Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem EHR FENDT 824

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nobi123

nobi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 październik 2010 - 19:24

Problem EHR FENDT 824 Witam mam problem z EHR w Fendt 824 rok 2000. Nie działa cały panel sterowania, błąd jaki mi pokazuje to 33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem EHR FENDT 824 Dzisiaj, 20:48
  •  

#2 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 październik 2010 - 16:59

Problem EHR FENDT 824 Blad numer 33 oznacza ze napiecie akumulatora jest ponizej 12 V. Jednak jakby tak bylo to wyskakiwalo by wiele wiecej bledow. Mozliwe ze masz problem z zasilaniem sterownika i tam wlasnie nie dochodzi wlasciwe napiecie. Sprawdz przewody i wiazki kabli, w 824 zawsze byly z tym problemy.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 Share nobi123

nobi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 20:25

Problem EHR FENDT 824 Dzięki za info, ciągnik zrobiony było tak jak pisałeś, problem z zasilaniem sterownika.

#4 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:31

Problem EHR FENDT 824 Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem więc spytam tu. Co może być przyczyną że nie działa cały panel ehr i palą się ciągle obie diody (czerwona i żółta). Po przełączeniu na zewnątrz przyciski na błotniku działają. Jest to fendt 311 lsa z 1986r. Będe wdzięczny za szybką odpowiedź.

#5 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:58

Problem EHR FENDT 824 ja siedze w innej marce ciagnikow ale wszedzie zasada jest podobna.wydaje mi sie ze przewody ci sie w blotniku zwarly od tych przyciskow.po prostu przez tyle lat mnialy prawo

#6 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:29

Problem EHR FENDT 824 Przyciski na błotniku działają. Chodzi mi o sterowanie wewnątrz kabiny.

#7 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 13:49

Problem EHR FENDT 824 musisz dokladnie napisac ktore 2 lampki sie pala czy te ktore pokazuja "gora", "dol", czy tez ta 3 ktora wskazuje kod usterki.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#8 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 23:02

Problem EHR FENDT 824 palą się te które wskazują góra/dół

#9 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:51

Problem EHR FENDT 824 witam. mam podobny problem. mi miga ta 3 lampka co pokazuje usterki. miga 3 razy potem 5 razy. wie ktos co to? fendt 312lsa 92r.

Edytowany przez zbozowy, 22 luty 2011 - 21:52.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#10 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 luty 2011 - 10:23

Problem EHR FENDT 824 Jestes pewnien ze jest to kod 35??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:13

Problem EHR FENDT 824 przepraszam drugi ciag migniec pokazuje liczbe 7. pisalem w pospiechu i mi sie pomylilo.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

#12 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:27

Problem EHR FENDT 824 Blad 37 oznacza uszkodzenie zaworu magnetycznego. Gdzie pomimo otrzymania signalu podnoszenia, podnosnik nie unosi sie w gore. Wynika z tego ze sterownik pomimo otrzymania 12V nie reaguje. Problem lezy prawdopodobnie po stronie hydraulicznej, albo nie masz odpowiedniego cisnienia oleju dochodzacego do zaworu, albo zablokowany jest jakis zaworek w baterii zaworu elektromagnetycznego. Mozna by rowniez skontrolowac na poczatek czujnik pozycji podnosnika.

#13 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 23 luty 2011 - 14:59

Problem EHR FENDT 824 czujnik pozycji podnosnika wzialem z innego dzialajacego ciagnika i jest to samo. objawy sa takie ze podnosnik mniej wiecej do 3/4 wysokosci podnosi poprawnie a pozniej strasznie wolno i gdy dojdzie juz do konca to tak jak by nie wylaczalo elektrozaworu i dalej chce podnoscic. w tym momencie czuc ze pompa ma strasznie ciezko i sie grzeje olej. na recznym sterowniu podnosi bez problemy ciezary na malych obrotach. cisnienie mierzylem wynosi prawie ok 190 bar. da sie jakos sprawdzic te zawory w tej baterii? dzieki kosti za odpowiedz. jeszcze jedno pytanie: czy podczas podnoszenia powinno byc takie samo napiecie na tej cewce od samego poczatku podnoszenia do samej gory? bo jezeli tak to mam chyba jakis problem ze sterownikiem:/

Edytowany przez zbozowy, 23 luty 2011 - 19:18.

#14 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:55

Problem EHR FENDT 824 Tak, do cewki dochodzi stale napiecie, zmienia sie tylko natezenie. Spróbuj dac na cewke zasilanie z zewnatrz i wtedy zobaczysz jak zachowuje sie podnosnik. A moze czujnik pozycji jest po prostu zle nastawiony, na poczatek warto by dokonac ustawienia czujnika.

#15 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:55

Problem EHR FENDT 824 Tak, do cewki dochodzi stale napiecie, zmienia sie tylko natezenie. Spróbuj dac na cewke zasilanie z zewnatrz i wtedy zobaczysz jak zachowuje sie podnosnik. A moze czujnik pozycji jest po prostu zle nastawiony, na poczatek warto by dokonac ustawienia czujnika.

#16 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:43

Problem EHR FENDT 824 Jak dam prosto z akuu to sie nie sfajczy nic? jakie powinno byc napiecie podczas podnoszenia? czujnik wysokosci ustawiany juz byl milion razy i dalej to samo.

#17 Share Metrodorus

Metrodorus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 19:48

Problem EHR FENDT 824 Witam. Ja także mam problem z ehr-em, który pokazuje błąd 14 (lub 41) fendt 615 z 93r. nr pojazdu: 385212584. Proszę o pomoc.

#18 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 18:33

Problem EHR FENDT 824 Na poczatku trzeba by sprecyzowac ktory rodzaj EHR posiadasz. Ciagniki te mialy 3 rodzaje EHR, EHR 3, EHR 4 i EHR D. Pierwszy odpada gdyz nie bylo tam samodiagnozy, typowal bym na EHR D. I jesli juz to blad "14" czyli przerwanie doplywu napiecia do zaworu elektromagnetycznego (zlacze 35).Istnieje rowniez mozliwosc braku napiecia na zlaczu "29"

#19 Share Metrodorus

Metrodorus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:47

Problem EHR FENDT 824 Dzięki za pomoc. Faktycznie uszkodzona, a dokładnie cała skorodowana, wtyczka zaworu elektromagnetycznego. Po usunięciu usterki EHR nadal nie działa pokazując, tym razem, błąd 33 :( Sprawdziłem wszystkie pozostałe złącza i poczyściłem, ale błąd nadal jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 11:33

Problem EHR FENDT 824 usterka "33" oznacza napiecie na sterowniku ponizej 12 V. Tak wiec nie zostaje ci nic innego jak wedlug schematu wyszukanie wszystkich polaczen i ich wyczyszczenie. Mozliwe ze sa skorodowane i zasniedziale punkty "masy".