Zaloguj się, aby obserwować  
jacek17

C330M zły czy dobry?

Polecane posty

jacek17    0

Co sądzicie o ciągniku C 330 jako ciągniku pomocniczym.

Edytowano przez robertbara
Pisanie posta dużymi literami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek17    0

Ma pracować głównie z opryskiwaczem, brony itp mniejszy sprzęty a co do kasy to do 20 tysięcy.

Edytowano przez robertbara
Pisanie posta dużymi literami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a nie lepiej byłoby kupić C-360 jako pomocniczy będzie dobry i mocniejszy a w tej kasie możesz kupić naprawdę dobrą 60tkę lub 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

ja także uważam, ze jako pomocniczy dysponując taką gotówką osobiście wziałbym albo C-360 albo może MF 255 ?


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

zetorek1607 Nie zgodzę się z tobą c330m jest wiele razy lepszy od c360 w wielu robotach niektórzy mają 2 te ciągniki i wolą kosić c330 ja sam posiadam c330m i rocznie koszę nią ok 60 h traw i jeszcze pszegrabiam,zgrabiam a mam jeszcze mtz 80 i wolę robić to wszystko c330 bo dużo mniej sapali jest wydajniejsza a jest dokonała do lekkich prac chodzi u mnie z opryskiwaczem zwożę nią bele słomy ok 400 rocznie i chodzi nieraz nawet z belarką krone kr 125 bo taką posiadam ale to już sporadycznie ale chodzi i daje radę nawet dymka nie puści. Mamy ją od 18 lat od nowości gdyby miała z 20 km więcej to by była nie do zdracia chociaż i tak jest i wolę osobiście jeżdzić c330 niż c360 w c330 jest dużo lepszy dostęp do wszystkiego.Doskonały mały pomocnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak pomocniczy to tylko T 25, za 6-7 tysi kupisz już w lepszym stanie od c-330. Wtedy sporo kasy ci zostaje, a komfort pracy lepszy i w ogóle...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

hodowca94 dobrze mówi ja osobiście posiadam c330m i c360. Takie prace jak koszenie, bronowanie, orka ( UG-2skibowy) przetrząsanie siana, siew, praca z cyklopem, transportowanie bel itp wykonuję c330m, natomiast c360 używam do prasy JD 550, Orki ( UG 3skibowy ) wywożenia gnojowicy, wywożenie obornika. Moim Zdaniem jako traktor pomocniczy do lekkich prac polecam C330m, w ostateczności MF 235/55 ale w granicach 20 tyś dobrego Fergusona nie znajdziesz


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

w tego 3P to trzebaby wpakować trochę kasy aby doprowadzić go do DOBREGO stanu wizualnego

 

kolego slawek3220- jeżeli nie miałbyś c-330 a c-360 byłby ciągnikiem pomocniczym to mówiłbyś inaczej... u mnie c-360 jest jako pomocniczy i nie zamieniłbym go na inny... jak ja agregatuję zetorem 7211 to tata w tym samym czasie sieje zboże a c-330 miałaby już ciężko z siewnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

kolego zetorek1607 do kiedy mieliśmy mf'a 255 sialiśmy nim, ale kiedy sprzedaliśmy ferka to siejemy c330m i radzi sobie w siewniku nie najgorzej, jak mieliśmy do wyboru sprzedać mf255 albo c330m to wolelismy sprzedać ferdka a zostawić c330m


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja bym wolał 30 po pierwsze mniej spali ale i nie zrobi dużo mniej od 60 i w 30 na pewno nie ogłuchnie tak szybko jak w 60. Kiedyś chciałem zamiast 30 kupić 40 bądź 60 ale gdy posłuchałam jak jeżdżą 60 że jak dasz po garach to do półtora kilometra słyszałem gdzie koleś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Jak pomocniczy to tylko T 25, za 6-7 tysi kupisz już w lepszym stanie od c-330. Wtedy sporo kasy ci zostaje, a komfort pracy lepszy i w ogóle...

Może i kupisz ale trupa bez kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja bym wolał 30 po pierwsze mniej spali ale i nie zrobi dużo mniej od 60 i w 30 na pewno nie ogłuchnie tak szybko jak w 60. Kiedyś chciałem zamiast 30 kupić 40 bądź 60 ale gdy posłuchałam jak jeżdżą 60 że jak dasz po garach to do półtora kilometra słyszałem gdzie koleś jest.

No zaraz chyba pierdzielne ze śmiechu z tego co tu czytam. Przy kosiarce ciapek mniej spali? Żarty. Co ciapkiem na 4 kosisz ok 6km/h a C-360 3 lub 4 prędkość ok 9km(3 bieg) i ok 14km(4 bieg). Na godz spali ciapek mniej, ale na ha?

 

@hodowca94 te 60 ha to chyba na wiosnę wsiadasz a na jesieni kończysz ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

mickas092, z tym T 25 to zależy jak się szuka, kolega z 6,5 tysiąca kupił z oryginalną kabiną i w ogólnie dobrym stanie


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja bym polecał 3P idealne rozwiązanie ciągnik o niebo lepszy od 330 do takich prac ,cięższy ,mocniejszy a spalanie przy lekkich pracach spali na godzine tyle co ciapek a dużo więcej zrobi bez dwóch zdań ,wiem bo sam mam 330 i 3P który idzie do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja bym ci doradzil c360 ale 3P bo zwaykla to 60 to napewno ci wiecej zechla ale w kosiarce nie bedzie roznicy miedzy 3P a 330M w spalaniu bo jak wiadomo w kosiarce jest ciezko a jak masz podmokla lake to juz wogole c330 wysiada przy 3P

wiec bierz 3P a nie pozalujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Ja bym wybrał MF 255 ale jak bardziej myślisz o C 330 to kup c 330 bo to też jest git maszyna tyle że słabszy od 255


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj