klama

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

Polecane posty

klama    13

No właśnie jak ? nigdy tego nie używałem a mam ustawione na maxa w tył ciągnika i unieruchomione drutem przez poprzedniego właściciela. Mam instrukcje lecz i tak nic z tego nie rozumiem...A zresztą zaraz dam skany to sobie zobaczycie co tam pisze ;) Używacie tego ? Bo mam zamiar wywalić I jakąś skrzynke tam zrobić :P

1011hz.th.jpg

Nr 12 :lol: na 2-gim rysunku

 

1213vt.th.jpg

 

Pozdrawiam


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas20zts    3

ja tego nie używam . u mnie też jest tak jakoś do dołu że nie wystaje poza siedzenie. ąz z ciekawości pójdę zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

klama jest możliwoś zeskanowania tej książki


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Saj książka zeskanowana śpi sobie u mnie na kompie ;) Wrzuce ją potem na neta jeśli chcesz :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

oj był bym bardzo wdzięczny :)Z góry Dzięki wielkie :):);)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

No to jutro je potraktuje winrarem i wrzuce na neta bo dziś już spać idę :) Jutro do południa postaram się wrzucić a wy dalej udzielajcie się w temacie jeśli możecie ;)

Pozdrawiam


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jezeli nie chcesz miec problemów z hydrauliką w MTZ to niczego nie zmieniaj we własnym zakresie. a to że nie rozumiesz tekstu który czytasz to nie jest niczyja wina po prostu dorośniesz to zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

http://www.sendspace...e2c3bed3dc11d6e Proszę o to instrukcja :) No to mam nadzieje że jeśli ja nie rozumiem to mnie troche oświecisz no ale trudno. Regulator zostaje a nad nim będzie podłokietnik więc może zostać. I może źle zadałem pytanie bo z treści zrozumiałem to że opuszcza i podnosi nim tylko po co skoro rozdzielaczem przy kierownicy też można ? Chodziło mi raczej o różnice miedzy nimi.

Pozdrawiam


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

u mnie tym przy kierownicy mam docisk na tej zasadzie ze jak dasz to przy kierownicy w połowie do opuszczania to siłownik idzie z siłą w dół jak masz coś zaczepione to możesz podnieść tył ciągnika moim zdaniem tym się różni


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Hydraulika MTZa ma wiele funkcji, a dźwignie sterowania są wielofunkcyjne. Mam pytanie: Czy przy kierownicy masz 3 czy 4 dżwignie? Tą dźwignią przy siedzeniu regulujesz maksymalne ciśnienie w układzie tylnego TUZ i nie tylko. w komorze pod siedzeniem są 2 przełaczniki i układ cięgieł tam wybierasz regulację siłową lub pozycyjną i od tego zależy działanie tej dźwigni z boku. Jeśli masz 4 dżwignie, to masz też kółko nad podłogą w osłonie hydrauliki pod kierownicą, nim reguluje się ciśnienie napływu przy włączonej funkcji dociążania kół włączanej tą długą dźwignią, co przy umiejętnej regulacji zapewnia dobrą przyczepność. Nic nie wyrzucaj, a instrukcjęczytaj siedząc w ciągniku (praktyczna nauka) i z przymróżeniem oka, bo to jest tłumaczone przez rosjan na polski i trochę dziwnie brzmi. Uwaga!!! Jeśli ten zawór pod sidzeniem nie był długo uzywany(możliwa rdza z powody skroplonej wody w oleju), to mogą się pojawić problemy z jego prawidłowym działaniem!!

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

U mnie w regulatorze nie działa podnoszenie maksymalne czyli do oporu w tył. Nie wiem co jest, regulowałem na cięgle, jak popuszczałem to nadal nie podnosił ale za to opadał podnośnik , podkręcałem to podnośnik trzyma, ale podnoszenia regulatorem nadal nie ma. Pewnie regulator jest do wymiany.

Istotną zaletą jest możliwość płynnej regulacji np: w czasie orki, wypłycamy lub wgłębiamy przesuwając dzwignię w tył lub w przód. Bo regulacja samym rozdzielaczem, dzwignią przy kierownicy jest niewygodna i mało precyzyjna. Niektórzy przedłużaja dzwignię żeby lepiej dosięgnąć, ale to nie to samo co regulatorem.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Dzięki wielkie za wyjaśnienie, tego właśnie potrzebowałem. Instrukcji w ciągniku nie poczytam chyba że wydrukuje bo mam tylko skserowaną na kompie :D Mam 4 Dźwignie przy kierownicy. Regulator raczej dawno nie był ruszany bo przez poprzedniego właściciela został skręcony drutem w pozycji dolnej.

Pozdrawiam


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

U mnie w regulatorze nie działa podnoszenie maksymalne czyli do oporu w tył. Nie wiem co jest, regulowałem na cięgle, jak popuszczałem to nadal nie podnosił ale za to opadał podnośnik , podkręcałem to podnośnik trzyma, ale podnoszenia regulatorem nadal nie ma. Pewnie regulator jest do wymiany.

Istotną zaletą jest możliwość płynnej regulacji np: w czasie orki, wypłycamy lub wgłębiamy przesuwając dzwignię w tył lub w przód. Bo regulacja samym rozdzielaczem, dzwignią przy kierownicy jest niewygodna i mało precyzyjna. Niektórzy przedłużaja dzwignię żeby lepiej dosięgnąć, ale to nie to samo co regulatorem.

 

Kolego mam podobny problem mianowicie tylny TUZ działa tylko na polecenie tych dzwigni koło kierownicy (mam 3 dzwignie) i tym regulatorem koło prawej reki koło siedzenia nie da sie sterować np w czasie orki jest to bardzo niewygodne i mało precyzyjne jak to pisałes. Mój mtz jest z 1994r i czy da rade sterować tylnym TUZem tą dzwignią koło siedzenia z prawej strony?? Traktor był u mechanika i mechanik miał to naprawić ale mówi ze nie da rady bo hydrauliką sie steruje tylko tymi dzwigniami koło kierownicy a to koło siedzenia nie ma nic wspolnego z góra-dól tylnym TUZ. MEchanik wymienił uszczelniacze w oby dwóch rozdzielaczach czyli tym pod kierownicą i w tym pod dzwigniami od okna. Koledzy pomożcie bo tak sie nie da robić a co bedzie trzeba to wymienie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Kolego mam podobny problem mianowicie tylny TUZ działa tylko na polecenie tych dzwigni koło kierownicy (mam 3 dzwignie) i tym regulatorem koło prawej reki koło siedzenia nie da sie sterować np w czasie orki jest to bardzo niewygodne i mało precyzyjne jak to pisałes. Mój mtz jest z 1994r i czy da rade sterować tylnym TUZem tą dzwignią koło siedzenia z prawej strony?? Traktor był u mechanika i mechanik miał to naprawić ale mówi ze nie da rady bo hydrauliką sie steruje tylko tymi dzwigniami koło kierownicy a to koło siedzenia nie ma nic wspolnego z góra-dól tylnym TUZ. MEchanik wymienił uszczelniacze w oby dwóch rozdzielaczach czyli tym pod kierownicą i w tym pod dzwigniami od okna. Koledzy pomożcie bo tak sie nie da robić a co bedzie trzeba to wymienie :) pozdrawiam

 

A próbowałeś przestawiać regulator przez to okienko pod siedzeniem?

Pokombinuj z tą maleńką wajchą która zakończona jest kulką. No i koło niej jest taki pręt około 3-4 mm grubości, przesuń go do pozycji maksymalnie w tył(w stronę siłownika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ale jak sądzisz to prawda ze w moim mtz steruje sie hydraulika jedynie koło kierownicy? CZy da sie sterować tą wajchą koło siedzenia tak jak np w ursusie c360.? Moj sasiad ma mtzta z 1996r i steruje normalnie jak w c360?? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Jeżeli nikt nie wymontował regulatora i jest on sprawny to oczywiście. Nie wyobrażam sobie pracy tym ciągnikiem używając jedynie dźwigni koło kierownicy. Tak jak pisałem wcześniej, zajrzyj do regulatora przez okienko pod siedzeniem.

No i sugerowałbym Ci zmianę mechanika ;)

Edytowano przez MarcinO10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek2    0

A ja nie mogłem sobie poradzić z hydrauliką i jak wyrzuciłem ten regulator i podpiołem 'na krótko' pod rozdzielacz to teraz jest super,troche nie wygodnie ale da się przyzwyczaić.Mniej denerwuje sięganie do wajhy niż kombinowanie żeby podniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jeżeli nikt nie wymontował regulatora i jest on sprawny to oczywiście. Nie wyobrażam sobie pracy tym ciągnikiem używając jedynie dźwigni koło kierownicy. Tak jak pisałem wcześniej, zajrzyj do regulatora przez okienko pod siedzeniem.

No i sugerowałbym Ci zmianę mechanika ;)

 

Czyli marcin jest to możliwe aby sterować hydrauliką tak jak jest w c360 :)? czyli koło prawej ręki. Bo on powiedział że steruje sie tylko tymi koło kierownicy lecz nieraz jak sie rozgrzeje traktor to i nieraz podniesie sam jak sie wajche przestawi tą koło prawej reki np. jak łądowałem obornik i nieraz opusciłem taki ładowaczy z tyłu na Tuz i na tej "wajsze" podniosłem do góry i jak wysiałem z ciągnika to tak po 10 sekundach nieraz podniósł na pułap ktory był ustawiony na wajszcze :D mysle ze rozumiecie. inne propozycje jakies?? może ten regulator wymienic? na nowy bo co prawda to 16 lat już ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja też nie mam regulatora cóż trrzeba będzie wajchować przy kierownicy jak w T25 B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

limusine Coś mechanik niekiepawy, albo nie zna sie na wschodnich sprzętach, jak najbardziej można sterować ta wajchą przy prawym błotniku. U mnie kiedyś działała normalnie czyli regulacja głębokości narzędzia zawieszanego oraz podnoszenie na max w górę. Coś się rypło i działa tylko regulacja glębokości


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

A wiesz co to mogło rypnąc? moze regulator do wymiany? przecież tak sie nie da pracować ja :( Czesio lepiej pomysl coś aby dostać ten regulator bo przy kierownicy to przeje**ne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Nie wiem. W sumie to wymieniałem uszczelnienia przy rozdzielaczu tym pod deską po złożeniu okazało się że rozdzielacz nie działa jak powinien, bo podnośnik opada jak opadał, za to znikła opcja podnoszenia przy tym co Tobie nie działa. Założyłem nowy rozdzielacz i dalej d*pa. Regulowałem cięgłem przy reg. siłowym ale nic to nie dało. Wydaje mi się że trzeba wymienić właśnie ten regulator siłowy na nowy. Koszt ok 450zł max. nówencji


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

http://allegro.pl/regulator-silowy-r80-mtz-belarus-oryginal-nowy-i1411752679.html

470 zł kosztuje niby oryginalny, ten mechanik mówił ze w tym regulatorze nie ma zadnych uszczelniaczy wszystko chodzi "metal o metal" dlatego nie da sie go naprawic. No nic zaprowadze jeszcze traktor do jakiegos speca i jak powie ze to ten regulator to go wymienie bo nie widze innej opcji sterowania mtz jak nie tym :) a ktoś tam pisał ze polączył to "na krotko" to jak to sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Tylko zdaje się że jest 2 typy tych regulatorów. Ja mam akurat bez tego kółeczka regulacyjnego. Podnośnik sam Ci nie opada?


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

No ciezko sam opada jak ustawie na sam doł i stane na belce to opada teraz mi ten kolo wymienił uszczelniacze w tych 2 rozdzielaczach. ale tak ze jak podniose maszyne to trzyma ją i nie opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez Scoti
      Witam mam problem w moim fergusonie przestał działać podnośnik. Gdy chce podnieść podnośnik załącza sie wałek WOM i cały czas sie kreci jedynym sposobem na wyłączenie jest odpiecie kabla od elektrozaworu hamulca, Wymieniłem elektrozawór lecz dalej to samo dodam,ze cały czas świeci sie blokada i wałek ,a teraz ciągnik chodzi na przyspieszaczu . Co jest i gdzie szukać rozwiązania ?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj