Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować....

89 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 00:52

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Orientuje się ktoś może jak aktualnie (tzn. po zmianie przepisów) wyglądają stawki za ziemię pod inwestycję?
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Dzisiaj, 02:15
  •  

#82 Share nowicjusz123

nowicjusz123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:58

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Czy jeżeli droga pod obwodnice prowadzi pod samą oborę czy zgadzać się na inwestycje czy decydować się na wykup budynków?

czy jest możliwość wykupu budynków pod obwodnice jeżeli jest utrudnienie w gospodarstwie

#83 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 12:38

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Można żądać wykupu większej części nieruchomości (niż inwestor chce) lub całej nierucomości, argumentując to brakiem możliwości prawidłowego i racjonalnego korzystania z jej części lub z całości, w przypadku wywłaszczenia danej części nieruchomości.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share nowicjusz123

nowicjusz123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 14:34

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... oni niechco wykupić budynków tylko każą gospodarzyć na tym co zostanie.Jeżeli odległośc jest 4m od obory a powinna wynosić 40m czy zgadzać sie na wykup tej ziemi

#85 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:38

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... W żadnym wypadku, 4m od gospodarstwa? Wszystko mają wykupic, inaczej się nie gódź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#86 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:13

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Przez moje pole tzn. nieużytki które posiadam ma przebiegać obwodnica-wie ktoś jak wycenia się nieużytki.

#87 Share nowicjusz123

nowicjusz123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:48

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... nie chcą wykupić mówią że to nie jest w ich interesie ze mamy krowy ganiać sto piecdziesiat metrow drogą

#88 Share nowicjusz123

nowicjusz123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:49

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... na drugą strone szosy

#89 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:29

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Tak to jest w tym naszym chorym państwie, potem się nie dziwić że młodzi za granice wyjeżdżają. Ja jako rolnik nie mogę sprzedać ziemi 3 klasy pod budowę bo gmina i powiat się nie godzą, a z obowodnicą to na moj najlepszy kawałek wbijają na 2 klasę do tego rażąco przecinają grunty, a co za tym idzie obiżenie cen gruntu bezpośrednio obok obwodnicy i ujechanie terenu. Wiecie jakie ceny są pod takie inwestycje? 3 złote za metr kwadratowy, brawo dla wszystkich tych którzy myślą że po wybudowaniu tej obwodnicy zostanę milionerem. Kiedyś były całkiem inne procedury niż teraz.
Dokładnie tak jak mówisz nowicjusz123 tak wygląda sprawa z obwodnicami. Nikogo z rządzących nie obchodzi że nie będzie możliwości pędzenia krów na wypas, powiedzą Ci prosto w oczy, masz problem, tak tylko Ty czy ja będziemy musieli mieszkać do końca życia na gospodarstwie i męczyć się z drogą która utrudnia nam pracę ,i zarobki. To jest ta Polska o którą nasi dziadkowie walczyli i ginęli...?
W tym kraju nie ma się do kogo zwrócić o pomoc.

Edytowany przez Cineek, 06 luty 2012 - 20:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 08:51

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... nie mam nerwow zeby czytac wszystkie poprzednie posty-u mnie jest tak tna w poprzek 30-sto hektarowa dzialke-wlasnosc i dzierzawa z ANR-proponowana cena 2,65 za metr-sprawa u prawnika.Mam pytanie w zwiazku z ta popier.... (sorry moderator) inwestycja odetna mi tuz przed zniwami dojazd do 7 ha pszenicy-jak z nimi walczyc?

zapomnialem sie pochwalic do pola do ktorego mialem 200 metrow bede mial 3 km-odszkodowanie tego nie uwzglednia i teraz wiem co to jest stalinizm,dzieki ci PSL