz jeszcze mtz-ta 82 tez w małej budzie i robie nim 3 rok i zrobiłem przy nim tylko elektronikę i tak to tylko olej paliwo i ognia!! ale nie porównujcie c360 do mtzta bo calkowicie inna klasa traktorów to jest tak jakbyście porównywali ogiera do krowy który mocniejszy,szybszy i wg i zxależy jaką kto ma gospodarkę i jakie zapotrzebowanie na moc. ja prasowałem wcześniej rollantem z c360 i jak dobilem bala do tych 210 to juz bylo super a mtz-tem to do 230 - 240 bez najmniejszego problemu dobijam(więcej nie dobijam bo nie mam potrzeby)ale wiem ze jeżeli chce t i do 270 też dobiję:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Smieszni są ludzie co pisza ze wola 60 niz mtzta :) tak samo jak Ci ktorzy pisza ze 60 sa kompletnym niewypalem :P ludzie zasranowcie sie co piszecie bo niektoremu na 5 ha wystarczy 60 i nie mysli o innym traktorze szczegolnie o 25 letnij jd jakimi sie jarają bo "zachodni" mtz to latwy prosty ciągnik i u mnie niektorzy maja po 40 ha zboza i sobie radza mtzami. pozdrawiam znawcow ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Przeciętnego rolnika gospodarującego na 10-20 ha kurzu 4-5 klasy stać jedynie na uszczelki do JD czy fenda bo najdrobniejsza część to niesamowity koszt jedna dziura w silniku to z grubsza 1000 zł, sprzęgło to 3000 tyś, a mleko po 1 zł.

A taki co piszę ze ruskie to bee niech się zastanowi na kogo pracuje na traktor czy na siebie.

Mam w tej chwili 20 letniego zetorka tam nic się nie dzieje i na razie nie zapowiada się aby coś szwankowało a jak słyszę że w nowym traktorze trzeba płacić za serwis 2000 to haha. W zetorze serwis kosztuje 2 bańki turdusu i filtr. Następny większy traktor to będzie MTZ może 6 –tka, komputery są zbędne.

Na marginesie wiosna niedługo zobaczymy jak się spisuje w polu traktor gąsiennicowy nowy nabytek testy jesienne są obiecujące na glebach mokrych i grząskich powinienem wyjść w pole 2 tygodnie wcześniej nie kopiąc kolein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Smieszni są ludzie co pisza ze wola 60 niz mtzta :) tak samo jak Ci ktorzy pisza ze 60 sa kompletnym niewypalem :P ludzie zasranowcie sie co piszecie bo niektoremu na 5 ha wystarczy 60 i nie mysli o innym traktorze szczegolnie o 25 letnij jd jakimi sie jarają bo "zachodni" mtz to latwy prosty ciągnik i u mnie niektorzy maja po 40 ha zboza i sobie radza mtzami. pozdrawiam znawcow ;)!

No racje gadasz, trza Ci polać :huh: Porównanie 60 do MTZ to czysta głupota. Jak ktoś tak strasznie nie lubi C-360 to na cholerę jeszcze go trzyma jak inne są takie super. 82km do 52km, i 4x4 do 2x4 więc co tu koledzy porównujecie. Porównajcie do MTZ ursusa 914 czy jego zetorowskiego odpowiednika to jak na swoja moc i MTZ blado będzie wyglądać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

MTZ KG-3855

U-904 Kg-3650

 

Czy tak licho będzie wyglądał MTZ napewno? Nie powiedział bym.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Nie wiem o czym piszesz ale na pewno nie o masie :)

Poza tym jak piszesz już chcąc coś porównywać to napisz czy jest to MTZ80 czy może MTZ82 a może MTZ 820.3

 

Ursusik 904 powienien ważyć tyle co mój Z10145 czyli 4,5tony jak nie więcej (mój ma zdjęte obciążniki z kół a tyle waży).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie, ursus czy zetor tej mocy jest sporo cięższy, szersze opony, do tego lepszy udźwig podnośnika, więcej biegów wstecz, i jeszcze by można wymieniać :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

mam mtz 80 rok 88 i mi cieknie tylko z siłownika a reszta sucha jest to sprzęt super i nie psuje się wytrzymały jest wytrzyma więcej niż ten zetor

Edytowano przez komar4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj