Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kobiety

119 odpowiedzi na ten temat

#61 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:02

Kobiety Moja mama jeżdzi ciągnikiem (C360 i zetorem 7245, ale to raczej w transporcie) oraz kiedyś moja sistra też jeździła.
Natomiast nie uważam aby to było zajecie dla kobiet, jak chcą to niech jeżdżą, ale generalnie nie jest to nic dobrego nawet w komfortowej kabinie i ze wspomaganiami kilka godzin uprawek i można mieć żołądek duuużo niżej :-)
A w moim regionie to nawet transport bywa niebezpieczny (do mojego gospodarstwa zjeżdża się z ostrej górki) nie raz już przyczepa ze zbożem pocisnęła mi ciągnik, lub w ciągniku wyrzuciło mi bieg przy zjeździe z górki, a w sianie na stokach jak jest wilgotniej to ciągniki wpadają w poślizg - dlatego uważam, że jest to zajecie niebezpieczne i trzeba mieć poro pary w nogach aby np. zatrzymać zestaw w którm szlag trafił hamulce pneumatyczne .....
Znam też kilka dziewczyn które jeżdżą ciągnikami nie gorzej od facetów (z resztą jedna z nich przejęła gospodarstwo i prowadzi go z powodzeniem wiele lat).
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kobiety Dzisiaj, 18:26
  •  

#62 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:23

Kobiety ja tam uważam że jazda ciągnikiem nie jest zajęciem dla kobiet
hmmm...porównałbym to do boksu np. :-]
ale jak chcą....jest wolnouprawnienie....tylko nie lubie przesady....tyle

#63 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:28

Kobiety wg. mnie kobieta jeśli chce to może jeździć traktorkiem ale nigdy nie pozwolił bym jej np. cały dzień orać pola, to już przegięcie ale przyciągnąć przyczepkę na pole, czemu nie? a jeszcze jakimś nowoczesnym traktorkiem, przecież jest w nich większy komfort niż w niektórych samochodach.
pozdro B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Grzegorz6180

Grzegorz6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:40

Kobiety A ja chodze na kurs i na jazde na prawko na ciągni i mowil mi instruktor ze jedna dziewczyna lat 18 zdaje na ciagnik B) I dobrze jej idze tylko w tej C-330 nie ma sily krecic kierownica :)

#65 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:52

Kobiety Raz widziałem jak kobitka pomykała traktorkiem tak ogólnie to mało kobiet jeździ B)

#66 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 20:07

Kobiety A teraz waz lekko szokne :)

9 lat temu po śmierci mojego Dziadka nauczyliśmy jeździć ciągnikiem moją Babcie B) W chwili obecnej ma już 69 lat i nadal jeździ papajem ponieważ nie mieszkam w gospodorstwie i z Tatą nie zawsze mamy możliwość żeby być przy wszystkich pracach więc wiosenne "drapanie" czy bronowanie wykonuje moja Babcia :)

#67 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 20:26

Kobiety to dopiero babcia :) B)

#68 Share lukasz22

lukasz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo budownictwo stolarstwo

Napisany 20 sierpień 2007 - 23:03

Kobiety czesc ja mam farmera i wiele dziewczyn juz nim jezdzilo a szczegolnie moja lubi nim jezdzic ale jej bardzo nie pozwalam bo nowy ciagnik i strasznie szaleje araz mi sie zdazylo ze spotkalem kumpli i sie zabawilismy to mnie zawiozla samochodem i wziela sobie ciagnik pozdro

#69 Share pawlo16

pawlo16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 20:39

Kobiety koło mojej szkoły jest skład węgla, nawozy, złom. Często tam zajeżdża pani powyżej 60-tki za sterami C-360 3P :rolleyes:

#70 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 21:34

Kobiety U mnie we wsi nie spotkałem sie ale gdzieś widziałem.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 21:39

Kobiety W latach 90' pamiętam jeździła jedna kobita ok 40 lat 4512.. po usługach ;o
A mąż u siebie w gospodarstwie robił a zona kase trzepała ;]
Tak to żadna kobieta nie jeździ i nie powinna wynalazkami tpu ciapek/c360 cabrio zwłaszcza, to są maszyny dla prawdziwych facetów :rolleyes:

#72 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:05

Kobiety We wsi zdarzają się kobiety umiące jeździć ciągnikiem, a w sąsiedniej wsi jest jedna co wszystko robi sama bo nie ma męża ale jest zawsze opóźniona do wszystkich w tych pracach, za to pod sklepem jest pierwsza (wiadomo do czego).
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#73 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:59

Kobiety No to ja się muszę pochwalić jedyna kobietą jaką widziałem za sterami ciągnika jest moja babcia i mama ;] (ale tylko raz czy dwa razy bo ktoś za kierowce przy objeżdżaniu truskawek musi robić ;] bo dziadkowi czasem sie nie chce )
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#74 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 09 grudzień 2007 - 08:52

Kobiety Pewnie że jeżdżą a generalnie nie powinny z powodu wibracji. Chociaż te najnowsze ciągniki mają takie fotele że i dziewczyny mogą jeździć.

#75 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 08:57

Kobiety U nas to kobiety najczęściej podjeżdżają do belek bo większość ludzi prasuje kostki ale żeby kobieta robiła w polu to się jeszcze nigdy nie spotkałem

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 09:42

Kobiety U nas jest w okolicy taka stara panna, ludzie nazywają ją Babochłop, cóż siedzi z rodzicami na gospodarce i robi wszystko ciągnikiem c330 bo ma prawo jazdy na traktor, piłuje motorówką no i w ogóle wszystko na gospodarce nagina jak nornie chłop.

Co do dziewczyn na traktory to tylko sporadycznie podjechać czy tam z paczkami czy coś ale nigdy orać czy takie utarło sie że nie wypada żeby dziewczyna orała, a poza tym później się śmiać mogą i takie tam dlatego żaden rolnik nie pozwala w polu robić córce, znam takie co lubią pośmigać ciągnikiem, ale i takie co to nie wiedzą jak się ciągnik nazywa jaki stoi na podwórku, jak to mówią chyba ursus, chociaż nie wiem nie obchodzi mnie to.. :D

#77 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 09:52

Kobiety

No to ja się muszę pochwalić jedyna kobietą jaką widziałem za sterami ciągnika jest moja babcia i mama ;] (ale tylko raz czy dwa razy bo ktoś za kierowce przy objeżdżaniu truskawek musi robić ;] bo dziadkowi czasem sie nie chce )

Przecież to jest precyzyjna robota (raczej). To kierowca powinien być doświadczony do takiej pracy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#78 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 09 grudzień 2007 - 10:04

Kobiety Moja mama ma prawko na T (jeszcze na A i B ), ale odkąd my (jej 3 synów) jeździmy, to rzadko ma okazję wykazać się umiejętnościami :D
Co do kwestii ogólnej - nie dyskryminując w żaden sposób płci pięknej, to nie dla nich. Sporadycznie, dla zabawy, w szczególnych przypadkach (np. wdowa chce nadal prowadzić gospodarstwo i jest zmuszona do takich działań).Ale nie jako zjawisko masowe.
can do

#79 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 11:22

Kobiety moje 3 ciotki jezdżą nawet dobrze ale i tak ja jedze lepiej od nich:):D
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 11:34

Kobiety

No to ja się muszę pochwalić jedyna kobietą jaką widziałem za sterami ciągnika jest moja babcia i mama ;] (ale tylko raz czy dwa razy bo ktoś za kierowce przy objeżdżaniu truskawek musi robić ;] bo dziadkowi czasem sie nie chce )

no to zdecyduj się tą jedyną jest babcia czy mama :D