Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować....

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 29 maj 2011 - 17:15

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Panowie do kogo się udać, żeby zaprotestować budowy tej obwodnicy, niby na razie to tylko plany, ale znajomy radny powiedział mi że juz to uchwalili, ostatnio kręcą się geodeci, wszystko dzieje sie za plecami tych przez których przechodzi ta obwodnica, nikt nic nie wie, wszystko po cichu. Pisałem pisma do burmistrza, rady, ale bezskutecznie. Pisali kiedyś w gaziecie o kosmicznych sumach za wykupy działek, nawet sąsiad się cieszył że sobie zarobi, ale chyba w trybie przeszłym, bo mają płacić na prawdę śmieszne pieniądze, w powiecie mówili że nie ma co się cudów spodziewać może 5 zł za metr kwadratowy . Nikt nie uwzględnia tego że budowa tej drogi sprawi że spadnie wartość wszystkich moich gruntów, posesji, a także wzrost kosztów dojazdu na pole no i hałas bo ma iść w odleglości ok 25 metrów od mojego zabudowania, najgorszy jest fakt że przy powstawaniu tej drogi obok zostanie uduszone i ujechane wiele metrów kwadratowych mojego pola, które przez najbliższe kilka lat nie bedzie wydawało plonu. Proszę nie pisać głupich komentarzy typu " nie wiesz co tracisz, sprzedawaj póki jest okazja itp" bo śmieszą mnie te wypowiedzi, co innego jeśli idzie to w szczerym polu, albo glebach 5/6 klasy,ale mój przypadek jest dość specyficzny. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Dzisiaj, 18:27
  •  

#42 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 maj 2011 - 17:54

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... nowa droga to nie tylko przez twoje pójdzie,pójdzie także przez grunty 5,6 klasy,jakby nie patrzył każdy wariant drogi na odcinku kilkuset kilometrów musi kogoś nie zadowolić-że akurat ciebie-nie wypowiadam się.

zawiadomienia,lub zebrania wiejskie będą robić przed wybraniem wariantu.

jeśli zapadnie decyzja że trafi w ciebie na pewno się dowiesz-bez wykupu się nie obejdzie,musisz przy tym być.i nie ma czegoś takiego że się nie zgodzisz(jak będziesz uparty zrobi to za ciebie sąd)tylko na jakich warunkach?-ty musisz o najlepsze zawalczyć.

paradoks polega na tym że każdy chce jeździć a drogi blisko siebie nie mieć.trochę z innej beczki-był protest przeciw budowie masztu tel.komórkowej,przewodniczący protestu sam korzystał z dwóch aparatów komórkowych w czasie protestu-walczy się z tym z czego się korzysta.

#43 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 29 maj 2011 - 18:35

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Mam mapkę, najgorsza klasa to 4b, miałes może do czynienia z taką sprawą?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 maj 2011 - 18:56

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... a to jest planowanie wariantu(zawsze planują kilka) czy już drogi-będą spotkania spokojnie.to w twojej okolicy jest 4 klasa-30 kilometrów już jest co innego.u nas (300 metrów ode mnie)miała iść(warianty 3 i 5 pod wariantów)S6 a zaplanowano zupełnie gdzie indziej(12km dalej),były spotkania-przedstawiali mapki z zaznaczonymi wariantami.

gdzie by nie wytyczyli wariantu-zawsze są protesty-dla nich protest to chleb powszedni.

#45 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7018 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 maj 2011 - 19:00

nowa droga to nie tylko przez twoje pójdzie,pójdzie także przez grunty 5,6 klasy,jakby nie patrzył każdy wariant drogi na odcinku kilkuset kilometrów musi kogoś nie zadowolić-że akurat ciebie-nie wypowiadam się.

zawiadomienia,lub zebrania wiejskie będą robić przed wybraniem wariantu.

jeśli zapadnie decyzja że trafi w ciebie na pewno się dowiesz-bez wykupu się nie obejdzie,musisz przy tym być.i nie ma czegoś takiego że się nie zgodzisz(jak będziesz uparty zrobi to za ciebie sąd)tylko na jakich warunkach?-ty musisz o najlepsze zawalczyć.

paradoks polega na tym że każdy chce jeździć a drogi blisko siebie nie mieć.trochę z innej beczki-był protest przeciw budowie masztu tel.komórkowej,przewodniczący protestu sam korzystał z dwóch aparatów komórkowych w czasie protestu-walczy się z tym z czego się korzysta.

Ja jestem za tym żeby nie budować nowych tylko najpierw stare wyremontować i wszyscy będą zadowoleni ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#46 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:10

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... ja też bym wolał żeby istniejące były o większej przepustowości i w nienagannym stanie-ale rządy(wszystkie nie tylko obecny)stawiają na autostrady-pewnie żeby w atlasach czerwone linie były-no i wtedy one są płatne.

