franec

DF Agrofarm 410 [Połączone]

Polecane posty

franec    0

Witam

Co sądzicie o DF Agrofarma 410 - 85 KM.

Niedawno miałem okazję przejechać się Agrofarmem 420 (99 KM)w porównaniu z NH o podobnej mocy znacznie lepiej mi się podobał, ale dla mnie jest to za duży ciągnik- potrzebuję takiego ok 85 KM. Dodam że za tego DF 99 KM z szerokimi oponami, szklanym dachem, klimatyzacją i ulepszonym tylnym mostem(nie wiem na czym miało by to polegać ale dealer tak twierdził, skrzynia mechaniczna z reversem cena ok 140 tys netto.

Jeżeli macie jakieś doświadczenie z DF 410 to napiszcie (najbardziej interesuje mnie jego ewentualna awaryjność i ilość paliwa jaką może spalić.

A może coś z SAME lub Lambo (w niższej cenie ;) ) 85-90 KM?

 

Mam jeszcze pytanie z nieco innej beczki dotyczące PROW-u. Ile mam czasu na zakup maszyn od momentu podpisania umowy z agencją? słyszałem że 2 lata + rok jeśli bierze się w dwóch pulach- czy jest to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Wypowiem się tym że mają dobre silniki. Silniki DF są montowane w Fendach. Osobiście mam Lambo na silniku DF i jestem zadowolony. 2600mth i nawet kropli oleju i bardzo oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No co do oczczędności to trzeba przyznać... Z spalaniem oleju to nie wiem jak jest bo aż tyle mth nie mam :blink: Ja wiem czy Same/Lambo bedą tańsze, to napewno, ale nie jest to wielka różnica, zaledwie kilkaset euro.

A co do tego prow-u, to zależy na kiedy masz termin realizacji inwestycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

Co do tego spalania: mam obecnie 2 ciągniki 80 KM zetora i JD. Oczywiście Zetor więcej spali, ale wynika to z tego, że nie ma przedniego napędu więc ciężej nim się np. orało. JD znacznie lepiej radzi sobie w pracach polowych. Jak sądzicie ten DF 410 więcej spali w orce od JD 6100? Chociaż DF (jak go kupię)głównie będzie używany do kosiarki i prasy.

A jak jest z częściami, bardzo drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

Mam jeszcze pytanie co do opcji tego DF 410. Wiem że jest wersja C(ale podobno już jej nie produkują bo się nie opłacało), D i GS. Czy są jeszcze jakieś wersje i czym one się różnią.

 

Oglądałem jeszcze na allegro John deere 5080 R (koszt ok 180 tys) cenowo zbliżony do wersji GS (chyba) ale już praktycznie full opcja- klima, EHR, po za tym mam johna w domu i jestem z niego zadowolony. Co sądzicie, który byłby lepszy, DF chyba bardziej siermiężny jest ale mniej pali.

 

Jeszcze jedna kwestia. Toi będzie mój pierwszy nowy ciągnik dlatego też powiedźcie mi ile można utargować jeśli dealer mówi na start że za wersję D w podstawowej wersji chce 140 brutto. da się z 10 tys wytargować? pytanie do osób które kupowały już nowe ciągniki. Ja mam w około 3 dealerówe DF i 1 JD ale i tak jak bym kupował to pewnie pod Lublinem DF w Jackowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

wersja Gs to rewers elektrohydrauliczny i 2półbiegi razem ze sprzegłem w przycisku na dżwigni :)

a skąd jesteś? ja mam 70-8-km do lublina zalerzy jaka droga :)

JD też jest w lublinie, fajna firma zadzwoniłem kiedyś z ciekawości ile kosztuje dany ciągnik bo tak z kolego sie spieraliśmy to mi powiedzieli, a Case zzz Niedrzwicy już nie tylko do nich pojechać i powiedzą ;)

zawsze coś wytargujesz, najpierw sprawdź jaką cenę ci dadzą inni, tylko patrz też na odległość do firmy, po serwis to tez koszty paliwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Mam Agrofarma 410 od marca tego roku, u mnie pracuje jako ciągnik pomocniczy, w polu głównie z opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozu. Ma na liczniku niecałe 200mth, co do awarii to o ile można to nazwać awarią ma do wymiany podkładkę przy gnieździe powietrza do hamulców, która pękła, jak przyjedzie serwis na przegląd to wymienią bo mi to w niczym nie przeszkadza. Co do spalania to wszystko zależy pod jakim obciążeniem ciągnik pracuje bo np. mam dmuchawę ssąco-tłoczącą gdzie ciągnik pracuje pod pełnym obciążeniem na 2200 obrotów i na godzinę zegarową łyka ponad 10 litrów, (60-tka nie daje rady rozpędzić tej dmuchawy) a z opryskiwaczem 3 tys l bierze około 5 litrów.

Według mnie

Plusy to: dość dobre wyposażenie, prosta obsługa, dobra zwrotność, według mnie ekonomiczny w spalaniu, marka trzyma cenę.

