Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

136 odpowiedzi na ten temat

#61 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 24 marzec 2011 - 07:17

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Ja mam MTZ z 1990r. i u mnie śruba rzymska przy cięgle od regulacji siłowej jest z tyłu. Możliwe że rozdzielacz pod siedzeniem jest walnięty. Ja swój rozdzielacz (R50) wymieniłem na nowy (również R50) jakieś dwa lata temu.
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Dzisiaj, 04:00
  •  

#62 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 08:55

Skręć dźwignie od regulacji siłowej (reguluje się ją z tyłu przy zbiorniku paliwa) ustaw zapadkę pod siedzeniem na regulację siłową i spróbuj podnieść (dźwignie przy kierownicy w pozycji neutralnej, najlepiej z przyczepioną maszyną i rozkręconym cięgłem górnym) Powinno działać.

Ej ta zapadka na regulację siłową to w jakiej pozycji należy ustawić? :) Pod siedzeniem nie ma żadnego rozdzielacza, tam jest regulator siłowy który właśnie wymieniłem na nowy i nadal nie moge sterowac tym ciegnem po prawej ręce :(

#63 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 24 marzec 2011 - 10:01

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) według mnie i książki to powinno działać zarówno na regulacji siłowej jak i pozycyjnej więc jakbyś nie ustawił to powinno ruszyć

ta zapadka służy tylko do ustawiania sposobu regulacj
na środku regulacja jest wyłączona ale w tym położeniu również powinna być możliwość podnoszenia regulatorem ale ważne jest chyba ustawienie dźwigni od wzmacniacza i od rozdzielacza

tyle teoria bo praktyki to ja mam jeszcze mało <_<

jeszcze tylko pozostało mi sprawdzenie długości cięgna od dźwigni sterowania regulatorem bo na jesieni było tak że gdy była w położeniu neutralnym to pług po podniesieniu szybko opadywał tak że nawet nie dało się nawrócić na uwrotach dopiero jak przesunąłem tą dźwignię do końca w dół w pozycję podnoszenie to przestał opadywać
dziwne jest tylko to że rok temu było ok a nic tam w międzyczasie nie ruszałem.

Edytowany przez mani51, 24 marzec 2011 - 10:09.

#64 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:41

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Pamiętajcie panowie że jest trzeci pręt od regulacji przy regulatorze. Wajcha od ustawiania pozycyjnego nie jest bezpośrednio zamontowana w regulatorze tylko ta wajcha porusza pręt a on regulator. Ten pręt a właściwie cięgło ma możliwość regulacji
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#65 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 06:27

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Dodany obrazek

jeśli chodzi o to cięgno co zaznaczyłem to wiem o regulacji bo ktoś o nie tu wspominał tylko nie miałem czasu sprawdzić.

Edytowany przez mani51, 25 marzec 2011 - 06:29.

#66 Share Marian1986

Marian1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 13:44

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Witam. Mam MTZ z 95r i taki problem z nim. Tuzem sterowałem wajchą przy siedzeniu, tylko że nie dało się złapać momentu żeby stał w miejscu tylko albo szedł do góry albo w dół. wymieniłem regulator na nowy i teraz podnośnik nie reaguje. ma ktoś jakiś pomysł co się może dziać.

#67 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:36

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) sprawdzałem, u mnie to cięgno nie ma regulacji, żadne nakrętki nie popuściły więc nadal nie wiem czemu to nie działa

ale ja tego tak nie zostawię ;)

#68 Share castiel

castiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:34

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) witam! mam MTZ Pronar 82 z 96r. Cieknie mi z hydrauliki jak cholera.. Próbowałem "zestawem" naprawczym na jesieni uszczelnić troche rozdzielacz, ale np dzisiaj podczas siania nawozu wywaliło cały olej... Znalazłem na allegro rozdzielacze firmy "hydrosiła", czy do mojego ciągnika będzie się któryś z nich nadawał? CO możecie powiedziec o tej firmie hydrosiła?
I jeszcze jedno, jak wymienie rozdzielacz to powinno chyba być ok? bo widzę tutaj coś o jakimś regulatorze, ale u mnie z podnoszeniem tuza nie było problemów, tylko się siłownik wymieniało....
Proszę o porady odnośnie mojego problemu związanego z "hydrosiłą".. :)
Pozdrawiam

#69 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:01

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) to są oryginalne rozdzielacze do MTZ T25 tylko Hydrosiła je robi
Mój Wladimirec podbija świat

#70 Share przemkow

przemkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 18:47

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Witam, ja mam nastepujace pytanie. Zaznacze odrazu ze nie ejstem ze wsi, a własnego białorusa mam od poczatku roku. Otórz mam go do pracy w lesie i teraz podłonczyłem do niego przyczepke do zrywki drewna. Mam nowa pompe, któa podobnoz powinna dawac 45 litów na minute a mi sie wydaje ze przy takim wydatku to przyczepka powinna działąc znacznie szybciej. Zaznacze ze przyczepke mam podłonczona do wyjsc hydraulicznych, TUZ podnosi dobrze, mtz 50 jest z 76 roku no i mam cztery wajchy przy kierownicy.

mam nastepujace pytanie CZY JETS JAKAS MOZLIWOSC ZMAINY CISNIENIA(LUB PRZEPŁYWU OLEJU) NA ROZDZIELACZU TAK BY MI TO DZIAŁALO SZYBCIEJ.

z góry dzieki za podpowiedzi

Aha no i zapomjaiłęm ze mi trzeba bendzie tłumaczyc co gdzie i jak krecic tak jak swierzakowi który dopiero co pierwszy raz wszedł do mtz-a :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 13:12

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Witam. Nie będę zakładał nowego tematu więc pozwalam się przyłączyć. Mam MTZa 82 z 96r.Zawsze sterowałem tylnym tuzem za pomocą dźwigni po prawej stronie fotela i zaczął się problem bo bardzo wolno podnosi.Jeżeli wezmę tą dżwignie na maxa do tyłu nie chce podnieść(podnosi bardzo, bardzo wolno) a jeżeli pociągne dodatkowo dżwignie przy kokpicie tą po prawej stronie(3 dżwignie) to podnosi bez problemu ale żeby opóścić to musze zareagować tą dźwignią przy fotelu.Hydraulika zew. działa bez zarzutu.Stan oleju prawie max.

