Skocz do zawartości

Zdjęcie

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ

190 odpowiedzi na ten temat

#181 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:36

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Zetorek, z chęcią odkupię od ciebie gospodarstwo, kupisz sobie tira lub tiry i będziesz zarabiał kupę pieniędzy śmiejąc mi się w twarz, że za darmo robię. Wchodzisz w to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Dzisiaj, 04:11
  •  

#182 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:42

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ @StasiekS a nie chcesz wspólnika?

#183 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:08

Taaa. A co mają powiedzieć właściciele firm transportowych, kurierskich?...

Niech Polska dogoni UE najpierw i polski rolnik ma paliwo w takiej cenie jak unijny.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#184 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 09:18

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ @StasiekS mam znajomego ma 25lat, tirem jeździ w firmie od 20roku i zamierza postawić dom za zarobione pieniądze. Jeśli jeździsz nie swoim tirem nie jest źle, chyba że masz rodzinę.

Taaa. A co mają powiedzieć właściciele firm transportowych, kurierskich?

Podniosą ceny za transport, albo zastrajkują BO MOGĄ i tak wyjdą na swoje. A rolnik może podnieść jedynie widły w oborze, a nie pójdzie strajkować, nie zostawi wszystkiego, bo mu krowy zdechną.

Niech Polska dogoni UE najpierw i polski rolnik ma paliwo w takiej cenie jak unijny.

Niech Polaka będzie stać na kupienie tyle paliwa co europejczyka.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#185 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 12:37

Podniosą ceny za transport, albo zastrajkują BO MOGĄ i tak wyjdą na swoje. A rolnik może podnieść jedynie widły w oborze, a nie pójdzie strajkować, nie zostawi wszystkiego, bo mu krowy zdechną.

Nie tak szybko podniosą. Ceny podniosą jeśli nie będą mieli wyjścia. Konkurencja jest tak duża, że nie mogą sobie pozwolić na podnoszenie ceny kiedy i o ile chcę. Najpierw tną koszty w firmie czyli obniżają pensje, zwalniają ludzi, wydłużają godziny pracy obecnym. A ceny podniosą dopiero wtedy kiedy konkurencja także to zrobi. Bo jeśli wychyli się za wcześnie może przez to dużo stracić.

#186 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 06:54

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Co wy na tą złotówke miesięcznie od hektara przeliczeliczeniowego na składke zdrowotną ? Pieprze krus jak mam płacić 200 pln miesięcznie składki zdrowotnej.

Edytowany przez bratgarka, 05 styczeń 2012 - 06:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#187 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 05 styczeń 2012 - 16:57

Co wy na tą złotówke miesięcznie od hektara przeliczeliczeniowego na składke zdrowotną ? Pieprze krus jak mam płacić 200 pln miesięcznie składki zdrowotnej.

Ja bym płacił i 200 złotych ale po co to płacić skoro i tak wszędzie trzeba iśc prywatnie bo kolejki są tak duże że przyjmują za pół roku albo rok Więźniowie mają lepiej niż inni ludzie bo oni wszystkie badania mają bez żadnych kolejek Pokazywali kiedyś zdesperowanego gościa co się załamał jak dowiedział się kiedy dostanie się na specjalistyczne badania to się upił i położył na ulicy - jak wezwali pomoc to wszystkie badania mu zrobili od ręki I to nie jest chory system?

#188 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:24

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Sejm uchwalił ustawę o składce zdrowotnej rolników w piątek 13 stycznia.
W artykule na stronie tutaj znalazłem to:
"Prof. Józefa Hrynkiewicz (PiS) pytała, dlaczego składką obejmuje się domowników od 16 lat, podczas, gdy w gospodarstwach domowych innych grup zawodowych płacą tylko ci członkowie, którzy mają dochody. Pobieranie składek od osób, które nie mają dochodów jest niezgodne z Konstytucją - argumentowała."
Z tego wynika,że ojciec zapłaci tę składkę i na mnie, chociaż jestem studentem.
Ps.mam jeszcze 2 siostry w tym wieku.
Kolejny raz politycy uchwalili "fajna" ustawę. Data mówi sama za siebie(13 w piątek).

#189 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:42

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ "nasz " minister powiedział dziś w Agrobiznesie że ustawa zdrowotna nie obejmuje domowników powyżej 18 lat którzy się uczą a studentów do 25 lat , ciekawi mnie czy do tyczy to też studentów uczących się zaocznie?

#190 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 08:55

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ pewnie nie :). Skoro ostatnio prawie nic nikogo nei obejmuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 01 marzec 2012 - 15:34

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ Odpowiedziałem na pismo z KRUS - nie chcieli przyjąć wyjaśnień na papierze, więc wysłałem poleconym o dwie ulice.
Stwierdziłem w nim, że pomimo utworzenia ustawy w 7 dni, nie jestem faktycznie w stanie pomierzyć, sprawdzić bonitację i przeliczyć na przeliczeniowe powierzchni gruntów ( dzierżawionych i Użytkowanych ) - właśnie w przeciągu 7 dni! i zapraszam ustawodawców wraz z wykonawcami do zmierzenia i przeliczenia sobie - zadeklarowałem dobrowolne wskazanie tych kawałków będących częścią działki ewidencyjnej. Ciekawe, co z tego wyniknie - większość w placówce KRUS, podawała tylko swoje własne grunty, więc tak co trzeci kłamał i podpisywał się pod tym... .
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."