Minusy to: głośna kabina,w porównaniu z JD 6930, brak miejsca do mocowania komputera np. od opryskiwacza itd. zła ergonomia włączania świateł roboczych, spryskiwaczy, wycieraczek,

Minusem jest także załączanie wałka odbioru mocy, który startuje z dużych obrotów brak możliwości startu na sprzęgle. Ja za swojego w wersji z biegami pełzającymi, skrzynia 20/20 rewersem mechanicznym, szyberdachem, klimatyzacją, 3 pary hydrauliki, haki na tylnym tuzie, obciążniki na przód dałem 126 tys netto.

Co do ulepszonego tylnego mostu to chyba chodzi o wzmocniony udźwig. Tylny most jest tym samym masywniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

ja mieszkam niedaleko Siedlec więc mam ponad 120 km do tego DF pod lublinem. Ale sądzę że oni mają najtańsze ceny, bo to od nich biorą wszyscy dealerzy ciągniki(mój znajomy u nich brał. Co do ele-hyd. skrzyni to raczej pozostanę przy mechanicznej. Trochę drogo chcą za klimatyzację ze szklanym dachem bo 12 tys zł+ szersze opony bym wolał i cena oczywiście wzrośnie w wersji D do ponad 155 tys. Fajnie by było jak by do tych 145 opuścili :) Ale to i tak brałbym w przyszłym roku więc ceny zapewne wzrosną chociażby przez vat 23 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Ja mam zaliczkowanego agrofarma 410-tke,z szyberdachem,obciążnikami na przod 320kg,skrzynia 20x20,cztery prędkości wałka i radio CD za 145tys. zł.Przed dokonaniem wyboru brałem pod uwage,jd 5080M,proxime power 85 i właśnie padło na DF i myśle że nie będe żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

Czym się różni Agrofarm 85 od Agrofarma 410. Ta sama moc i bardzo podobny wygląd. Czy to jest ten sam ciągnik czy zostały w 410 wprowadzone jakieś większe zmiany? Jeżeli ktoś ma tego Agrofarma 85 to niech napisze jak mu się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Ja aby wiem o zmianie ukladu szyb w kabinie bo teraz kabina jest 4 slupkowa i caly bok kabiny to drzwi a w 85 bylo 6 slupkowa kabina i oprocz drzwi byl jeszcze taki kawalek szyby a tego teraz nie ma


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

To nie duża zmiana. Mówiąc różnice miałem na myśli silnik, skrzynię, czy most. Te większe drzwi mają swoje plusy i minusy. Minus taki, że łatwiej można je wybić i będą droższe.

Wiecie może gdzie mogę sprawdzić ceny ciągników Deutz a także innych)u dealerów w Niemczech? słyszałem że są tam o wiele tańsze ciągniki niż w Polsce.

 

Mam pytanie odnośnie okresu gwarancyjnego. Jak często serwisant musi przyjeżdżać i jakie koszty będę ponosił w czasie gwarancji? Chodzi mi głównie o olej, czy filtry.

Gdzieś na forum wyczytałem że za wymianę oleju i filtrów ktoś zapłacił 5000 zł (agrotron). Czy to jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

W Agrofarmie jak nam diler dobrze mowil to pierwszy przeglad jest bardzo tani ale tylko dlatego ze na 1 nic specjalnego nie robia wiec ten pierwszy to jakies 500 zl czy iles ale nastepny to juz wszystkie oleje to chyba >1k jak dobrze pamietam.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxModzelxx    0

A która wersja jest lepsza GS z rewersem elektro-hydraulicznym czy D z mechanicznym ;D

Będzie pracował z turem

Doradzcie ;D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

oczywiście GS bo oprócz rewersu elektohydraulicznego masz jeszcze sprzegło mokre które nie zużywa sie tak jak suche. Nie ma co sie zastanawiać.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Ciekawe co dokładnie ta promocja obejmuje. . .bo też mam zamiar kupić Agrofarma po nowym roku tyle, że 420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

w sobotę jadę do dilera pogadać ponieważ w tygodniu pracuje zobaczymy co mi powie. Chcę jeszcze do końca roku zamówić maszynę. wychodzi za agrofarma 140 brutto tylko nie wiem w jakiej opcji to jest a przed końcem roku na pewno coś idzie jeszcze zbić więc może być ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Aha. to jak coś dokładnie się dowiesz to napisz . . . a może mógłbyś przy okazji zapytać ile teraz cenią z tą promocja agrofarma 420 i w jakim wyposażeniu. byłbym bardzo wdzięczny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Ale sprzegło mokre chyba występuje też w wersji z mechanicznym rewersem,przynajmniej na allegro tak napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Orientuje się ktoś czy można zamówic skrzynię PowerShift w parze z mechanicznym rewersem?

