Skocz do zawartości

Zdjęcie

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ

190 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2011 - 17:33

po co masz sprzedawać swoją pszenicę i kopować inną. Przecież za swoją musisz wystawić rachunek (przychód), a za kupioną otrzymasz rachunek (koszty). Wychodzisz na zero. I po co Ci to.
A kogo to obchodzi, że działalność przynosi straty (tylko Ciebie).

Jestem na dochodowym, już nie raz tak robiłem i byłem na plus ;) także pomyśl, pogłówkuj, może się gapniesz o co chodzi. Poczytaj temat o zakładach tłuszczowych w bodaczowie jak rolników w chu zrobili. a upadają.
ChiquitaB po to jest forum ;) na grupę 3 to mało ;)

Tak, ale pojawiła się już opinia że można wszystko podłączyć pod koszty prowadzenia działalności nawet co tygodniowy wypad na dzivki. Tylko to jest nieprawdą. Nawet jeśli wystawi Ci ona fakturę to i ładnie to uzasadnisz to i tak twój urząd może to podważyć ponieważ nie mają obowiązku tego przyjąć ani nie ma żadnego ustawowego katalogu co mogą a czego nie

Przez cały zeszły rok Moja żona chodziła do spa, a faktura była wypisana na Mnie jako masaże ;) 50 zł dla lekarza, że mam ból pleców, schorzenie zawodowe i bez problemu. Dziwka nie przejdzie ale liczne inne przyjemności przechodzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Dzisiaj, 10:42
  •  

#142 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:54

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Janek, powiedz mi czy zwroty z US vatu, z gminy akcyzy, z ARR za materiał siewny to liczy się jako przychód? Czy są to rzeczy nie opodatkowane?

#143 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 20:18

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ "Jestem na dochodowym, już nie raz tak robiłem i byłem na plus" - powiedz mi co Ty z takim uporem bredzisz, o jakim dochodowym piszesz?
Bo my tu dyskutujemy o podatku dochodowym z działalności rolniczej,który hipotetycznie rząd planuje wprowadzić w przyszłości ( co raczej w Polsce nieprędko się uda).

#144 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 listopad 2011 - 20:33

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Ja Ci mogę odpowiedzieć :)
Zwrot Vatu nie jest przychodem
zwrot akcyzy otrzymany od paliwa z urzędu gminy, w związku z jego wykorzystywaniem na cele rolnicze, stanowi przychód z wyłączonej z opodatkowania podatkiem dochodowym działalności rolniczej. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307
jak z dopłatą nie wiem
@jankris jak jesteś w grupie producenckiej to masz podatek dochodowy, to samo przedsiębiorstwa rolne ;)

Edytowany przez Lukasz1987, 24 listopad 2011 - 20:35.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2011 - 21:26

powiedz mi co Ty z takim uporem bredzisz, o jakim dochodowym piszesz?

Dz. U. z 2000 r. Nr 54 poz. 654 ze zm. poczytaj zobaczysz jak bredzisz ;)

#146 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:49

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Po co brniesz dalej pisząc o opodatkowaniu osób prawnych podatkiem dochodowym.
Co to ma wspólnego z przyszłą hipotetycznie sytuacją opodatkowania podatkiem dochodowym osób fizycznych prowadzących działalność rolniczą(rolników).
Poza tym,teraz jest wolna amerykanka, bo rolnicy nie są opodatkowani podatkiem dochodowym o a 3/4 jest zwolniona z vat na zasadach ogólnych. Pustych faktur krąży wiele w różne strony.
Ale jeśli wszyscy zostaną opodatkowani to nikt nie wypisze pustej faktury, chyba że mu za nią zapłacisz. Wątpię czy będzie się to opłacać. Może jedynie przy praniu brudnych pieniędzy.

#147 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2011 - 22:10

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Ja płacę podatek dochodowy z działalności rolniczej, ale tak prawny nie fizyczny
A dlaczego podtrzymuję swoje zdanie,a to dlatego, że jak mają już przygotowane przepisy dla przedsiębiorstw rolnych, grup producenckich i reszty, które istnieją na rynku to na 99% osoba fizyczna będzie rozliczana na tych samych zasadach. Tak jak to ma miejsce w starej UE. W momencie gdy Rząd Polski, wprowadziłby większe obostrzenia prawne dla przedsiębiorstw rolnych niż dla gospodarstw rolnych, które to także będą na podatku dochodowym, a w momencie zlikwidowania KRUS na ZUSie, to UE da mu po łapach bo mamy równouprawnienie. Jak masz chęć i ochotę to poszukaj sobie jak wyglądało wprowadzenie obowiązujących przepisów we Francji i Niemiec, później porównaj to z ambicjami obecnego rządu i zobaczysz podobieństwa. Zachodnie państwa mają to do siebie, że się o swoich upominają, na zachodzie kraju spora część gruntów jest dzierżawiona przez kapitał zagraniczny, jeśli zdarzy się scenariusz taki jak opisałem powyżej (różne przepisy gospodarstwo-przedsiębiorstwo) to będzie ustawa zaskarżona, po drugie przedsiębiorstwa się rozpadną na rzecz gospodarstw rolnych, po trzecie Rząd jest za leniwy na to aby mu się chciało pisać ustawę od nowa, wprowadzać ją w życie i robić poprawki, także tu jestem pewny, że przewalą żywcem jak dzieci w szkole na przerwie pracę domową ustawę o przedsiębiorstwach rolnych, która to już jest sprawdzona, wdrożona w życie i działa już od dawna. Po czwarte, to zbyt delikatna kwestia polityczna, aby ryzykować przed wyborami w 2015 roku więc trzeba stawiać na sprawdzone

