Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 6630 czy Claas Arion 610c ?

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 26 październik 2010 - 21:26

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Witam wszystkich. Jestem przed zakupem ciągnika o mocy ok. 130KM i 6 cylindrach. Na placu boju pozostały JD6630 Comfort i Claas Arion 610C. Wyposażenie i cena podobne, ok.230tys. netto. Brałem pod uwagę Fendta 712, ale cena(ok. 360tys. netto)powala. Ma to być typowy koń pociągowy(pług 4obrotowy+wał, gruber 3m, agregat uprawowo-siewny 3m aktywny,głębosz,przyczepa 10ton tandem). Poradźcie, którego wybrać.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Dzisiaj, 14:00
  •  

#2 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 październik 2010 - 17:59

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Możesz jeszcze pomyśleć nad MF 5465. Za 206 tys netto masz lepsze wyposażenie w standardzie do tego silnik 4-zaworowy Perkins lub Sisu

#3 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:12

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? MF nie chcę.Kolega ma 100konnego kupionego nowego i przez rok serwis siedzi u niego co miesiąc i walczy z usterkami. Same pierdoły, ale ciągnik zamiast pracować stoi.Poza tym byłem świadkiem rozmowy, w której sprzedawca MF-a określił go mianem "g..na".

#4 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:36

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? wczoraj akurat byłem u klienta który kupił 6630 Comfort do tego pług zagonowy vogel not. Orze starym Zetorem 7745 z 5x30 i twierdzi ze JD to g...no. JD pali mu w 5,6 klasie 30litrów/ha i do tego brak mocy. Kolega który razem z nim kupował taki sam ciągnik ma ten sam problem. Serwis z Karniewa zaproponował mu wgranie chipa za 1300 Euro netto i nic poza tym :) Klient jest niesamowicie wku.... Jakiego MFa ma kolega???Co do 5465 to ma tą samą skrzynię co Arion 610C i troche dłuższą historię w konstrukcji ciagników od Claasa :D ale co się komu podoba to to kupi

#5 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:44

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Rogeryk a może 60l/ha? :)

Super rozrywka jest jak się czyta Twoje posty :D
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#6 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:52

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Tak mi powiedział klient. Zetor jak twierdzi w 15 mu się wyrabia. Jeśli sie to nie poprawi klient opisze wszystkow TA i sami przeczytacie. W najbliższym czasie maja zmierzyć mu moc.

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:56

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? sama merytoryka :)

i akurat chyba wersja c nie ma skrzyni podobnej do dyna4, ale moge sie mylic gdyz nie zglebialem nigdy takich popierdolek :D

ps. nie powtarzaj idiotyzmow, bo ja np. juz dawno cie tylko z nimi utozsamiam, ale mysle, ze inni tez zaczna.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:58

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? akurat wersja C ma tą samą 16/16 a wersja bez C ma 24/24 czyli 4 biegi 6 pod obc. z funkcją auto czyli Dyna 6 :)

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 październik 2010 - 20:16

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? wiem, ze ilosc przelozen jest taka sama, ale to jeszcze nie swiadczy o tym, ze to blizniacza przekladnia do dyna4
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 27 październik 2010 - 23:11

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? W Claasach i MF są te same przekładnie ale pod inną nazwą.Z Gimy.

Dzisiaj miałem propozycję ariona 620C z amortyzowaną kabiną za 55 tyś .Ale z roku 2009 i 12 MTH.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 październik 2010 - 23:38

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? tak tez to sprawdzilem po schemacie widac, ze to te same.

#12 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 październik 2010 - 07:05

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Rogeryk ciekawie pisze i ja mu wierze.Johan to koń do roboty ale coś za coś.Paliwożerne są.A awaryjność jest duża,swiadczy o tym fakt jak się odwiedzi strone AF-ciągniki John Deere.Innym błedem użytkowników JD jest dobór modelu ciągnika do zapotrzebowania na moc.Przykladowo sprzedawczyk mówi że 210 KM spokojnie siódemke bedzie targał.Teoretycznie to się zgadza bo 30KM na korpus razy siedem jest OKi.Ale w praktyce jest inaczej-ciężka ziemia,górki,brak zapasu mocy,żyłowanie silnika i w zbiorniku wir.Rekord jaki widziałem w okolicach Kętrzyna to JD8400 i obrotowa siódemka Kvernelanda.Ziemia taka,że Niemcy tego nie uprawiali tylko mieli pastwiska.50-60 litrów na godzine orki,pług trzeszczał niesamowicie,głębokość orki,że płozy było widać od korpusów,maxymalna ilość piór w zabezpieczeniach.Piasty tylnych kół(półstożki) ścinało co rusz.Nigdzie więcej takiej ziemi nie widziałem.Masakra,po prostu masakra.Właściciel zanim kupił JD na te ziemie,miał wiele wystaw i prób ciągników innej marki,jednak postawił na JD.

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 październik 2010 - 09:04

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? http://www.dlg-test....ndeere-8400.pdf
tak 60 litrow na godzine...

#14 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 28 październik 2010 - 09:17

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? rogeryk wiemy wszyscy gdzie pracujesz i dlaczego MF a dlaczego plujesz na claas to po pierwsze z reszta nie ma co sie nawet spierac bezsensu
Wracajac do tematu panowie to z tymi jednakowymi skrzyniami to nie tak jest do konca bo kolego Rogryk Claas stosuje owszem GIMA jak MF bo jest udzialowcem czyli w czesci wlascicielem fabryki ale kolego inny typ skrzyni np. jest GIMA 23 i GIMA 23+ i roznia sie np. lozyskami i uszczelniaczami oraz sterowaniem wiec zbytnie uproszczenie sprawy ze 100%, jednakowe oczywiscie aby sprzedac da sie wymyslec rozne historie mniej lub bardziej prawdziwe.
Kolega chce wybrac miedzy JD i Claas, jezeli pracuje sie Claasem na obrotach miedzy 1700-1800 obr min to zuzycei paliwa jest ok powyzej tych obrotow to fakt zwieksza sie wiec opisujesz 30l tylko pytanie jak ten klient jezdzi a nie pali, lipa itd
Moim skromnym zdaniem Claas ma kilka przewag nad JD, po pierwsze skrzynia bardziej komfortowa, przyjemna w pracy a w transporcie jest rewelacja, jezdzilem wiec wiem to z praktyki, inne parametry do dyskusji ale to opisze pozniej jak sprawdze kilka faktow, wiekszy rozstaw osi co daje wieksza stabilnosc z ciezkimi narzedziami i lepszy od JD rozklad masy, kabina cicha i obszerna dobra widocznosc
Pzdr

#15 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 28 październik 2010 - 09:43

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? @Rogeryk o ile zmniejszy się spalanie JD, gdyby miał paliwooszczędną naklejkę "Korbanek"?

PS. Musiałeś sprzedać przyczepę Claasa pod rygorem zwolnienia z pracy?
KPK - Ochrona

#16 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 28 październik 2010 - 16:04

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Wszyscy piszą że JD jest paliwożerny.Wszyscy też zgadzają się że w ciężkich pracach ciągniki wszystkich piją w miarę równo.U mnie takie właśnie prace ma wykonywać.Ponadto silniki mają takie same choć sterowanie każdy swoje.Więc spalanie będzie podobne.Bardziej mnie interesuje kwestia usterkowości,szczególnie Claasa,bo szwagier i jego bracia mają w sumie kilka tysięcy ha i JD tylko i nie chcą innych,nawet Fendta.Claas przejął Renaulta i teraz pytanie ile tej renówki jest jeszcze w Claasie.

#17 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 29 październik 2010 - 09:41

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? Kolego Farmer chcieliśmy sprzedać przyczepę bo mieliśmy obadaną większą przyczepę CLAAsa w Agrotechnik Stawiski.... Wiesz gdzie to jest? I tą też mamy ze Stawisk i złego słowa o niej nie powiem. Przez tyle lat co nią wozimy to tylko bliźniaki do niej dołożyliśmy :D

#18 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 29 październik 2010 - 14:50

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? @Jacek z tego co mi wiadomo to Arion C i Axos mają jakieś resztki Renówek, Arion C to właściwie Ares, więc można by sugerować sie opinią Ares'ów, - a Qadrishift to wymysł dopiero do C czy już w Aresach był?

@Rogeryk dokładniej to Agrotechnik Tafiły. :) A plac mają też w Stawiskach, zresztą często tam bywam. :D
KPK - Ochrona

#19 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 29 październik 2010 - 15:19

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? JD8400 i spalanie 50-60litrów na godzine, przecież każdy ciągnik o takiej samej mocy może sobie tyle pociągnąć paliwa jak by był w takich warunkach :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 październik 2010 - 18:58

JD 6630 czy Claas Arion 610c ? a otworzyles ten pdf co zapodalem?

Dodaj odpowiedź