Skocz do zawartości

Zdjęcie

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ

190 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 01 listopad 2010 - 15:24

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Coś mi się wydaj, że powstanie nawy stwór "Socjalne Ubezpieczenie Społeczne" tylko w tym przypadku to już nie wiem kto będzie płacił, chba że po amerykańsku, nie płacisz nie leczysz się! Problem z emerytami by się rozwiązał, bo jak to niektóre źródła podają utzymanie emeryta to jest dopiero koszt dla państwa. A gdzie są jego składki z kilkudziesięciu lat?
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Dzisiaj, 04:39
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 17:55

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Po pierwsze nie da się nie płacić jak masz gospodarstwo na siebie musisz płacić jak nie spotkasz się z komornikiem.
W tym nie płacisdz nie leczysz się coś jest wiele osób kombinuje rejestruje się jako bezrobpotni podlegaja ubezpieczeniu a gdy dostają skierowanie do pracy kombinują aby ktoś tam stwierdził że się nie nadają i lecą z tym do pośredniaka. Składki za nich muszą płacić ci pracujący. Tak czy tak w systemie zus i krus jest wiele luk i furtek aby nie płacić.

#23 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:17

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ teraz poruszyłeś temat! bezrobotni. 10% społeczeństwa w wieku produkcyjnym na ubezpieczeniowym garnuszku państwa. Ja bezrobotnym być nie mogę, bo mam ziemię a co z tymi którzy mają wille, furami się rozbijają i zarejestrowani w bezrobotniaku żeby tylko ubezpieczenie mieć?
Gdzie tu jest sprawiedliwość i równouprawnienie.

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 19:19

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Dlatego uważam że system ubezpieczeń emerytalnych i zdrowotnych powinien byc reformowany kompleksowo

#25 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 18:44

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ pierwszym krokiem przed reformą KRUS powinno się zająć definicją rolnika i gospodarstwa rolnego, następnie wprowadzić podatek dochodowy od którego powinny być naliczane składki.

#26 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 19:39

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ rolnik z definicji jest obłożony zryczałtowanym podatkiem, to apropo podatku, chociaż występuje grupa rolników którzy się rozliczają na zasadach ogólnych (ja jestem takim rolnikiem), płacę podatek a raczej nie płace i odzyskuję VAT. Jak normalna Firma :) tylko jedna mała różnica. Zamiast do biuro to do obory chodzę.

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:29

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Oprócz vatu jest jeszcze podatek dochodowy jeśli go wprowadzą będzie troche trudniej niepłacić ale to już inny temat.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2010 - 20:52

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Podatek dochodowy,jeśli go wprowadzą,w co wątpię,będzie właśnie trudniej zapłacić.
Trudniej nie zapłacić jest to co płacimy dzisiaj,czyli podatek gruntowy w wys 2,5q żyta z gleby klasy 4(nieistniejąca klasa umowna pomiędzy 4a,a 4b).Podatek ten stanowi prawie 10% obrotu i jest porównywalny z wartością średniowieczną,zwaną-pańszczyzną.
Ot w jakim dobrobycie fiskalnym rzezbimy :(

#29 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:46

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ teraz płacimy tzw dziesięcinę a wprowadzenie podatku pozwoliłoby na jasne operowanie własnym gospodarstwem (czyt. Firmą), oczywiście tak opcja nie powinna dotyczyć wszystkich, lecz tych którzy potrafią określić kierunek działania, ponoszenia ryzyka.
Jak sam czytam co napisałem to się zastanawiam czy w takiej sytuacji rolnik działający na dużą skalę nie będzie musiał zatrudniać mieszczuchów, np. do spraw ekspansji na nowe rynki zbytu, marketingowców do promocji ziemniaka jadalnego.
Fakt jest taki, że prowadzę księgowość i napewno nie jestem z tego powodu stratny. :(

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2010 - 22:07

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Z podatku dochodowego fiskus nie zobaczy ani złotówki,a jeśli to bardzo małą ich ilość.
MF zdaje sobie sprawę że poza kosztami produkcji będziemy generować koszty związane z zakupem masy innych towarów,nie uwzględnionych w dzisiejszych kalkulacjach kosztów produkcji.
Samochody osobowe,RTV,czasopisma,sprzęt komputerowy,reklama,prasa,papier toaletowy,internet,mydło,składka ubezpieczeniowa itd.itd.
Nie sądzę by rolnik był idiotą i zamiast zainwestować ew.dochód wykazał go i odprowadził podatek.
W najgorszym przypadku pozostanie czarny rynek,brak fakturowania części sprzedaży i zamiast wróbla w garści,fiskusowi pozostanie gołąb na dachu.
Dzisiejsza liczba hektarów jest przewidywalna i banalnie prosta do kontroli,na podatku dochodowym w rolnictwie, którego produkcję w zasadzie niemożliwym jest skontrolować, US polegnie.
Ciekawe czym wtedy ZUS,KRUS lub inna instytucja powstała po reformie dzisiejszego systemu zapełni swoja kasę licząc na krocie wyrwane z kieszeni rolnika.
Jedynym możliwym sposobem może okazać się dbałość o nasz dochód,lecz znając pazerność naszych mądrych głów,wydaje się to malo realne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 22:35

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ @xemit ma 100% racji, więc raczej dochodowego nie będzie

#32 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 22:50

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ oczywiście że wprowadzenie podatku dochodowego byłoby walnięciem samobója w kiesę państwową, tylko jak w takim razie obliczą te kosmiczne dochody aby ustalić wysokość składki płaconej przez rolników

#33 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 23:08

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ wprowadzając podatek dochodowy w wysokości 0%,
a tak poważnie to nie mam pojęcia, bo ma się rozumieć że w przypadku wprowadzenia do tego celu jakichś nie wiadomo skąd branych szacunków rolnicy wyjdą się upomnieć o swoje

#34 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 23:20

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Jestem rolnikiem i jestem za zmianami. Bo jak studiowałem i potrzebowałem dochód potwierdzić żeby akademik załatwić to zawsze na stancji lądowałem ( za duży dochód na mieszkańca), ale jak chciałem kredyt to, to samo zaświadczenie mówiło że mam o połowę mniejszy dochód. Niema jasnych zasad które by określały rzeczywisty stan. :(

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2010 - 20:07

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Mnie bawi jak oni chcą dochód z ha liczyć. Ktoś będzie miał 10ha i powiedzmy 60 tyś. brojlerów, a inny będzie miał tylko 10ha i co będą płacić tyle samo? Dodany obrazek

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:12

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ jak liczyć dochód to tylko realny na podstawie przychodów i rozchodów żadne szacunki bo na jakiej podstawie

#37 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 22:30

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ widzicie inna alternatywe niz zmiany w krusie , opodatkowanie rolnikow i wszystkiego co sie jeszcze da , tylko rok wyborczy minie i zacznie sie jazda-choc wydaje mi sie ze politycy uwierzyli ze swiat sie skonczy w 2012 roku :unsure:
licznik balcerowicza bije[ czasami pokazuja w telewizji] w tym roku peknie 800 miliardow-ponad 20 tys na glowe dlugow ,za ten rok ok.100 miliardow do tyly[ciekawostka polacy zaoszczedza w tym roku ponad 106 miliardow-czyli panstwo biedne a obywatele bogaci] obsluga samych odsetek od dlugu to ponad 35 miliardow,a gdzie splata kapitalu ?
ciekawe jak to dlugo sie bedzie krecic ???
wielkopolska izba rolnicza robi kalkulacje oplacalnosci poszczegolnych upraw i hodowli , jako praktyk moge powiedziec ze realistyczne,bez problemu mozna to wykorzystac.
jak mnie pamiec nie myli to wszystkie firmy w polsce za ubiegly rok zaplacily 2 miliardy podatku dochodowego[cit] czyli tyle co nic-ksiegowi potrafia

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2010 - 16:00

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ

Mnie bawi jak oni chcą dochód z ha liczyć. Ktoś będzie miał 10ha i powiedzmy 60 tyś. brojlerów, a inny będzie miał tylko 10ha i co będą płacić tyle samo? Dodany obrazek

Rozumiem że ten co ma brojlery powinien płacić mniej lub wcale :unsure:
60 tyś szt w przypadku brojlera to mała cyfra,by nie powiedzieć-nędzna.
Dzisiaj z taka liczbą nioski ciężko utrzymać się na rynku,a z brojlerem-padaka
http://www.modr.mazo...jlery_kurze.pdf

#39 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:głównie bydło: rasy, hodowla, nowe technologie

Ale również uwielbiam nowinki ze świata motoryzacji rolniczej.

Napisany 07 listopad 2010 - 13:08

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Osobiście uważam, ze reforma KRUSu jest konieczna i nieunikniona. Ciężko wypowiadać mi się, którą rzecz należy na początku poruszyć. Jednak do najważniejszych należy rozliczanie się z państwem. We wcześniejszych postach pisaliście o podatku dochodowym. Wydaje się to głupim pomysłem, ponieważ wielu osobom z was wyszedł by dochód 0. Chciałbym jednak zauważyć, ze gdyby duże grono rolników wykazało by taki dochód zaczęto by szczegółową kontrolę (z prostych przyczyn to jak taki rolnik żyje jak nic nie zarabia). I tu zaczęłaby się szopka. Tak szczegółowe kontrole o tym, że rolnik nie raczył poinformować, że sprzedał parę słoików miodu, parę jajek itd. :lol: Nie chcę wyskakiwać tak daleko w przyszłość ale taki system nie sprawdziłby się. Utrudnił by rolnikowi życie, musiałby korzystać z fachowej obsługi księgowych a w dodatku musiałby i tak płacić podatki. Ciekawszym pomysłem wydaje mi się podatek od ilości ha, od charakteru jego produkcji i od ilości posiadanego inwentarza. Oczywiście powinno się ustalić kryteria o danych uprawach. I jeszcze ciekawy pomysł uzupełniający poprzedni. W przypadku gdy nakład przekroczyłby wartość sprzedaży w pewnej części umorzony by został ten podatek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 13:37

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ lemelvaus, w jakim ty świecie żyjesz. Na głowę upadłeś od ha to już płacimy podatek a od inwentarza dostajesz Fakturę VAT-R. chyba przespałeś reformę z przed lat.