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2011 - 22:28

Po co brniesz dalej pisząc o opodatkowaniu osób prawnych podatkiem dochodowym.
Co to ma wspólnego z przyszłą hipotetycznie sytuacją opodatkowania podatkiem dochodowym osób fizycznych prowadzących działalność rolniczą(rolników).
Poza tym,teraz jest wolna amerykanka, bo rolnicy nie są opodatkowani podatkiem dochodowym o a 3/4 jest zwolniona z vat na zasadach ogólnych. Pustych faktur krąży wiele w różne strony.
Ale jeśli wszyscy zostaną opodatkowani to nikt nie wypisze pustej faktury, chyba że mu za nią zapłacisz. Wątpię czy będzie się to opłacać. Może jedynie przy praniu brudnych pieniędzy.

Dlaczego uważasz ze podatek dochodowy przyniesie straty.
Jesli spojrzeć na podmioty które rozliczają się w ten sposób to zauważysz ze duże firmy o olbrzymich obrotach płacą stosunkowo małe podatki, jeśli oczywiście patrzeć na to w sposób procentowy do całości obrotu , dużo mniej jak rolnicy którzy płaca ok 8% od całkowitego obrotu brutto( przyjmując srednie plony na poziomie 3t/ha , a podatek 2,5q/ha)
W najgorszej sytuacji jest ostatni na liście czyli konsument. Korzysta on z niewielu ulg, a jesli nawet to nie we wszystkich dziedzinach. Rozliczając się podatkiem dochodowym masz szansę ucieczki inwestując w cokolwiek , co przyda się mniej lub bardziej w gospodarstwie). Dzisiaj płacisz, a nikt nie wnika czy działalnośc przynosi straty, jest na zero czy też daje zysk. W oczach GUS twój dochód netto, jest najczęściej wyższy od obrotu brutto( mam na myśli ha użytków rolnych).
Nie bardzo jest więc czego bronić , a w przypadku wprowadzenia podatku dochodowego gospodarstwa większe jak 30 ha nie zapłacą ani złamanego grosza. Wytłumaczenie jest bardzo proste. 30 tyś nieopodatkowanej dopłaty starczy na żarcie i odzież , resztę zainwestujesz bo i tak nikt o zdrowych zmysłach nie ulokuje oszczędności na lokacie bankowej gdzie stopa procentowa jest poniżej inflacji.
Uszczęśliwianie Ministra Finansów pozostanie wiec tylko w gestii wyjątkowych fanatyków PO .
P.S.
Prosty przykład kosztów i zysków http://www.wir.org.p...lk/jeczmien.htm po dodaniu po stronie kosztów paru prozaicznych wydatków, daje obraz wielkości dochodu i podatku który ewentualnie z niego wyniknie.
Nie ma się co bać, rolnictwo to gałąż gospodarki która z zyskami, ma mało lub niewiele wspólnego.
Mam na myśli oczywiście prawdziwe zyski, a nie te które dzisiaj pozwalają ludziom pracującym kilkanaście lub kilkadziesiat lat na własnym gospodarstwie kupić 12 letni, sredniej klasy samochód , 20 i więcej letni ciągnik lub opał zrobiony samemu w lesie.

Edytowany przez xemit, 24 listopad 2011 - 22:48.

#149 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 22:47

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Janek Trochę Ci wyobraźnia poniosła, chłop ma być osobą prawną? Może jeszcze vip-em, ha,ha, ha, ale pojechałeś. Prawda jest taka jaką opisałem.
Nikt nie zrobi w Polsce gruntownej reformy do 2015 r.

Xemit ja wcale nie uważam że podatek dochodowy przyniesie rolnikom straty. Ja nawet nie uważam że będzie potrzeba takiego kombinowania jak piszą koledzy. Zresztą możliwości kombinowania sie zmniejszą, ale też zmniejszy sie ten cały bajzel i pseudorolnictwo. Przy rolnictwie zostaną ci co poważnie wiążą z nim przyszłość.

