BartekDolnyslask

Przyczepy rolnicze

Polecane posty

Poszukuję dobrych i w miarę tanich przyczep nowych. Polecacie jakiś producentów? modele

 

Mam na myśli przyczepy o ładowności ok 12t. i o wymiarach zbliżonych do przyczep HL 8011. Generalnie chodzi mi o długośc skrzyni ok 5.20-5.50m

 

uprawiam ziemię w terenie górzystym i zależy mi na tym aby przyczepy nie były wywrotne oraz miezbyt wysokie. od ok 12lat używam przyczep HL8011. ogólnie jestem bardzo zadowolony ale noszą one już znaczne ślady starości mam na myśli wytarte resory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

warfarma

pronar

metal tech

a jeśli wyższa półka to wielton

 

z ta wyższą półką to troche pojechałeś po bandzie, MT jest dużo szczelniejszy od Wieltona natomiast wyposażeniem Zasław jest dużo dużo lepszy od wieltona tak więc czasy wysławiania Wieltona minęły

 

@topic

Przeczytaj dane techniczne na poszczególnych stronach to się przekonasz, HLki są bardziej wywrotne od tych nowych gdyż kasta jest lepiej umieszczona(szerzej)

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HL pracują u mnie już od dawna i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ją przewrócic... PGR (a raczej OHZ teraz) ma pola tuż za moją miedzą i mają przyczepki Metaltechu i przy zawracaniu na górce już nie raz widziałem jak się przewracają. one może mają kastę szerzej ale sa dużo dużo wyższe i co za tym idzie przy pracy na zboczu znacznie bardziej wywrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

po 1 to na polu przechylnym nigdy się nie nawraca przyczepami takimi nawet 4tonowymi z wywrotem czy to 2 czy w 3strony, zawsze się szuka takiego miejsca gdzie jest równo :P aco co mowa o 8 10 tonowych takich jak traktor w wysokości ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych nie ma gdzie. A długośc przyczep jest też dla mnie ważna dlatego że transportuje wapno,nawozy, RSM , W big bagach lub w przypadku RSM w Plastikowych pojemnikach po 1000L na odległości do 40km i ważne jest dla mnie abym mógł trochę tego włożyc. Może ktoś z forumowiczów obraca się w branży związanej z przyczepami i ma jakieś cenniki przyczep dobrej klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nowych raczej niskich i takich długich nie znajdziesz jak chcesz, http://moto.allegro.pl/krone-wywrotka-dmc-18ton-94-i1277103846.html tu masz taką niską i długą ale używkę

 

jest taka nówka http://moto.allegro.pl/humbaur-htk-18ton-wywrotka-budowlana-3stronna-nowa-i1292653675.html ale tandem no i brak zaczepu z tyłu i cena powala na kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wysokość butr w każdej przyczepie możesz sobie zmienić, każdy producent oferuje burty od 60 do 80cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pdarecki    0

z ta wyższą półką to troche pojechałeś po bandzie, MT jest dużo szczelniejszy od Wieltona natomiast wyposażeniem Zasław jest dużo dużo lepszy od wieltona tak więc czasy wysławiania Wieltona minęły

 

@topic

Przeczytaj dane techniczne na poszczególnych stronach to się przekonasz, HLki są bardziej wywrotne od tych nowych gdyż kasta jest lepiej umieszczona(szerzej)

 

pozdrawiam

Przeczytaj kolego rapotr RPT o przyczepach ( 10 t)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jeżeli byłaby szansa dla mnie na udział w następnym naborze na MGR to właśnie wezmę cynkomet bo są najtańsze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Modernizacja Gospodarstw Rolnych.

A jak nie będzie naboru to jakoś z różnicowania się wyrwie :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbino    0

HL pracują u mnie już od dawna i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ją przewrócic... PGR (a raczej OHZ teraz) ma pola tuż za moją miedzą i mają przyczepki Metaltechu i przy zawracaniu na górce już nie raz widziałem jak się przewracają. one może mają kastę szerzej ale sa dużo dużo wyższe i co za tym idzie przy pracy na zboczu znacznie bardziej wywrotne.

 

po pierwsze hl to szrot bo jak jedziesz po asfalcie to lata po całej drodze bo haelki mają nie sztywną ramę. ja proponuje albo metalteh albo JOSKIN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja posiadam Pronara ładowność 6t i jestem z nich zadowolony, być może warto rozważyć ich zakup???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam już pronara i wszystko było fajnie w pierwszym roku teraz po 4 latach 30% farby z burt spadła brak jakiegokolwiek podkładu zamki dolne mimo częstego smarowania to jak postoi miesiąc to bez młota to padniesz a nie ruszysz tej wajchy. w ogóle spawy nie dbałe dosłownie sie odklejają od materiału który powinny łączyć. i wierzcie lub nie ale jak się przyjrzałem wieltonowi to wcale nie był lepszy, więc szukam czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HL dobrze idą po asfalcie tylko na resorach muszą byc dobre gumy. i opony z równym ciśnieniem, wytulejowany dyszel to nie pływają po drodze.

 

Pronarki troche za małe jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj