Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować....

89 odpowiedzi na ten temat

#61 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 01 listopad 2011 - 12:59

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... @hadler Mmm... :D Jakbym dostał 100zł/m to byłbym wniebowzięty B) , ale czytając to co wysłał @strzechu obawiam się że dostane te 30tys <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Dzisiaj, 21:03
  •  

#62 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 13:31

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... @Szymon, według mnie żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić tego że za stodołami będę miał obwodnicę, nie mówiąc już o ujechanym polu przez ciężkie maszyny do budowy dróg, to jest rzecz oczywista, ujadą tak że przez najbliższe kilka lat nic tam nie urośnie w obrębie planowanej drogi.
Poza tym Drodzy Koledzy, mój problem znowu powraca, dzisiaj zadzwonił do mnie radny że projekt już jest zrealizowany i przegłosowany. Gdzie i do kogo mogę się udać z moim problemem ? W Gminie mamy prawie samych mieszczuchów którzy nie mają nawet pojęcia o tym że ja zyję z ziemi, zabierają mi chleb... płacę podatek za moje grunty ponad podwójnie taką mam klasę ziemi, a oni chcą mi zabrać to co mam najlepsze, oczywiście na działki budowlane nie mogę podzielić moich gruntów, a oni tak sobie od tak, moga zabrać.
Dorzucam mapkę abyście mieli rozeznanie w moim temacie.

LEGENDA
kolor czerwony - moja posesja
kolor niebieski - moje grunty orne
kolor czarny - aktualne drogi
kolor żółty - planowana obwodnica

Pozdrawiam i czekam za odpowiedziami.

Załączone pliki

Edytowany przez Cineek, 03 grudzień 2011 - 13:36.

#63 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 17:24

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... cienkk z tobą jest coś nie halloo czy jak.. że ty się radzisz 16 latków na forum ;) idz daj na msze w niedziele, żeby tobie pierwszemu wykupili ..... każda ziemię wykupywaną pod takie inwestycje jest szacowana przez rzeczoznawce i wiem jak było u nas nawet zwykły grunt w szczerym polu był wykupywany na metry kwadratowe jako działki inwestycyjne i najniższą stawką było 15 zł za metr, a jeśli ktoś miał grunt bliżej wioski czy miasta to cena wzrastała do 30 zł za metr, a to było dobrych pare lat temu ..... ale oczywiscie minus też jest bo jak jeden sprzeda pole pod autostrade to teraz każdy chce i nie ma w ogóle obrotu ziemią, a cena 100 tys za ha nikogo nie dziwi .... a teraz jak wykupulywali pola pod AOW wrocławia to ceny na pewno były 2-3 krotnie wyższe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 grudzień 2011 - 19:12

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Nie chce mi się wierzyć że dawali ot tak po 150tys/ha.
U nas autostradę A2 (łączącą zachodnią Europę z Białorusią) mają przez pola puszczać ale całe szczęści na razie ten temat ucichł ;)
A czy jest ktoś w ogóle na tym forum od kogo wykupili pole pod autostrady czy drogi ekspresowe (lub obwodnice)?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#65 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 19:33

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować....

@Szymon, według mnie żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić tego że za stodołami będę miał obwodnicę, nie mówiąc już o ujechanym polu przez ciężkie maszyny do budowy dróg, to jest rzecz oczywista, ujadą tak że przez najbliższe kilka lat nic tam nie urośnie w obrębie planowanej drogi.
Poza tym Drodzy Koledzy, mój problem znowu powraca, dzisiaj zadzwonił do mnie radny że projekt już jest zrealizowany i przegłosowany. Gdzie i do kogo mogę się udać z moim problemem ? W Gminie mamy prawie samych mieszczuchów którzy nie mają nawet pojęcia o tym że ja zyję z ziemi, zabierają mi chleb... płacę podatek za moje grunty ponad podwójnie taką mam klasę ziemi, a oni chcą mi zabrać to co mam najlepsze, oczywiście na działki budowlane nie mogę podzielić moich gruntów, a oni tak sobie od tak, moga zabrać.
Dorzucam mapkę abyście mieli rozeznanie w moim temacie.

LEGENDA
kolor czerwony - moja posesja
kolor niebieski - moje grunty orne
kolor czarny - aktualne drogi
kolor żółty - planowana obwodnica

Pozdrawiam i czekam za odpowiedziami.

No patrząc na mapkę to nie ciekawie. Pomijając fakt że droga będzie blisko siedliska to dzieli na działki klinowe na których trzeba będzie się bujac do końca życia.Wypadałoby skasować tyle kasy by to zrekompensowało. Jak po 15zł mają zapłacić za m2 to bym wolał tyle zapłacić by mnie omineło. ;[

#66 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 19:35

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... U mnie w okolicy dokupowali przy drodze krajowej to płacili 38zł/m2. To za hektar macie 380 tys? Teraz mi napiszcie przez ile lat zarobicie taką kasę z plonu z tego hektara? Od mojego wuja też wykupowali kilka arów i dostał koło 10 tys.

#67 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:25

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Tu nie chodzi o kasę, tu chodzi o ładne proste pole i spokój za stodołą, jestem ciekaw czy byłbyś zadowolony jakby 100/150 metrów od stodoły szła droga? Znajomy mieszkał przy takiej drodze, nic przyjemnego. Teraz moje grunty są warte +/- 40 tysięcy złotych za hektar, ciekawe jaką wartość będą miały po wybudowaniu tej drogi, poza tym jest to cicha i spokojna okolica, jest możliwość w przyszłości podziału na działki, oczywiście teraz Gmina się na to nie godzi.
Jakie mam prawa związane z taką sytuacją?

#68 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:48

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... ile w sumie ha chcą zabrac?

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:50

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Jeśli w pobliżu będzie zjazd z obwodnicy, to ceny gruntów znacznie wzrosną. Przy obwodnicy Trójmiasta cena gruntów to ok 200zł/m2.

#70 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 21:00

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... a jak nie będzie to ostra kicha. I weź jeszcze przegibaj traktorem na drugą stronę autostrady. :o

Edytowany przez farmermf, 03 grudzień 2011 - 21:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 00:22

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Akurat mieszkam przy krajowej drodze. Z okna sobie patrze na samochody jakie jadą. Jakoś nie narzekam. A wiesz ile ludzi będzie się cieszyć że jest obwodnica tego miasta koło Ciebie, niż mają tracić czas przejeżdzając przez nie. Sam pewnie się wkurzasz stojąc w godzinach szczytu w korkach.

a co do ujeżdżania ziemi to i tak pas drogi wykupują i w nim się muszą zmieścić z robotami.

@Farmermf jeśli tam jest droga to powinni zrobić wiadukt. żeby szło przejechać.

#72 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 08:22

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Gdzie i do kogo mogę się udać z moim problemem ?
moim zdaniem do prawnika po poradę. niech ci powie co mogą a co nie, i co ty mozesz ugrać tak naprawdę. i myślę, że w takiej sytuacji suma sumarum będą cię mogli wywłaszczyć jak będziesz się długo długo stawiał. więc lepiej prawnik i spokojnie się zastanowić jak to rozegrać.
bardzo dobre pytanie jak z przejazdem na drugą stronę pola? pod spodem ci zrobią??? czy jak?? tez mi się nie chce wierzyc ze wszystkie ciężarówki, koparki i sprzęt ciężki będą się trzymać wyznaczonego pasa. będą ci wjezdzac na pole pewnie. moze uznasz to za głupi pomysł ale zaopatrz się w aparat fotograficzny, mail i fax do firmy, która bedzie wykonywac wiadukt. Bo przed sądem nie liczy się logika tylko papier papier i jeszcze raz papier. a zdjęcia które zrobisz przed robotami, w trakcie lub po nich, pokazujące jednak, ze się nie trzymali swojego pasa, w sądzie ci pomogą.
Może ci się wydadzą dziwne te propozycje, ale znam to z życia i lepiej dmuchać na zimne.

#73 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 09:04

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Za szkody powstałe w skutek budowy poza pasem wywłaszczonym musi wykonawca zapłacić bez łaski. Tak samo jak przy budowie lini energetycznej. Pamiętaj by do kosztów doliczyć usługę głeboszowania terenu po których jeździł ciężki sprzęt. Ja myślę że w zadnym przypadku na pierwszą propozycję się nie godzić, poczekaj ile ci zaproponują, pomnóż razy 3-4 i ty złuż im ofertę. Zazwyczaj pierwsza jest bardzo mocno zaniżona w celu wyczucia klienta, czy da się orżnąć. Jak mi za budowę słupa na polu zaproponowali 2500zł to pokazałem drzwi i pogoniłem, drugi przyjechał i przeprosił za poprzedniego i już zaczął od 20tyś. :lol:

#74 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:05

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... danielhaker przecież pisze, ci z własnego doświadczenia ile płacili ale to za jaka kasę idzie grunt zalezy tez gdzie lezy wioska bo jak jest to budowana np obwodnica jakiegos miasta tow iadome ze cena automatycznie w górę

#75 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:50

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Działki wyceni rzeczoznawca i nie ma tu nic do rzeczy ile komuś gdzies zapłacili itd. Udać się w sumie nie ma po co do kogo kolwiek. Jak zaplanowali to zbudują. Akurat przy tych inwestycjach prawo szybko załatwia sprawy wywłaszczeń. Jedyne co można próbowac to negocjować jak najwyższą stawkę.

#76 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 11:17

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Spisz swoje wątpliwości i pytania, i ja bym jednak poszedł do prawnika. tak jak juz jest napisane - jak sie nie zgodzisz to i tak cię wywłaszczą ale chociaz ci podpowie co i jak.
Żebyś później nie napisał posta - Ratunku, potrzebuje pomocy.

#77 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 12:52

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... No i by się nie przyszło jechać 5km do pola które leży 500m od domu.

#78 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:13

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... dokładnie.

#79 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 18:29

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Zasady wywłaszczenia precyzuje ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, najlepiej pobrać ją ze strony Sejmu z systemu ISAP - aktualną i zapoznać się z nią (dla lepszej orientacji), istniejąca specustawa istotnie ułatwiła wywłaszczenie nieruchomości na cele publiczne. Raczej część nieruchomości zostanie wywłaszczona (chyba, że się dogadacie o sprzedaży jej). rzeczoznawca wyceniając nieruchomość w pierwszej kolejności będzie brał podobne przypadki. Pierwszą cenę należy zanegować i podać swoją duuuużo wyższą, tak jak pisano wcześniej nawet 3-4razy (lub jeszcze wyższą gdy pierwotna okaże się śmiesznie niska)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 20:22

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Uda się z tym rzeczoznawcą ? Bo wiadomo że rzeczoznawca powie że się uda, a jak to wygląda w praktyce? Wie ktoś ?