Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 118 SL Maxi

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:04

Claas Dominator 118 SL Maxi Witajcie

Kupiłem kombajn Claas Dominator 118 SL Maxi, powiedzcie na co trzeba w nim uważać jeżeli ktoś ma niech poda jakieś ciekawostki i jak go ustawić do koszenia zboża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 118 SL Maxi Dzisiaj, 08:59
  •  

#2 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 październik 2010 - 20:56

Claas Dominator 118 SL Maxi Przede wszystkim na komorę silnika żebyś sobie przez cudne wygłoszenie go z dymem nie pościł.

#3 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 26 październik 2010 - 05:06

Claas Dominator 118 SL Maxi Znam dobrze 98 sl maxi,ale 118 to niewielka różnica.To są super maszyny.Z ustawieniem poradzisz sobie sam,ale ważną sprawą jest przystawka pasowa koło silnika.Wyraże się jaśniej-przy silniku masz wielorowkowe,duże koło pasowe od którego rozchodzą się napędy.Włącz młocarnie i z zachowaniem ostrożności spójrz,czy tym kołem nie rzuca i nie ma dziwnych odglosów.Jak widać,że ma bicie to znak że masz uszkodzone sprzęgło elastyczne między wałem silnika,a tym kołem.Wtedy usuwaj tą awarie przed zniwami,ja walczyłem z tym w żniwa.Nie ma tam żadnej filozofi ale zdjąc to koło pasowe z wałka to można włosy stracić.

#4 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 październik 2010 - 21:56

Claas Dominator 118 SL Maxi Dominator 98, 108 118, to prawie to samo tylko gabaryty inne a co z tym ustawieniem napiszcie jak ustawiacie swoje maszyny.

Ps. To mój pierwszy CLAAS, miałem bizona ale to jest maszyna na chłopski rozum.

#5 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 10:52

Claas Dominator 118 SL Maxi Wiem, piszę post pod postem ale to dlatego żeby nie zakładać nowego tematu.

Czy ten oddzielacz łanu pokazany na zdjęciu zdaje egzamin (jak się sprawuje)
Czy lepsze są te klasyczne dzioby

Dodany obrazek

#6 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:10

Claas Dominator 118 SL Maxi w polegniętym zbożu na 100% nie zda egzaminu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 05:31

Claas Dominator 118 SL Maxi Husky,a od kiedy w wyległym zbożu potrzebny ci rozdzielacz?Jak masz wręcz "przyklepane" zboże do ziemi to rozdzielacz ci nic nie da.Ogólnie ciekawa konstrukcja i na pewno prawą strona hederu nic nie będzie się ciągło.No i musze przyznać,że ten Bizon zadbany.

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 13:59

Claas Dominator 118 SL Maxi Do poległego zboża to lepszy jest ten "szpic". Czasem jednak trzeba rozdzielić poległy łan.
@Aru ten Claas z Twojego avatara to Twój? Ogólnie bardzo mi sie podoba.
Pozdrawiam
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#9 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 18:23

Claas Dominator 118 SL Maxi Tak Claas Dominator 118 SL Maxi w avatarze to mój nowy nabytek.

Ps. Jak w nim hamulce zrobić bo nie działają, zapowietrzone czy co, gdzie leży przyczyna.

#10 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:55

Claas Dominator 118 SL Maxi ja miałem 108sl maxi ale i 118 jeden sezon także przyjrzyj się tulejom ramion podsiewacza i tzw. cygankom.. jezeli masz luz zmien je bo bedzie słychac z tyłu maszyny stuki, będa Ci się sita same przestawiać a nawet pękać mocowania.
sprawdz stan łańcuchów: kłosowego i zbożowego. pilnuj napiecia bo łopatki będa sie odrywac i blokować ślimak w zbiorniku.
hmm.. no i podstawa stan oleju w silniku i pompach. napiecia paskow wentylatora i stan plynu w chlodnicy.

i zainwestuj w gasnice i banke z woda, szpadelek i wiaderko. w te żniwa w mojej 114 pojawił sie ogień pod kolektorami w slilniu.. ugaszony bo nad silnikiem trzymam 30l wody. to tak na przestroge. skoro to nowa maszyna zabezpiecz sie nalezycie. bo to dobra i droga maszyna. pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:34

Claas Dominator 118 SL Maxi Co to jest Claas 4 Trac System, do czego służy w kombajnie