Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

136 odpowiedzi na ten temat

#121 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 marzec 2013 - 18:55

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Ja się przy niczym nie upieram zasięgam waszej opinii. I twoją również uwzględnię jako zdecydowane NIE. Mam rozumieć że całości się pozbyłeś i podłączyłeś wszystko na "krótko"? Tak jak jest w T-25 którego też użytkuję.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Dzisiaj, 11:20
  •  

#122 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 marzec 2013 - 19:14

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Za dużo sie naczytałem o problemach z tym regulatorem żeby próbować to naprawiać, wołałem to uprościć :)
Dorzuciłem tylko zawór zwrotny regulowany żeby było łatwiej opuszczać cięższe maszyny.

#123 Share longer1221

longer1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:23

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Zamontowałem nowy regulator siłowo pozycyjny i rozdzielacz pod kierownicą zaczął normalnie działac.

#124 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:26

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Ja się też zastanawiałem nad zdławieniem powrotu ale chciałem wrzucić po postu jakąś kryzę. Zawór zwrotny o regulowanym przepływie to naprawdę dobry pomysł.

KPK KUMURUN TEAM

#125 Share longer1221

longer1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:40

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Stary typ regulatora ma 5 otworów 4 grube 1 cienki, 2 grube można zaślepić albo podłączyć do rozdzielacza pod kierownicą. Wtedy jeżeli dźwignia od regulatora jest w położeniu N , tylnym tuzem można sterować dźwignią pod kierownicą. W nowym typie są 3 otwory i tym właśnie różni się od starego że nie da się go spiąć z sekcją pod kierownicą.

#126 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:48

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Ogólnie to wiemy jakie są regulatory, rozdzielacze, jak to podłączyć ale mimo to zdarzają się dziwne przypadki w układzie hydraulicznym których nikt nie jest w stanie wytłumaczyć :)

#127 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 10:19

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) jak tak czytam te posty to nie zabardzo jeszcze wiem o czym mówicie bo nie rozbierałem tego ale oby to lepiej nie nastąpiło :D aczkolwiek ciekawa to sprawa :)

#128 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:28

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Rozdzielacz i regulator są od siebie bardzo zależne. Muszą być oba sprawne i właściwie dobrane bo inaczej oba nie będą pracowały prawidłowo. Nie każdy jest tego świadom a później się czyta, że ktoś zmienił regulator i nadal nie działa, ktoś zmienił regulator i zaczął działać rozdzielacz, ktoś zmienił rozdzielacz i zaczął działać regulator i tym podobne historie. O ile sam rozdzielacz jest bardzo prosty w swej budowie (pomijając budowę zatrzasków na suwakach) to regulator jest dosyć tajemniczy i mało kto próbuje go naprawić a nawet jak komuś się udało to przeważnie nie wie dlaczego.

#129 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 17:01

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) ale, ale...a gdzie się posty podziewają? brakuje kilku postów:( kto się nie bał i zaj...ł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#130 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 19:37

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) No faktycznie było tego więcej parę godzin temu....!

KPK KUMURUN TEAM

#131 Share Radeknwk

Radeknwk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 23:19

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Temat który martwi większość użytkowników MTZ.
Jeżeli to wszystko ma działać to zacznijmy od tego że fabryki się nie poprawia i niczego nie trzeba wyrzucać, zamieniać, ulepszać...
1.filtr hydrauliki, podstawowa sprawa(którą sam zaniedbałem i wymieniłem regulator).
2. luzy na cięgiełkach zaczynając od dźwigni w kabinie kończąc na połączeniu z regulatorem, czyli na dźwigni nie wybita tulejka metalowo-gumowa; dokręcone nakrętki od śruby regulacji położenia dźwigni, nie wybita dźigienka łącząca wszystko z kardanem, kardan jest mocowany uchwytem(na 3 śrubki do podłogi) tam jest plastikowa tulejka często wybita...
3. regulacja z książką do której link zamieścił ktoś wcześniej, chodzi o dźwignie od pozycji siłowej i pozycyjnej

No i kwestia regulatora... W Polsce nikt tego nie zregeneruje!!! grzanie oleju, opadajacy na ciepłym podnośnik to regulator. Wymiana oringów nie ma tu nic do rzeczy. Rozbieranie tego kończy się głównie zniszczeniem, dlaczego? Mało kto oznacza przy rozbiórce położenie półksiężycy w regulatorze a jak złożysz inaczej no to ni chu chu :)nie mówiąc o tych kuleczkach w środku... W regulatorze niestety zachodzi praca metal o metal i z czasem się wyrabia( patrz pkt. 1!!!)

Jak jest to złożone dobrze to:
-orka w pozycji siłowej= praktycznie zerowy poślizg ( problem na glebach mozaikowatych, lecz nieznaczny)
-pozycja siłowa idealna do orki pługiem z kołem.

Mam nadzieję, że komuś pomogę;)

#132 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 20:07

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Przy moim nigdy nie działał regulator pod siedzeniem,dlatego zdecydowałem się kupić nowy i odbudować cały układ.Moje pytanie,czy ustawiając tą małą dźwigienkę w pozycji N ,podnośnik powinien reagować na ruchy dźwigni przy siedzeniu,bo jak na razie to działa tylko w POZYCYJNEJ

#133 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 16:58

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Jeśli ktoś chce pobawić się z google translate, albo zna rosyjski i chce mu się pisać to warto zajrzeć do tematu o hydraulice :http://fermer.ru/for...108106?page=227 na http://fermer.ru

#134 Share Radeknwk

Radeknwk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 22:21

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

Przy moim nigdy nie działał regulator pod siedzeniem,dlatego zdecydowałem się kupić nowy i odbudować cały układ.Moje pytanie,czy ustawiając tą małą dźwigienkę w pozycji N ,podnośnik powinien reagować na ruchy dźwigni przy siedzeniu,bo jak na razie to działa tylko w POZYCYJNEJ

powinien działać ale "niezbyt precyzyjnie", wykręć bardziej cięgiełko od siłowej powinno zadziałać

#135 Share TATKO59

TATKO59

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:12

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Biznez404 wielkie dzięki za schemat ,przez przypadek rozwiązałem problem ograniczników podczas montażu sprężyny płytowej

#136 Share master_ozio

master_ozio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 październik 2013 - 06:52

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) -- połączono --

Mam problem z podnośnikiem w mtz 82, chodzi o to, że jak nie mam zapiętej żadnej maszyny i jest zimny olej to podnosi bardzo dobrze i wysoko, natomiast jak zapnę pług lub grubera to podniesie tylko do 3/4 wysokości. Dodam, że rok temu był wymieniany rozdzielacz pod siedzeniem i uszczelniane tłoczysko (bo opuszczał) a w tym roku wymieniałem pompę, bo też już nie trzymała ciśnienia, Wczoraj ruszyłem do pracy, a tu taki problem,.. Co zrobić?

Edytowany przez Marcin91, 22 październik 2013 - 07:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#137 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 22 październik 2013 - 07:11

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Popatrz na post 110 http://www.agrofoto....00#entry1045480
Spróbuj wyregulować według instrukcji i sprawdź ciśnienie.
W przyszłości pisz w istniejących tematach dotyczących twojego problemu.

Edytowany przez Marcin91, 22 październik 2013 - 07:32.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź