Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem EHR FENDT 824

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:40

Problem EHR FENDT 824 A to ostatnie położenie, najniże,j to nie przypadkiem pozycja pływająca podnośnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem EHR FENDT 824 Dzisiaj, 23:12
  •  

#42 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:53

Problem EHR FENDT 824 W przypadkach stalego palenia sie lampki gora lub w dol warto zajrzec do zewnetrznych przyciskow na blotniku. Problem moze lezec w uszkodzonych przez brod i wilgoc przyciskach. Ta cala konstrukcja nie jest za bardzo szczelna i przez lata zbiera sie tam kurz, piach....a w polaczeniu z wilgocia daje to jednen wielki kawal blota.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#43 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 18:13

Problem EHR FENDT 824

A to ostatnie położenie, najniże,j to nie przypadkiem pozycja pływająca podnośnika?

Oryginał po dojczlandzku:
-max rechts- Lageregelung(Duengerstreuer) czyli używamy podczas maszyn, które nie potrzebują żadnego kopiowania i podnośnik ma być sztywny itd. czyli rozsiewawcz jak podpowiada sama instrukcja,
-max links- Druckregelung(bar) czyli ciśnieniowa,
-zwischen Lage und Druck- Mischregelung- mieszana, na tej robie wszystkie prace uprawowe typu agregat, pług.
Jak przyciski na błotnikach szlag bierze to są raczej duże cuda w stylu podnośnik nie reaguje, sam podnosi, opuszcza + błąd 15.
Ps. Tak jak Kosti pisze, przyciski na błotnikach to dosyć słaba rzecz, u nas padl już jeden i teraz zanosi sie na drugi bo czasami ma świra, zawsze zaraz po zimie padają, nie służa nim zmiany temp. no i wilgoć, ale zapas w domu jest i ni ma źle.

Edytowany przez JD1052, 08 kwiecień 2012 - 18:24.

#44 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 19:24

Problem EHR FENDT 824 A ja myślałem że On pisze o dużym pokrętle. Sorry za dużo święconych jajek.

#45 Share fergus

fergus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:25

Problem EHR FENDT 824 Witam...
Mam pytanie dotyczące Fendt 824 favorit 2001 wyświetla się błąd informujacy o uszkodzeniu elektrozaworu sprzęgła tylnego wom jak sprawdzią że napewno uszkodzony jest ten element a nie coś innego....Nadmienie że po załączenu Wom załanczasię na kilka sekund a następnie przestaje działać napięcie na przewodach dochodzących do zaworu analogicznie przez kilka sekund 12v a potem znika

#46 Share Fendcik

Fendcik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 październik 2013 - 12:17

Problem EHR FENDT 824 witam. mam problem z EHR w fendt 615. kontrolka Diagnose miga najpierw 3 razy potem raz. co to za bład?

#47 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 18:52

Problem EHR FENDT 824 Witam
Nie moge znaleźć nigdzie oznaczeń kodów błędów EHR więc pisze tutaj
Fendt Favorit 824 rok produkcji 2003 kod błędu 37 prosiłbym o napisanie czego on dotyczy. Chce zaznaczyć tylko że podnośnik nie chce mi dobrze podnosić dość ciężkiego agregatu lżejszy siewnik czy pług nie ma problemu ale z tym agregatem przy pewnej wysokości ma problemy.

#48 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:34

Problem EHR FENDT 824 Blad 37 oznacza uszkodzenie zaworu elektromagnetycznego. ale moze to byc rowniez problem z sama hydraulika. trzeba dokonac pomiarow czy napiecie dochodzi do zaworu jak rowniez czy przy zaworze jest odpowiednie cisnienie oleju hydraulicznego.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#49 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 11:00

Problem EHR FENDT 824 Rozumiem że jest to podobny problem który opisałeś na początku tego wątka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:35

Problem EHR FENDT 824 Farmer 312 ehr z wtyczką na 55 pinów. Błąd 32 na stałe i okazyjnie 38. Proszę o rozszyfrowanie kodów błędów.

#51 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 17:21

Problem EHR FENDT 824 32 to masz od lewego bolca pomiaru siły uciagu(pewnie kable ab lub bolec szlag trafił), 38 od sygnału czujnika ciśnienia.

#52 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 19:56

Problem EHR FENDT 824 Podziękował.

#53 Share Michaal_11

Michaal_11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 19:55

Problem EHR FENDT 824 Koledzy mam problem z EHRem w Fendt 311 Kontrolka Diagnose wyswietla bład 24 co on oznacza?

#54 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 17 czerwiec 2014 - 19:36

Problem EHR FENDT 824 Koledzy a ja mam takie pytanko.Posiadam Fendt'a 310 LSA i chciałbym wiedzieć czy występuje w nim jakaś regulacja szybkości podnoszenia,bo mam wrażenie,że podnośnik trochę za wolno się podnosi,nie ma znaczenia czy pusty czy pod obciążeniem.Tak samo jest na sterowaniu dźwignią krzyżową jak i na EHR.

#55 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 09:11

Problem EHR FENDT 824 Byc moze jest problem z zaworem regulacyjnym, ale na to pytanie mozna tylko odpowiedziec po dokladnym pomiarze cisnienia.

#56 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 16 kwiecień 2015 - 21:09

Problem EHR FENDT 824

Koledzy a ja mam takie pytanko.Posiadam Fendt'a 310 LSA i chciałbym wiedzieć czy występuje w nim jakaś regulacja szybkości podnoszenia,bo mam wrażenie,że podnośnik trochę za wolno się podnosi,nie ma znaczenia czy pusty czy pod obciążeniem.Tak samo jest na sterowaniu dźwignią krzyżową jak i na EHR.

jak wczesniej, jeśli masz zawór kulowy koło prawych schodków to może ci przepuszcać, ja zaślepiłem.

Fendt 312 95r. 312.211638

Ja także mam błąd 37, przejrzałem cały układ i nic, na manualu podnosi bez problemu , ładowacz także więc ciśnienie jest 

jak kręcę pokrętłem ehr kontrolki góra- dół zaświecają, jeśli wciskam te na błotniku -również, ale niestety zawór ehr nie pracuje. Tzn trzyman palcem te gumki przy cewkach na zaworze i nie wychylają się. było by zrozumiałe że np nie dział ta od podnoszenia ale ta od opuszczania także stoi(chyba ze pracują dwie jednocześnie? ale tego nie wiem )

Błąd wywala po 3 sek. jak wezmę na podnoszenie .

pompy mam 2- jedna idzie przez zawór hamulcowy do rozdzielacza obw. zewn i dalej do ehr

druga przez orbitrol rónież łaczy sie przed rozdzielaczem .

Jutro podłącze zasilanie z aku na cewke zobacze co bedzie, jak zadziała to pewnie instalacja

Nie wiem czy to się ma do tego ale jakiś czas temu wspomaganie mi osłabło na pare minut.

No i czasem chyba zawór przeciążeniowy sie nie domknie bo szumi i wolno podnosi, ale daje wtedy cisnienie na jakiś zamkniety obwód i się odblokuje i jest ok.

Kosti, poradzisz coś 

#57 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 21 maj 2015 - 06:00

Problem EHR FENDT 824 Naprawione.
W zaworze Ehr mnóstwo syfu z wyrwanego silownika tura(plastik,guma i opilki). Tak się dopasowaly że cewki nie mogły drgnąć.
W zaworze pierwszeństwa przy orbitrolu również.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share ranczo1318

ranczo1318

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 17:40

Problem EHR FENDT 824

Koledzy mam problem z podnośnikiem w Fendt 824 Favorit 2000r. Ogólnie nie wyświetlają się żadne błędy jednak gdy ciągnik pracuję podnośnik ciągle pulsacyjnie podnosi góra-dół tak po dwa centymetry obojętnie jakie jest obciążenie. Gdy podniosę jakąś ciężką maszynę i go zgaszę nic nie opada. Dzieje się tak tylko przy włączonym silniku. Sprawdzałem już siłowniki i są ok, taż sprawdzałem czujniki w sworzniach od cięgieł dolnych które podobno za to odpowiadają i nic. Czy może ktoś mi doradzi lub miał już taki problem....?