Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

136 odpowiedzi na ten temat

#81 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 08:08

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Trudno powiedzieć u mnie dzwignia koło kierownicy działa elegancko. Za to ta koło fotela nie za bardzo bo wolno podnosi a na ciepłym oleju wcale. Jak go kupilem na krzyżaku łączącum regulator z dzwignią był duży luz i pozycka dzwigni nie odpowiadała pozycji regulatora. Jest jeden punkt w którym ma być dzwignia koło fotela żeby działał rozdzielacz przy kierownicy. Pzry samym regulatorze mam przełącznik. Też coś z nim kombinowalem ale juz dzisiaj nie pamiętam o co tam biegało.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Dzisiaj, 19:21
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 sierpień 2012 - 08:20

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Jeszcze pokombinuje z tym przełącznikiem siłowo pozycyjnym. Teraz zauważyłem ze gdy ustawie wajchę od regulatora trochę dalej za neutralny to wszystkimi wajchami koło kierownicy da się podnosic, ale i gdy tymi samymi wajchami (każda z osobna) dam na opuszczanie to także podnosi. czyżby ten rozdzielacz koło kierownicy były aż tak rozwalony ze pcha olej tylko w jedna stronę?

#83 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 20:42

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) U mnie jest to samo co pisze kolega powyżej, a rozdzielacz koło kierownicy jest nowy.
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#84 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:08

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Jestem na etapie naprawy hyd w mtz i zastanawiam się czy nie wywalić tych org rozdzielaczy,wzmacniaczy i zastąpić ich nowymi rozdzielaczami 2 sesc.

#85 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:20

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Możesz założyć taki rozdzielacz http://farmexpert.pl...rodukt9968.aspx z sekcją pływająca do podnośnika i z jedna normalną sekcja do pary szybkozłączy do tego jakiś dławik żeby podnośnik nie opadał zbyt szybko. Poczytaj ten temat http://www.agrofoto....82/page__st__40 w nim @Seweryn20 dokładnie opisuje podłączenie takiego rozdzielacza.

Edytowany przez zenekc330, 31 sierpień 2012 - 19:48.

#86 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 21:47

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) No mniej więcej opisuje. Sam tego nie przerabiałem i nie znam problemów ewentualnych jakie to może stworzyć. jedno jest pewne w przyszłości jak mi padnie hydraulika regulator poleci a w jego miejsce koło fotela wstawię dwusekcyjny rozdzielacz z obiema sekcjami pływającymi do podnośnika i jednej pary hydr. zew. do pługa snieżnego. Ruski rozdzielacz koło kierownicy po 12 godz pracy daje popalić.

Edytowany przez seweryn20, 31 sierpień 2012 - 21:49.

KPK Kumurun Team

#87 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 11:21

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Generalnie można by o sterowaniu hydrauliką w mtz, czy to gdy jest sprawna czy nawet częściowo niesprawna to można by pracę dyplomową napisać :) Ja sie zapytam jak Wy ustawiacie hydraulikę żeby orać pługiem z kołem podporowym? Bo u siebie ni w ząb nie mogę. Hydraulikę można powiedzieć że mam nie do końca sprawną, regulator nie podnosi przy przesunięciu wajchy w tył do oporu, ale tak to działa można swobodnie wypłycać. No i jak chcę z kółkiem oporowym orać to pomimo wypoziomowania pługa w osi ciągnika to muszą wydłużać sporo łącznik bo inaczej pierwszy lemiesz mocno się zagłębia i jeszcze dodatkowo muszę korygować go regulatorem aby trochę wypłycić pierwszy lemiesz. Wydaje mi się że robi się tak że jest luz na mocowaniu łącznika przy ciągniku, ale chyba on powinien taki być aby poruszać dźwigienki do regulatora. Choć z drugiej strony wydaje mi się że te dźwigienki nie mają wpływu na pracę regulatora, pomimo prawidłowego ich zazębienia. Koniec końców cały czas trzeba korygować głębokość regulatorem

#88 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 01 wrzesień 2012 - 12:29

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Poproś kogoś, albo sam jeszcze popróbuj i ustaw dobrze pług. Nie znany mi jest żaden inny ciągnik oprócz MTZta w którym jest takie ustrojstwo jak regulator tylko przeważnie zwykły rozdzielacz i jakoś każdym jednym da się orać.
Pług nie może być wypoziomowany a na pewno nie w chwili gdy ciagnik stoi na równym. Przecież przy orce ciągnik jest przechylony. Trzeba to uwzględnić i skorygować długością łącznika jak i pionowych wieszaków ramion. Po prawidłowym ustawieniu pługa i opuszczeniu go na ziemię gdy ciągnik stoi równo powinien się on oprzeć tylko na ostatniej skibie.

Możesz założyć taki rozdzielacz http://farmexpert.pl...rodukt9968.aspx z sekcją pływająca do podnośnika i z jedna normalną sekcja do pary szybkozłączy

Założenie rozdzielacza bez pozycji pływającej nawet do wyjśc hydraulicznych nie jest dobrym pomysłem. Wyobraź sobie jak będziesz opuszczał przyczepę po wykiprowaniu. Albo zrobisz to na chama tzn przytrzymasz dźwignię w pozycji przeciwnej do podnoszenia powodując tym wzrost ciśnienia w drugim gnieździe, albo będziesz gasił ciągnik i wtedy opuścisz bez bólu.

#89 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 13:09

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Z pługiem to dziwna sprawa. Z tyłu mam opony 18,4R34. alon wielki. Pług staltech czwórka. Podorywka spoko ale z orką różnie. Jak pług złapie opór to wciąga pierwszą skibę w ziemię kosztem uginającej się oponu. Zeby był spokój trzeba by chyba ze 2 bary nabić do koła co w bruździe jedzie. Podnosnik steruje tylko rozdzielaczem koło kierownicy bo regulator wolno podnosi. Dzwignia wyboru systemu pracy ustawiona na rzymskie 3. Poza tym ok. Pług poziomujesię wstępnie na płaskim, luzy na układzie zawieszenia przekręcom go w prawo ale i tak trzeba to skorygować w polu. Zeby zacząć pierwsze skiby pasuje jak złoto.
KPK Kumurun Team

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2012 - 13:20

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) @mani51 masz racje, nie pomyślałem o tym, pewnie dlatego ze nie używam mtz-ta do kiprowania przyczep. A tak wracając do tematu, czy to normalne ze po dwóch godzinach orki olej hydrauliczny staje się tak gorący że zbiornik parzy. Zauważyłem także ze podczas regulacji głębokości regulatorem w niektórych momentach z regulatora dochodzi charakterystyczne syczenie czy to może być przyczyna tego grzania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 15:55

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Jeszcze będę bawił się regulacjami na polu, ale przyjrzałem się temu luzowi łącznik -mocowanie. Samo mocowanie ma z 1 cm luzu i dzięki niemu poruszają się dźwignie, niby można jeszcze to skręcić bo jest nakrętka z zabezpieczeniem na zawleczkę, był też luz na łączniku bo w mtz wchodzi cieńszy sworzeń niż w innych, ale to juz załatwiłem. Być może wpływ na orkę ma fakt że pola są z górkami dołkami i pochyłe. No nic na następnym kawałku będzie się eksperymentować. A może jakimś rozwiązaniem byłoby przesunięcie koła oporowego z tyłu na bardziej przód lub środek? Bo widziałem że jakoś różnie w pługach jest to rozwiązane.
Co do oleju to u mnie jakoś specjalnie się nie grzeje, jest ciepły ale nie gorący

Edytowany przez gelo707, 01 wrzesień 2012 - 15:59.

#92 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 16:31

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Wymieniłem rozdzielacz na nowy,tłoczysko zregenerowałem,bo roczne,które kupiłem na allegro(wzmacniane) nadaje się na złom,swoją drogą uważajcie na podróby.Został mi do wymiany regulator sił.bo ten nie reaguje nic i myślę że te cięgna nie mają nic do rzeczy,ponieważ obracam go kluczem i nic nie reaguje.Zastawiam się tylko co w nich jest słabym punktem.Czy może ktoś zna anatomie tego ustrojstwa.

#93 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:52

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Opis regulatora siłowego według książki:

Załączone miniaturki

• IMG_0150.JPG
  • IMG_0152.JPG
  • IMG_0153.JPG
  • IMG_0154.JPG

#94 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 13:14

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Biznez 404- bardzo Ci dziękuje za schematy,

#95 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 07 wrzesień 2012 - 21:02

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Ja też dziękuję koledze . Mnie równie bardzo się przydały.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#96 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 19:46

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Dzisiaj rozebrałem na drobne regulator i się okazało że jedna z milimetrowych dziurek jest zapchana sporym opiłkiem.Po wyjęciu go chciałem ten otworek tyci rozwiercić i tu jest problem.Twarde

#97 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:39

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Pomyłka.

Edytowany przez seweryn20, 23 październik 2012 - 19:40.

KPK Kumurun Team

#98 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:41

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Dzisiaj zabrałem się wreszcie za hydraulikę w MTZ. Ogólnie miałem już obrany i sprecyzowany cel a więc wywalenie wzmacniacza hydraulicznego pod kierownicą oraz regulatora pod siedzeniem. Wszystko mam już wymontowane, rozdzielacz też bo muszę pozmieniać w nim uszczelki - cieknie. W trakcie rozbiórki wyskoczył jednak mały problem. Ze wzmacniacza hydraulicznego wychodzi rurka do akumulatora hydraulicznego. W nowszych MTZ-tach tego nie ma, ale ja wolałbym akumulator zachować i teraz pytanie gdzie to wpiąć? Myślę na trójnikiem na wężu idącym od rozdzielacza do siłownika. A może to też wywalić? Jeśli zostawić to czy wpiąć się przed zaworem zwrotnym czy za? Bo mam zamiar założyć zawór do regulacji szybkości opadania i on musi być na tym samym wężu. Mały schemacik dla rozjaśnienia :)
Dodany obrazek

#99 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:57

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Akumulator wepnij na przewodzie odpowiedzialnym za podnoszenie miedzy siłownikiem a zaworem dławiącym. Kup zawór dławiący jednostronnego działania nie będzie dławił podnoszenia.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:44

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Zawór ma być taki Dodany obrazek

Jeszcze tylko nie wiem co zrobić z otworem w rozdzielaczu gdzie była podpięta najcieńsza rurka idąca do regulatora. Z tego co czytałem to część twierdzi że można zaślepić a część że trzeba podłączyć do przelewu. Przydał by się schemat budowy samego rozdzielacza, może coś by wydumał z niego.

Dodaj odpowiedź