#72 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 13:20

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Miałem to samo. Okazało się że popuściła przy regulatorze nakrętka którą jest oś dzwigni do niego przykręcona, był luz na krzyżaku i luzy na dzwigniach idących do ramion podnośnika. Jak to pozbierałeś do kupy to regulator zgłupiał. Nie chciał podnosić dzwignią koło fotela tylko opuszczał.
KPK Kumurun Team

#73 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 18:02

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Sprawdziłem i nie mam żadnych luzów.Musze szukać dalej

#74 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 19:05

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Zapal ciągnik, daj dzwignię w pozycję położenie a w łącznik przy regulatorze który łączy go z dzwignią włóż srubokręt i pociąg go w tą stronę w którą przekręca się w pozyche podnoszenie. Jeśli jeszcze się przekręci i podnośnik zacznie podnosić szybko to znaczy że już są luzy.
KPK Kumurun Team

#75 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 14:59

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) z pewnych źródeł wiem że udało sie to zrobić i wystarczyło tylko podciągnąć cięgiełko przy dźwigni :)

niestety u mnie to nie pomaga
też wziąłem dźwignię w pozycję podnoszenie i dodatkowo śrubokrętem przy samym regulatorze i trochę poszło ale podnośnik ani drgnie :( Widocznie coś musi być nie tak w samym regulatorze

#76 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 14:46

Hydraulika MTZa ma wiele funkcji, a dźwignie sterowania są wielofunkcyjne. Mam pytanie: Czy przy kierownicy masz 3 czy 4 dżwignie? Tą dźwignią przy siedzeniu regulujesz maksymalne ciśnienie w układzie tylnego TUZ i nie tylko. w komorze pod siedzeniem są 2 przełaczniki i układ cięgieł tam wybierasz regulację siłową lub pozycyjną i od tego zależy działanie tej dźwigni z boku. Jeśli masz 4 dżwignie, to masz też kółko nad podłogą w osłonie hydrauliki pod kierownicą, nim reguluje się ciśnienie napływu przy włączonej funkcji dociążania kół włączanej tą długą dźwignią, co przy umiejętnej regulacji zapewnia dobrą przyczepność. Nic nie wyrzucaj, a instrukcjęczytaj siedząc w ciągniku (praktyczna nauka) i z przymróżeniem oka, bo to jest tłumaczone przez rosjan na polski i trochę dziwnie brzmi. Uwaga!!! Jeśli ten zawór pod sidzeniem nie był długo uzywany(możliwa rdza z powody skroplonej wody w oleju), to mogą się pojawić problemy z jego prawidłowym działaniem!!

Zbyszek powiedz mi o co chodzi dokładnie z tym.: Napisałes " w komorze pod siedzeniem są 2 przełaczniki i układ cięgieł tam wybierasz regulację siłową lub pozycyjną i od tego zależy działanie tej dźwigni z boku " Jak wyglądają te przełączniki i gdzie się dokładnie znajdują? Masz może jakieś fotki lub zeskanowany katalog? Lub ktoś inny może wie co może być nie tak ? Pomozcie bo niedlugo będzie podorywka a ja sie zapie**ole jak bede miał orać i sterować plugiem tą dzwignią pod kierownicą :D

#77 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 01 sierpień 2011 - 22:47

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Widzę, że został odkopany mój oooo jak dawny post...

Niestety skanów katalogu ani mojej instrukcji na razie nie mam, toteż nie wstawię :(

Miałem na myśli tą drucianą gałeczkę i taką małą gałkę z kulką, która łączy wałek regulatora z cięgłami pozycyjnym i siłowym.

Jak by co, to mam raczej marne doświadczenie w regulatorze siłowo-pozycyjnym tyle tylko, co z książek i z niewielu na razie godzin pracy na MTZach

A w swoim mam odłączony z powodu awarii

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#78 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2012 - 17:36

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Witam, mam mtz z 96r, czy mogę podnośnikiem sterowac zamiast regulatorem tym rozdzielaczem koło kierownicy? Próbowałem wielu kombinacji tymi wajchami przy kierownicy, ale udało się tylko podnieść ramiona tuz, a opuścić już nie. A i jeszcze jedno czy regulatorem siły można podniesc ciągnik na ramionach tuz?

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 21:51

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Da się pod warunkiem że masz podnośnik z jednym siłownikiem między bakami dwustronnego działania. Dźwignię koło fotela dajesz w pozycję neutral i tą koło kierownicy trzecią licząc od lewej strony sterujesz podnośnikiem. Do siebie podnosi, jeden w przód to stop, następna w przód opuszczanie siłowe i całkiem do przodu czwarta pozycja pływająca lub opuszczanie swobodne.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 sierpień 2012 - 07:47

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Właśnie w tym jest problem ze w pozycji neutralnej, sterując wajcha koło kierownicy słychać charakterystyczne syczenie oleju, tak jakby obieg był zamknięty . Gdy wajchę koło fotela dam 2cm do tyłu w stronę akumulatora, to mogę tylko podnieść tą wajchą koło kier, ale opuścić już się nie da. Dodam ze regulator siłowy działa poprawnie, tyle ze nie ma docisku.

Dodaj odpowiedź