Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować....

89 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:33

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... W mojej gminie jak robili chodnik i poszerzali drogę przez wieś to chodnik miał przejść przez starą drewnianą chałupkę która w dodatku nie była zamieszkała i jedna kobieta (właścicielka) się nie zgodziła, chciała dużo więcej i skończyło się na tym że chodnik kończy się koło domu, i zaczyna się za domem. Trzeba dom na około obejść a ona nic nie dostała. I tak to jest się targować.

500tys. za ha? To ile pod autostradę? :blink:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Dzisiaj, 22:01
  •  

#22 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 12 marzec 2011 - 19:37

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Wiadomo że jak się nie dogadasz to mogą zabrać grunt bo jakby każdy mógł odmówić to by żadnych dróg nie wybudowali i każdy by musiał jeździć przez miasta warto więc zażądać więcej niż jest warty dany teren ale wszystko z umiarem bo przecież trzeba być ludzkim.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#23 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 marzec 2011 - 19:54

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... My obwodnice jesienią kończyliśmy robic to płacili po 500tys bez wachania, jak ktos mi tu pisal chyba 100tys za hektar to u mnie pod żwironie płacili rok temu 150tys/ha w tej chwili ne wiem jak stoja.
A z wywłaszczeniem nikt sie bawic nie bedzie nie sprzedajesz lecisz na sąd i migiem mam wywłaszczone grunta za o wiele mniejsze pieniążki, a kwestia kasy za ziemie to tylko dobre negocjacje a czynią códa.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#24 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:59

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... ale to już jest pewne czy to są dopiero rozeznania w terenie, bo 1000 m od domu to za blisko trochę bym ich odalił pod warunkiem że są warunki :P nie wiem jak tam są inne gospodarstwa położone bo droga musi być jak najprostsza

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 10:49

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Jak już na 100 % zatiwrdzą, że tam ma byc to nie ma zmiłuj się. Żaden prawnik nie pomoże. Wywłaszczają, wypłacają i koniec. Jest przepis, że inwestycje pod euro 2012 są priorytetem a teraz w polsce wszystko się pod to podciąga. już nie jednego siłą z chałupy wyrzucili i kasę potem z wyceny dali. Sprubuj wynegocjować dobą cenę, tylko to ci zostało.

#26 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 13 marzec 2011 - 10:57

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Jakby nie mogli pola wywłaszczyć to dosyć że budowy są mozolne to wtedy by jedną trasę budowali przez 100-lecia bo jeden by wywalił cenę z kosmosu drugiemu w ogóle autostrada czy obwodnica w pobliżu przeszkadza a każdy chce niby drogi na miarę zachodnich sąsiadów, po drugie jak działki by wykupili to by już na obwodnice funduszy nie było.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#27 Share brunet1

brunet1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:25

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Przez moje pola też ma iść obwodnica Pułtuska ,widziałem plany. Ale zabierają mi tylko narożnik pola więc szkoda mogli by wziąć trochę więcej to by trochą zapłacili to by coś dokupił.

#28 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:56

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Oni jak kupują ziemię to od razu z zapasem żeby mieć po czym jeździć czy tylko pasek pod asfalt a resztę pola człowiekowi zjeżdżą?

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#29 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:58

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Załozylismy komitet i będziemy chcieli zmienić plan budowy drogi bo to jest niemożliwe to co teraz wymyślili. W moim przypadku obwodnica będzie ok. 100 metrów od domu, w przypadku dwóch sasiadów miedzy którymi będzie ona też przechodzić odległość od ich domu będzie wynosić 20 metrów! Najlepsze jest to że całej wsi się to nie podoba bo wieś zostanie przedzielona, ja na przykład mam do sklepu niecały kilometr, po wybudowaniu tejże obwodnicy będę musiał dojechać do najbliższego wiaduktu ok. 4 km w jedną stronę, więc do sklepu będę miał 8 kilometrów, jeden wyjazd do sklepu 16 kilometów, paranoja. Nie licząc juz tego że na pole które mam w odległości od domu 200 metrów też będę musiał jechać na wiadukt itd. Banda bezmózgów rządzi tym światem. Nie lepiej iśc z obwodnicą przez szczere pola? Nie, lepiej komuś życie uprzykrzać i pod domem mieć autostradę, super widoki i zapachy, no i odgłosy. Co za tym idzie, obniżenie wartości wszystkich gruntów w okolicy. Jeszcze może za ogrodem postawią mi ekrany dzwiękochłonne, i będę się czuł nie jak na wsi tylko w GETTCIE! Wczoraj jeszcze na dodatek na zebraniu znalazło się kilku z miasta którzy nam robili na złość, i powiedzieli że nie odpuszczą z planem budowy obwodnicy własnie w tym miejsu. Przyjdą jeszcze tacy, na nie swoje zebranie i z wielką obrazą że dwa tiry dziennie przejadą przez miasto, nie mogą zrozumieć tego że ja i wielu rolników w okolicy żyją z tej ziemi, z tego co ona wyda. Co się dowiedziałem jeszcze, bo jeden z wioski znał tego jednego, facet kupił córce działkę pod lasem i buduje jej dom, a właśnie w niedalekiej odległości miała iść ta obwodnica ale gość wystosował petycje z odpowiednią ilością podpisów o zmianę planów budowy, bo niedaleko domku jego córeczki będzie obwodnica, co z niego za człowiek... Wraz z sołtysem i całym zgromadzeniem wioski będziemy starać się o zmianę miejsca wybudowania obwodnicy, miejmy nadzieje może to poskutkuje.
żeby nie było głupich komentarzy, nie jestem przeciwny budową dróg bo przydadzą się, ostatnio czuję się jakbyśmy mieszkali na księżycu, same dziury, zobaczyć kawałek ładnej drogi to marzenie, ale niech budują tą obwodnicę w trochę większej odległości od zabudowań, nic miłego mieszkać przy takiej drodze.
Pozdrawiam

#30 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:37

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... U nas jak wykupywali ziemię pod AOW to płacili 100zł/m. Jeden gościu zebrał dwa miliony i kupił sobie 5 ha za dwa i jeszcze sporo mu zostało :lol:
A jak masz tak blisko domu to, albo niech budują dalej albo wołaj dużo więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:57

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... mój wujek miał to szczęście że mu gospodarstwo w latach gierkowskich podzielili obwodnicą trójmiejską.pole zostało po jednej,zabudowa po drugiej.

wtedy wywłaszczali za grosze,ale i tak żyje teraz jak pączek w maśle.pole początek lat 90 sprzedał pod supermarket(wtedy wziął kilka milionów),kupił jakiś PGR,który dzierżawi,reszty kasy chyba nie rusza,bo żyje dostatnio z reklam postawionych na obejściu(z pierwszym reklamodawcą się dogadał o rachunki za prąd,bo oświetla reklamę-to nawet ogrzewanie ma na prąd).

po kilku latach od otwarcia drogi ekspresowej ziemia w pobliżu pasa drogowego zwiększa wartość,bo firmy tam budują swe placówki-nawet bez dojazdu,byle by je było widać z drogi ekspresowej.

drogi budują jak najmniejszym kosztem-czyli w linii zbliżonej do prostej,przez tereny najmniej zabudowane,lecz patrząc na mapę-takiego terenu nie ma i zawsze trafi na jakąś wieś lub kilka zabudowań.zawsze jest kilka wariantów,i wybierają najmniej uciążliwy dla grupy mieszkańców(liczone w tysiące).

weszła ustawa anty spekulacyjna-żadnych milionów za ha. nie dadzą,lecz cenę rynkową która obowiązuje w danym terenie(jeżeli zostaje kilkadziesiąt arów od działki ewidencyjnej właściciela której droga nie wymaga wykupu,wykupują te ary też).

nie ma już tego że ktoś się nie zgodzi,lub weźmie cenę z kosmosu,wtedy rozpatruje to sąd,i zasądza cenę wykupu która zawsze jest dogodna dla inwestora.

trzeba negocjować jak najdłużej,tak aby dali jak najwięcej,no i dawać do zrozumienia chęć sprzedaży,tym bardziej że negocjują z każdym z osobna.

u mnie planowana była S6,protestowali tylko mieszczuchy którzy pokupowali działki i się pobudowali,lub budują,i protestowali rolnicy którym działki rolne się nie załapały-(dajcie przez moje).

słup reklamowy przynosi więcej dochodu niż najlepsza uprawa,ważne ażeby było przy drodze.

#32 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:42

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... @Cineek że tak spytam poza tematem jaką tam masz klasę ziemi?

#33 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:30

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... 2a i 2b

#34 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:41

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Eee to u nas autostrada ma iść Od Warszawy do Terespola przez nasze 2 pola przez 5 i 6 klase :lol: Ale to jest chyba w planach za 15 lat :lol:

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#35 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:04

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Jak dobra klasa to problem by przekształcić na przemysłową (trzeba zapłacić), co w perspektywie budowlanej tutaj drogi by miało znaczenie, bo jakbyś trafił klienta jakąś firmę to byś mógł sprzedać za dobrą kasę część reszty lub resztę gruntów. Bo jak podejrzewam to wzdłuż drogi od wspomnianego wiaduktu zrobią jakąś drogę dojazdową. Tylko pytanie jak daleko jest do wjazdu/zjazdu z tej obwodnicy.

#36 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 21:49

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... @Cineek nie wiesz co tracisz. U mnie przez wieś poprowadzono obwodnicę miasta i nikt nie protestował na temat jej przebiegu. Kilku dość ładne, okrągłe sumki dostali. Jednemu z rolników przechodzi przy samej granicy budynków jakoś z tego powodu nie płacze za te pieniądze które dostał w ramach odszkodowania był by w stanie postawić sobie nowe. W planach jest budowa innej obwodnicy która być może przejdzie przez moje pole i bardzo bym się cieszył żeby chcieli ją robić tędy. 150tyś za ha ? :blink: u mnie za taką sumę to działki pod dom nie kupisz :lol:

#37 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 13:12

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... 100 złotych za metr kwadratowy podobno mają płacić, jak to u Was wygląda?

#38 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 13:30

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... czyli milion za 1 ha-działek w tej nie sprzedaż.

#39 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:07

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Dołączę się do tematu , mnie zabiorą pod S-8 1ha pole przetną po skosie na dwie połowy.Z tego co się mówi nieoficjalnie płacą średnio 18zł/m2,z tego co czytam w postach to gdzie indziej płacą więcej?.Może ktoś się wypowie konkretnie kto dostał kase, a nie ,że ktoś tam coś tam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:05

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... bo chcą płacić jak najmniej-a kierują się ceną rynkową w danym rejonie.

no i właśnie szkoda że u nas wariant S-6 się nie utrzymał-cena dobra-to by i kasiora ładna była.