Jak jest z olejem hydr. czy na niego jest osobny zbiornik?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Umnie w okolicy df 410 ciaga pługi 4 po 40 idzie jak burza jeśli chcesz ehr to df profilini lub ttv lamborghini r4 vrt automat lub manual 60 biegi p 60tył to samo df i same z tego co wiem same r3 85 i lambo r3 85 df 410 palo tyle co c 360 ten co wspomniałem ciaga poługi 4 po 40 wiecej pali bo ma opór ale wiecej zrobi jak c 360 :D

 

No co do oczczędności to trzeba przyznać... Z spalaniem oleju to nie wiem jak jest bo aż tyle mth nie mam :blink: Ja wiem czy Same/Lambo bedą tańsze, to napewno, ale nie jest to wielka różnica, zaledwie kilkaset euro.

A co do tego prow-u, to zależy na kiedy masz termin realizacji inwestycji...

Fakt df od lamborghini droszy 2 tys jak taka sama wesja i ten sam dealer B)

 

Deutz 410 kosztuje 150 brut ,rewers elektro ,płóbiegi, szyber dach, klima tak było w grudniu 2010 moze sie zmieniło AGRO EKO POLECAM NAJTANIEJ jak ktoś chce pisać o kontakt :D

 

Witam

Co sądzicie o DF Agrofarma 410 - 85 KM.

Niedawno miałem okazję przejechać się Agrofarmem 420 (99 KM)w porównaniu z NH o podobnej mocy znacznie lepiej mi się podobał, ale dla mnie jest to za duży ciągnik- potrzebuję takiego ok 85 KM. Dodam że za tego DF 99 KM z szerokimi oponami, szklanym dachem, klimatyzacją i ulepszonym tylnym mostem(nie wiem na czym miało by to polegać ale dealer tak twierdził, skrzynia mechaniczna z reversem cena ok 140 tys netto.

Jeżeli macie jakieś doświadczenie z DF 410 to napiszcie (najbardziej interesuje mnie jego ewentualna awaryjność i ilość paliwa jaką może spalić.

A może coś z SAME lub Lambo (w niższej cenie ;) ) 85-90 KM?

 

Mam jeszcze pytanie z nieco innej beczki dotyczące PROW-u. Ile mam czasu na zakup maszyFakt df od lamborghini droszy 2 tys jak taka sama wesja i ten sam dealer

 

n od momentu podpisania umowy z agencją? słyszałem że 2 lata + rok jeśli bierze się w dwóch pulach- czy jest to prawda?

 

Od wersi d różni sie 3 zakresy biegów a nie 4 fotel pasarzera nie ma podłokietników wałka na zewnatrz wyłaczania , inne liczniki . A teraz została wzbogacona zostały oprawione błotniki wewnatrz opony mitas nie continetal i to tyle :D

Edytowano przez jaro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielu23    0

Witam. Chciałbym usłyszeć opinie na temat df Agrofarma 410???

Jak się sprawuje ta maszyna? Czy dużo pali? Czy droge są część? itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek11
      Witam wszystkich.
      Mam zamiar kupić agrofarma 85, czy ktoś może mi coś o nim napisać? Jak ze spalaniem, jaką ma moc (do czego porównywalną), ile miejsca w kabinie, jak widoczność?
      Czekam na te i inne informacje, z góry dzięki wszystkim.
    • Przez explorer
      witam chce sie dowiedzieć coś na temat agrofarm 100, chodzi mi o to czy się psują
      czy części są drogie i łatwy w naprawie???
    • Przez sydney
      Co wiecie o tym ciągniku?  
    • Przez Zuro95
      Witam. Posiadam Agrofarma 420 z rewersem mechanicznym, skrzynia 20x20 bez półbiegów, od dłuższego już czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać głośne skrzypienie najprawdopodobniej łożyska oporowego/ślizgowego, sprzęgło stawia przy tym dość mocny opór, moje pytanie brzmi czy ktoś spotkał się już z takim problemem i czy ktokolwiek zna jego rozwiązanie, bo przy dłuższej pracy można sobie faktycznie nogę zerwać.
    • Przez Wojtek026
      Jaki tani ładowacz polecanie do df agrofarm 85, ładowacz nie będzie dużo wykorzystywany dlatego chce ekonomiczne rozwiązania ale i nie chce potem żałować że kupiłem badziewie i się z tym męczyć, najtańszy metalfach i ten metaltechnik, przecztałem całe AF na ten temat i metalfach piszecie że mocowanie ma delikatne że coś tam nie wytrzymuje że rozdzielacz w gniazda wpinany to niby nie bardzo ale w sumie i na takich rozwiązaniach ludzie pracują, a metaltechnik to w ogóle że blee, a czy ja taki tur sam bedę w stanie zamontować  czy w takim metalfachu wszystko przypasuje do ciągnika z tym mocowaniem,
      a czy warto wiąść coś droższego ten ursusa czy hydramet no i jaki rozdzielacz powinien być jeśli agrofarm ma 52l/min na 2 pompach to jaki rozdzielacz min?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj