Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

136 odpowiedzi na ten temat

#21 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:15

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) A wiesz co to mogło rypnąc? moze regulator do wymiany? przecież tak sie nie da pracować ja :( Czesio lepiej pomysl coś aby dostać ten regulator bo przy kierownicy to przeje**ne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Dzisiaj, 22:51
  •  

#22 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 15:31

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Nie wiem. W sumie to wymieniałem uszczelnienia przy rozdzielaczu tym pod deską po złożeniu okazało się że rozdzielacz nie działa jak powinien, bo podnośnik opada jak opadał, za to znikła opcja podnoszenia przy tym co Tobie nie działa. Założyłem nowy rozdzielacz i dalej d*pa. Regulowałem cięgłem przy reg. siłowym ale nic to nie dało. Wydaje mi się że trzeba wymienić właśnie ten regulator siłowy na nowy. Koszt ok 450zł max. nówencji
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#23 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 15:53

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) http://allegro.pl/re...1411752679.html
470 zł kosztuje niby oryginalny, ten mechanik mówił ze w tym regulatorze nie ma zadnych uszczelniaczy wszystko chodzi "metal o metal" dlatego nie da sie go naprawic. No nic zaprowadze jeszcze traktor do jakiegos speca i jak powie ze to ten regulator to go wymienie bo nie widze innej opcji sterowania mtz jak nie tym :) a ktoś tam pisał ze polączył to "na krotko" to jak to sie sprawuje?

#24 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:29

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Tylko zdaje się że jest 2 typy tych regulatorów. Ja mam akurat bez tego kółeczka regulacyjnego. Podnośnik sam Ci nie opada?

#25 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:05

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) No ciezko sam opada jak ustawie na sam doł i stane na belce to opada teraz mi ten kolo wymienił uszczelniacze w tych 2 rozdzielaczach. ale tak ze jak podniose maszyne to trzyma ją i nie opada.

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2733 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:06

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Da sie naprawić. Do specjalnego zakładu co regeneruje powinni zrobić tam to. Po prostu położą nowąwarstwe powłoki w środku takiej jaka tam przychodzi potem obróbka mechaniczna i działa dalej. Wiesz limusine. Ja od 8 roku życia wajchuje w T25 przy kierownicy :D
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:17

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Jak taki zakład sie nazywa :D? Ja może dlatego mam taki problem bo u mnie nie ma koła przy pługu :D dziadek jak kupował pług to kupił bez kołą i do tej pory nie ma w c360 to nie przeszkadzało bo sie regulowało elegancko a tutaj chcesz lekko podniesc to idzie za duzo albo na odwrot...

#28 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:59

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Ciekawe ile za taką regenerację wychodzi?

#29 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2733 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:15

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) to na mój rozum taki sam zakład co rozdzielacze regeneruje itp. Ja to tylko z kołem jakj pług ustawie to opuszczam na jednym końcua na drugim podnosze bez koła ch*j nie orka
Mój Wladimirec podbija świat

#30 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:19

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Nie wiem nie orałem nigdy z kołem :D własnie ostatnio na jakiejs imprezie rodzinnej zastawialiśmy sie bardzo burzliwie dlaczego nie mamy koła ale nikt nie pamięta jak to było prawdopodobnie przyszedl jeden plug do agromy i kto pierwszy ten lepszy a przy nim koła musiało nie być to dziadek wziął taki jaki był bo tak to nie miałby zadnego :D myśle że trzeba nowy zakupić ten regulator.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:24

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Kup, kup i zdaj relację jak chodzi :lol: Może wtedy i ja swój wymienię :lol:

#32 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:26

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Wystawiasz mnie jako mięso armatnie :D? gorzej jak to nie to i bede 5 baniek w plecy :o mój belarus stoi bez szyb i wszystkiego w środku :D malowanko :)

#33 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:48

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) To Ci zostanie rozdzielacz do wymiany :rolleyes:Za 400:) Mi podnośnik opadał to wymieniłem uszczelnienie w rozdzielaczu i zawór przelewowy, ale dalej opadał. Rozmawiałem z pierwszym właścicielem i takie opadanie było od nowości. Nic sobie z tego nie robił bo jest przecie mechaniczna blokada podnośnika. Mnie to denerwowało bo na zagrzanym oleju potrafił w ciągu 2 minut z pługami całkowicie opaść. Kupiłem nowy rozdzielacz ale nadal opada i widzę że trzeba się za regulator wziąść

#34 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:53

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) dlaczego ma mi zostać rozdzielacz do wymiany jak wymienie regulator :D?

#35 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:24

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) No jak nie będzie działał regulator to chyba tylko to pozostaje. Ale skoro rozdzielaczem normalnie podnosisz, nie opada podnośnik samoczynnie, to ja bym stawiał na regulator.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:50

A wiesz co to mogło rypnąc? moze regulator do wymiany? przecież tak sie nie da pracować ja :( Czesio lepiej pomysl coś aby dostać ten regulator bo przy kierownicy to przeje**ne.

Często luzuje się nakrętka przy regulatorze od cięgła sterującego.
Trochę kiepskawo grzebie się tam łapskiem, ale warto pomacać, gdyż poluzowana sprawia że ruch dzwigni nie przekłada się na ruch osi regulatora.
MTz-a miałem dawno, ale o ile pamiętam, to w wypadku używania dzwigni przy siedzeniu, dzwignia przy kierownicy powinna być wypchnięta do przodu.Choć mogę się mylić, ze względu na zaawansowaną sklerozę.

Edytowany przez xemit, 23 styczeń 2011 - 20:50.

#37 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:13

To Ci zostanie rozdzielacz do wymiany :rolleyes:Za 400:) Mi podnośnik opadał to wymieniłem uszczelnienie w rozdzielaczu i zawór przelewowy, ale dalej opadał. Rozmawiałem z pierwszym właścicielem i takie opadanie było od nowości. Nic sobie z tego nie robił bo jest przecie mechaniczna blokada podnośnika. Mnie to denerwowało bo na zagrzanym oleju potrafił w ciągu 2 minut z pługami całkowicie opaść. Kupiłem nowy rozdzielacz ale nadal opada i widzę że trzeba się za regulator wziąść

Gdzie jest ta mechaniczna blokada podnośnika?

#38 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:01

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) No jak to gdzie z tyłu nad siłownikiem jak otworzysz tylne okno to tam masz taką cięgno jak pociągniesz do samej góry blokada sie otwiera a jak podniesiesz tuz do samej góry i opuscisz to cięgno to możesz opuscic tuz a siłownik jest zablokowany czyli sie nie wysunie :) przy dłuższych drogach z cięzszymi maszynami przydaje sie bo hydraulika nie dostaje po du*ie :D

#39 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 24 styczeń 2011 - 00:21

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) W moim Mtz-cie działa ta regulacja przy fotelu jak należy ale coś się zrypało i nie można było podnieść ramion, podnoszenie przez jakiś czas polegało na przesunięciu dźwigni regulatora w pozycję podnoszenie i w tym samym czasie prawą wajchę od rozdzielacza pociągnięcie do siebie. Można sobie wyobrazić jak mnie to wk*rwiało więc postanowiłem pogrzebać nieco przy regulatorze co przyniosło oczekiwane rezultaty jednak jeszcze nie to co było, mianowicie zdjąłem tą osłonę pod siedzeniem i "bawiłem" się tym przełącznikiem od regulacji siłowa/pozycyjna próbując wychwycić moment w którym unoszą się ramiona, później kalibrowałem to tymi śrubkami które znajdują się na takich małych że tak powiem cięgnach z tyłu między siłownikiem a lewym zbiornikiem paliwa. Teraz znowu podnoszę tą wajchą przy siedzeniu jednak jeszcze muszę przy tym pogrzebać...
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:14

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym) Witam. Posiadam mtz 82 z 99r, i mam odwrotny problem dźwignia przy siedzeniu działa natomiast przy kierownicy nie, nie ma w ogóle docisku,a jak chcę podnieść to jest taki dźwięk jakby było już do oporu podniesione

Dodaj odpowiedź