Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czasowe podgrzewanie świec 330

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 listopad 2010 - 09:39

Czasowe podgrzewanie świec 330

Niby dlaczego takie rozwiązanie ma być zawodne? Elektronika jest bardzo mało awaryjna, a Twoje pytanie wynika z faktu, że ludzie boją się wszystkiego czego nie rozumieją. Ponad 99% użytkowników tego forum nie ma zielonego pojęcia o jakimkolwiek, nawet najprostrzym układzie elektronicznym. A jak czegoś nie można naprawić przy pomocy młotka i przecinaka, to jest złe. A tym czasem elektronika bardzo ułatwia życie i paradoksalnie są to bardzo tanie rozwiązania. Ale dosyć, bo się OT robi.

hmm - lecę myjką po nowoczesnym ciągniku (napchanym elektroniką) i szybko wzywany jest serwis.
Nawet chłopaki z CNH mówili wyraźnie że jak umyje się go myjką to odrazu elekrykę na złączach porozłączać i przesmarować bo będzie śniedzieć a później bedą problemy.

A to że jest tania na elektronika to wiem (ostatnio kupowałem parę drobiazgów i sam się zdziwiłem cenom).

PS: jak już myślicie o jakimś podgrzewaniu świec to czujnik temperatury+dodatkowy włącznik który przy temperaturze powyżej powiedzmy 30 stopni C odłączy załączanie świec żarowych.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czasowe podgrzewanie świec 330 Dzisiaj, 09:35
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 listopad 2010 - 10:02

Czasowe podgrzewanie świec 330 Akurat mój sterownik świec żarowych robię w obudowie IP 66 więc woda mu nie szkodzi. A z tymi nowymi ciągnikami to masz rację. Od wody dzieją się cuda. A o tym czujniku temperatury pisałem już wcześniej. Jest niezbędny przy automatycznym sterowaniu świecami.

#23 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 19:43

Czasowe podgrzewanie świec 330 Ciekawe jak sprawdziłby się np. przekaźnik 169 do grzania szyby? Najwyżej wymienić rezystor by uzyskać właściwy czas. W nowszych samochodach czas zależy od temperatury i steruje ecu silnika. Można sklecić prosty przekaźnik monostabilny dioda rezystor kondensator tranzystor :lol:
np. taki
http://www.elektroda...opic961245.html
http://www.elektroda...52.html#8678444

#24 Share Krych05

Krych05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:36

Czasowe podgrzewanie świec 330 Witam
Proszę o pomoc...
Chce założyć przekaźnik czasowy do grzania świec żarowych we władimircu sterowany osobnym włącznikiem. Jakie przekażnik i wyłącznik użyć? I jak to podłączyć?
Za odpowiedzi z góry dziękuje.

#25 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:50

Czasowe podgrzewanie świec 330 Dowolny przekaźnik czasowy o napięciu zasilania 12V, wyzwalany impulsem. Np. taki. Do tego przekaźnik 541, którym będzie sterował przekaźnik czasowy. Włącznik dowolny, ze stykami NO, astabilny (obciążalność prądowa nieistotna, bo będzie on tylko wyzwalał przekaźnik czasowy).

#26 Share Krych05

Krych05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 15:17

Czasowe podgrzewanie świec 330 Mógłbym prosić jakiś schemat podłączenia.

PS. Co to znaczy włącznik astabilny?

#27 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 16:33

Czasowe podgrzewanie świec 330 Kolego, Ty nawet podstaw nie znasz, więc i tak sobie nie poradzisz z podłączeniem tego. Na forum jest schemat podłączenia świec żarowych, wystarczy poszukać. Są też schematy podłączenia przekaźnika. Bardzo pomocny jest też wujek Google.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 24 luty 2013 - 17:45

Czasowe podgrzewanie świec 330 Dodany obrazek

Koledzy proszę was o pomoc w podłączeniu przekaźnika świec żarowych. Otóż mam przekaźnik świec żarowych z golfa II 1,6d i silnik golfa z instalacją elektryczną w, której zostały tylko najważniejsze przewody z silnika. Domyślam się, że pod te najgrubsze piny 87 i 30 podłączam przewód od świec żarowych i stacyjki. Chciałbym, żeby działało jak w oryginale. Przekręcam kluczyk, zapala się kontrolka, świece się nagrzewają, kontrolka gaśnie i zapalam. Także proszę napiszcie jake przewody i od czego podłączyć pod piny na przekaźniku.

Edytowany przez Thomas2135, 24 luty 2013 - 17:45.

#29 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:32

Czasowe podgrzewanie świec 330 a szukałeś gdzie kolwiek np. http://www.elektroda...pic1483340.html myśle że to pomorze

#30 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:12

Czasowe podgrzewanie świec 330 Do ursusa ten przekaźnik nie pasuję.Nadaję się do świec montowanych w głowicach i do niego musi być podłączony czujnik temperatury silnika.Jak go zewrzesz na stałe omijając czujnik będzie grzał do oporu.

#31 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 25 luty 2013 - 10:28

Czasowe podgrzewanie świec 330 Przyznaję się bez bicia, że nigdzie nie szukałem wcześniej, bo nie przyszło mi do głowy, że audi ma podobny przekaźnik. Posta pisałem w pośpiechu, więc łatwiej było zapytać. Zazwyczaj najpierw szukam zanim coś napiszę.
@Balcerek 1 ja nigdzie nie napisałem, że chcę go zamontować w ursusie. Przekaźnik i reszta nowej i istniejącej instalacji będą zamontowane przy silniku 1,6d z golfa, który posłuży mi do miniładowarki.

#32 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 16:17

Czasowe podgrzewanie świec 330 Jak w miarę prosto zrobić aby na zwykłym przekaźniku czasowym świece uruchamiały się na 30s ale tylko w przypadku gdy temperatura silnika jest poniżej zadanej wartości? Dodam że czujnik będę montował elektryczny do wskaźnika więc najlepiej było by wykorzystać tenże czujnik
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 22:49

Czasowe podgrzewanie świec 330 Najprościej to podstawowy układ komparatora. Wzmacniacz operacyjny, kilka rezystorów, kilka kondensatorów, tranzystor i gotowe. Całość zmieści się na płytce 5x5 cm. Albo gotowy przekaźnik od samochodu, tylko wtedy potrzebny byłby drugi czujnik.