Edytowany przez jankris, 24 listopad 2011 - 22:54.

#150 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 07:08

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Janek zastanawia mnie jedna rzecz..
Jeżeli jesteś osobą prawną to znaczy że Twoje gopodarstwo jest sp. z o.o. lub S.A. obstawiam, że z o.o. (jest jeszcze opcja komandytowo akcyjnej ale to już trochę pokomplikowane).
Czy jak płacisz podatek dochodowy (czy od różnicy przychodów i kosztów) to czy płacisz też podatek gruntowy rolniczy (taki jak większość rolników - ryczałt od ha przeliczeniowego)?
Jakiś czas temu pojawił mi się w głowie taki pomysł, żeby założyć z ojcem sp. z o.o. ale nie miałem czasu żeby siętym na poważnie zająć..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 09:17

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Jak koledzy wyżej pisali na pewno my źle na tym nie wyjdziemy

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2011 - 09:46

Janek Trochę Ci wyobraźnia poniosła, chłop ma być osobą prawną

Osobę prawną definiuje się zazwyczaj jako trwałe zespolenie ludzi i środków materialnych w celu realizacji określonych zadań

A jak ty sobie wyobrażasz to na zasadach osoby fizycznej? podatek nawet 40% :blink: Poza tym ilu już jest. :) A jak dobrze nam z tym.

Prawda jest taka jaką opisałem.

Czyli prawda jest gdybaniem? szał
@rogas dokładnie to s.c. jednoosobowy podmiot gospodarczy, tak podatek płacę, bo obecnie nie da rady go ominąć, ale jest to koszt więc odliczam od dochodu.

Jakiś czas temu pojawił mi się w głowie taki pomysł, żeby założyć z ojcem sp. z o.o. ale nie miałem czasu żeby siętym na poważnie zająć..

nie straciłbyś na tym ;) do tego nie trzeba mieć 500ha, 400 czy nawet 200, Ja wielkiej posiadłości nie mam i żyję :)
@farmerfm dopłata do materiału to przychód

#153 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 09:58

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Jeszcze jedno pytanie. Jesteś ubezpieczony w KRUS czy ZUS?
Mnie to w sumie za bardzo nie dotyczy bo pracuje poza gospodarstwem, ale moich rodziców przed emerutyrą już tak.

#154 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:25

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ JJ jest na ZUSie bo pracuje poza rolnictwem ;) w temacie o EM nawet o tm pisał parę razy

Nikt nie zrobi w Polsce gruntownej reformy do 2015 r.

czyli od tak sobie w dobie kryzysu premier o reformach rolnych powiedział, żeby ludzi na wsi wkur..., którzy i tak w małym stopniu na niego głosują? ciekawa opcja, równie dobrze mógłby sobie w nogę strzelić
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#155 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:33

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Przez to że głosuje na niego mało ludzi to sobie w nogę nie strzelił.
Za to zyskał w oczach tych, którzy uważają, że rolnicy nic nie robią nie płacą podatków tylko siedzą i biorą kasę z KRUS i UE. Proste.

#156 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:42

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ tylko, że jest duże ryzyko, że w następnych wyborach wieś ruszy do urn z glosami na jarka ;) a przez dochodowy, to żywość może sporo pójść w górę, także miasto też ruszy. Pożyjemy zobaczymy

#157 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 11:47

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ na jarka to nikt nie zagłosuje już bym wole Palikota. Tak jak ostatnio mówili we wiadomościach że tam sami bogaci ludzie są u niego i za bardzo nie będą chapać dla siebie bo po co jak im dostatek.

#158 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 12:14

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ I w to wierzysz?

#159 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 25 listopad 2011 - 12:14

tylko, że jest duże ryzyko, że w następnych wyborach wieś ruszy do urn z glosami na jarka ;) a przez dochodowy, to żywość może sporo pójść w górę, także miasto też ruszy. Pożyjemy zobaczymy

To rynek dyktuje ceny płodów rolnych. Jeśli rolnicy teraz nie mogą wymusić podwyżek na skupach z powodu wzrostu kosztów to jak sobie wyobrażasz wzrost cen płodów po wprowadzeniu podatku dochodowego?
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 25 listopad 2011 - 12:31

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ www.youtube.com/watch?v=1MOvmGIPi7w&feature=results_main&playnext=1&list=PLA230C5710ED03668

jestem za takim rozwiązaniem tego problemu tylko że w polsce rolnicy boją się narazić i większość myśli tylko o sobie niema zjednoczenia
zobaczymy jak ta sprawa z krusem się rozwinie ale jak dowalą ostro to powinniśmy coś z tym robić [strajk]
w mojej gminie będzie na pewno w marcu 2012 bo debile radni podnieśli nam podatek gruntowy o 100% ;[
[gnojówa się poleje]