#47 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:23

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... akurat ja wolę żeby nowe budowali-proste (mieszkam na warmii i tu nieźle są poskręcane ;[ B) ) i zdala od miast i wsi ;)

No jakby nie patrzył ktoś musi się poświęcić :mellow: , Czy aby na pewno cena ziemi Ci spadnie może wzrośnie.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2011 - 19:57

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Nic nie zrobisz bo to będzie Inwestycja Użytku Publicznego. B)

#49 Share wies115

wies115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 maj 2011 - 21:00

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Chlopie ja ci radze sie targowac z nimi bo jak niebedziesz chcial im sprzedac to wprowadza sprawe do sady zeby zabrali ci ta ziemie i zaplaca ci tyle ile oferowali a jak sie zgodzisz to dostaniesz pewno wiecej bo innego wyjscia niema

U nas buduja autostrade to sasiad dostal 140tys/ha a zabrali mu 7 ha.

Targuj sie ile wlezie oni podpisza z toba umowe za kazda cene jeden sie targowal to za 210tys/ha sprzedal bo im pewno zalezy na czasie

#50 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 maj 2011 - 21:09

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... jeśli dojdzie do decyzji że przez twoje-to staraj się jak najwięcej chapnąć-powiedzmy:zadość uczynienie.

obwodnicy za oknem tobie nie życzę-ale ca ja mogę-musisz się zorganizować wraz z sąsiadami-w kupie jest siła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mariusz b

mariusz b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:55

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... @wiesmag Twoja decyzja. Ja pisałem jak to było u nas. Były to sumy przekraczające 1mln zł za kilka ha a nie kilkanaście także ludzie nie musieli się zbytnio zastanawiać. Sumy kilku set tysięcy za niewielkie kawałki ziemi często się zdarzały i to za ziemię średniej klasy w szczerym polu. Za jeden ha ich wykupu można było bez problemu kupić kilkanaście razy więcej ziemi. U nas nikt nie protestował, ale obecne prawo stoi za państwem a nie za obywatelem także, jeśli będziesz protestował może się zdarzyć, że dużo stracisz. Z państwem nie tak łatwo wygrać. Radziłbym wam się zorientować jak to jest z wywłaszczeniami. Specjalistą nie jestem, ale chyba się trochę pozmieniało w tym.

#52 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 31 maj 2011 - 06:12

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... @mariusz b-nie o mnie tu chodzi-u mnie są ceny rynkowe takie że bym się nawet nie zastanawiał-ja jestem rozżalony ze protestowali.

a na razie S6 upadła na projektach-ucichło całkiem.

#53 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 31 maj 2011 - 06:33

Panowie do kogo się udać, żeby zaprotestować budowy tej obwodnicy, niby na razie to tylko plany, ale znajomy radny powiedział mi że juz to uchwalili, ostatnio kręcą się geodeci, wszystko dzieje sie za plecami tych przez których przechodzi ta obwodnica, nikt nic nie wie, wszystko po cichu. Pisałem pisma do burmistrza, rady, ale bezskutecznie. Pisali kiedyś w gaziecie o kosmicznych sumach za wykupy działek, nawet sąsiad się cieszył że sobie zarobi, ale chyba w trybie przeszłym, bo mają płacić na prawdę śmieszne pieniądze, w powiecie mówili że nie ma co się cudów spodziewać może 5 zł za metr kwadratowy . Nikt nie uwzględnia tego że budowa tej drogi sprawi że spadnie wartość wszystkich moich gruntów, posesji, a także wzrost kosztów dojazdu na pole no i hałas bo ma iść w odleglości ok 25 metrów od mojego zabudowania, najgorszy jest fakt że przy powstawaniu tej drogi obok zostanie uduszone i ujechane wiele metrów kwadratowych mojego pola, które przez najbliższe kilka lat nie bedzie wydawało plonu. Proszę nie pisać głupich komentarzy typu " nie wiesz co tracisz, sprzedawaj póki jest okazja itp" bo śmieszą mnie te wypowiedzi, co innego jeśli idzie to w szczerym polu, albo glebach 5/6 klasy,ale mój przypadek jest dość specyficzny. Pozdrawiam

Jeśli na prawdę nie chcesz obwodnicy to na swoich polach lub w pobliżu poszukaj siedlisk zwierząt chronionych lub zagrożonych wyginięciem (może to też być roślinność). Jeśli znajdziesz to tylko poinformować tzw."obrońców przyrody" i niech się przykują do jakiegoś drzewa i powinien być spokój (patrz przykład rozpudy).
antyfan AF

#54 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 maj 2011 - 08:07

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Jak kto lubi. Mój kolega miał to Szczęście że obwodnica lublina zajeła mu 20a pola- dostał za to 60tyś i jest w niebowzięty bo dostał młodego rolnika (75tyś) i ma 135 tyś. Składa wniosek o modernizację i nie wydając grosza z kieszeni może kupić sprzęt za 270 tyś netto bo przechodzi na VAT.

Ja mieszkam w takim rejonie że żadnych autostrad ani obwodnic nigdy nie będzie a szkoda do jakby mi wykupili za 2ha po 300tyś za ha to za 600tyś bym kupił gospodarstwo kilka km dalej i z 2ha miałbym po cenie w mojej okolicy 30ha ziemi 2klasy.

Ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał tylko jaknajszybciej walczył o kasę i szukał nowej działki pod gospodarstwo.

I śmieszą mnie wypowiedzi że będzie dalejo na pole bo było za stodołą. Ja mam średnio 5km na pole a niektóre to po 10-15 km od domu- ale szybki duży ciągnik załatwia sprawę.

#55 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:14

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... @Syty, nie masz pojęcia i nie znasz sytuacji, to że ja mam luksus i mam 30 ha za ogrodem, jest to dzieło moich dziadków którzy ostatnie pieniądze wydawali na modernizacje i każdy kawałek ziemi dokupywali byle tylko było blisko, bo dobra klasa ziemi, po drugie proste kawałki ziem, a po trzecie miło by Ci było żeby za chlewem jeździły samochody ? To wielopokoleniowe gospodarstwo i nie mam zamiaru zmieniać miejsca zamieszkania, mam już rozbudowane gospodarstwo. Kokosów na tym nie zarobię, nie jest to jakis autobahn, tylko obwodnica, trochę większa droga, proste, nikt Ci nie da u nas więcej niż 4/5 zł za metr kwadratowy, więc daruj sobie takie wypowiedzi, może gdyby to pole było gdzieś dalej od domu to też nie miałbym nic przeciw, albo gdyby szła gdzieś blisko granicy. A tak przedzieli mi centralnie pola, co wyniknie z tego że będę miał gorszy dojazd do pola, kliny, więc będę musiał zakupić inny pług bo na pewno półzawieszanym nie będę obrabiał tych kawałków, ogólnie będzie umolna ta praca, dodatkowo mam 20 słupów energetycznych więc już sobie wyobrażam tą robotę :/ Jedną drogę już mam przed domem, jest to droga powiatowa, i wiem co to jest wzmożony ruch, a nawet nie mamy chodnika, wstyd, dzieci rowami chodzą ze szkół, a tu wielkie plany obwodnic tylko dla jednej firmy która sprowadziła się z wschodu i stawia wielkie wymagania gminie, a ta przyjmuje wszystkie propozycje.

#56 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 06:10

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... firma z zachodu czy ze wschodu-nieważne.

jeżeli to ma być droga dojazdowa do firmy(jaka by ona nie była)-to myślę że jesteś w lepszej sytuacji-bo to już nie jest inwestycja celu publicznego,a raczej inwestycja komercyjna.

ja bym się poradził jakiegoś prawnika.

#57 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 11:03

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Cineek, masz już konkretne decyzje, organizują przetargi? Bo u mnie też miała być obwodnica pod oknem. Były już podpisane plany, współpraca miedzy miastem, powiatem i gminą. Nawet pieniądze znaleźli. Zgodnie z planem powinienem już od roku czasu po tej obwodnicy jeździć. Od kilku lat po hucznym podpisaniu porozumienia nic się nie dzieje. I dziać nie będzie bo pieniędzy już nie ma, a samorząd teraz ma inne pilniejsze wydatki.

#58 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 01 listopad 2011 - 09:01

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Przepraszam że się wtykam, ale mam podobny "problem". Już od dobrych paru lat planowana jest obwodnica w mojej okolicy i z planów wynika że pójdzie przez niecały ha mojego pola. Ostatnio dużo zaczęło się dziać (najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będzie wykup). Cały czas było mówione że będą płacić 20zł/m2 ale teraz doszły mnie słuchy że będą płacić tyle ile jest ziemia warta. Czy to prawda? Jeżeli mam dostać 30 tysi to ja dziękuje bardzo ;[

#59 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 11:29

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... Raczej wątpię, że będą płacić tyle ile jest warta. Jak budowali AOW to jeden gościu miał 100zł/m :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 12:03

Obwodnice chcą przez moje pola wybudować.... http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/kto-zyska-na-nowych-przepisach-dot-specustawy-drogowej,30454.html

Tu sobie poczytajcie o zmianach wywlaszczeniowych od wrzesnia2011