tomi382

Suwmiarrka

Polecane posty

tomi382    99

Więc mam mały "problem" potrzebuje małego przypomnienia co i jak. A dokładnie jak rozpoznać z jaka dokładnością mierzy suwmiarka. Mam z noniuszem od 1 do 10 i między nimi kreski (połówki) czy to jest dokł. 0,1 czy 0,5. I każdą suwmiarkę jak rozpoznać jak jest z tym noniuszem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Zależy ile tych kresek jest.

Przeważnie dokładność jest 0,02mm tak to wygląda 0....1....2....3 itd...

Wygląda na to że u ciebie jest tak 0.1.2.3.4 itd... to wtedy dokładność jest 0,05mm


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzielisz 1mm przez liczbę kresek na noniuszu. np1mm/9 kresek =0,1 mm


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To teraz tak dla jasności obrazowo.

Liczba kresek między 0 a 1 dla poszczególnych dokładności:

Dokładność 0,05 - jedna kreska

0,02 - cztery kreski

0,1 - dziewięć kresek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,1 mm 10 działek na 9 milimetrach 1mm/9 kresek = 0,1

0,05 20 działek na 19 milmetrach 1mm/19 kresek = 0,05

0,02 50 działek na 49 milimetrach 1mm/49 kresek =0,02

 

 

Działki i kreski na części przesuwnej a milimetry na cześci stałej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jakbyś rozwinął swoją wypowiedź, bo tak to nic nie wnosi do tematu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mam na mysli noniusza ale wiem wszystko. Chodziło mi tylko jak na pierwszy "rzut oka" rozpoznać dokładności suwmiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

dokładności nie da się ocenić na pierwszy, ani nawet na drugi czy trzeci rzut oka. To o czym piszecie to rozdzielczość pomiaru, a dokładność to trochę inna bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń swoją wypowiedź. Masz na myśli dokładność z uwzględnieniem błędu pomiaru?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mam na mysli noniusza ale wiem wszystko. Chodziło mi tylko jak na pierwszy "rzut oka" rozpoznać dokładności suwmiarki

Mam na myśli trzy rodzaje 0,1 ; 0,05 ; 0,02 ale już wiem jak rozróżnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

błąd pomiaru, to błąd pomiaru, ja miałem na myśli dokładność narzędzia, na którą składa się wiele elementów- dokładność wykonania, dokładność skali i noniusza, zużycie elementów ruchomych i stykowych itp. Żeby to ocenić to trzeba sprawdzić narzędzie za pomocą wzorców, a że noniusz pozwala odczytać z dokładnością do 0,02mm to wcale nie oznacza, że pomiar będzie tak dokładny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając jeszcze do tegop błędy pomiarowe to napewno. Dokładność np 0,02 to takie uproszczenie ale myślę że na potrzeby użytku w gospodarstwie wystarczy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A w produkcji czego używają tokarze i ślusarze? Suwmiarka (sprawna, nie zużyta i nie chińska)mierzy z dokładnością wynikająca z noniusza. Błąd pomiaru, to niedokładne przyłożenie suwmiarki i odczyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak wytarte prowadnice i jakiś made in taiwan to wiadomo ale nie czepiajmy się takich szczegółów, każdy mądrzejszy wie jak co się robi i z resztą elektroniczne suwmiarki wypierają standartowe. Niedługo za kilka lat przestaną uczyć na zwykłych suwmiarkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Tymniemniej mówienie o dokładności narzędzia w tym wypadku nieco mija się z celem. Poza tym mówisz o wypieraniu suwmiarek mechanicznych przez elektroniczne, tymczasem większość tanich suwmiarek elektronicznych dostępnych na rynku oferuje dokładność w granicach 0.05mm, mimo że rozdzielczość odczytu wynosi 0.01mm tu się można nieźle przejechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj