Skocz do zawartości

mf 440 wysoka tęperatura wody

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 październik 2010 - 15:20

mf 440 wysoka tęperatura wody Witam ,chciałbym się dowiedzieć jaką mają temperaturę wasze kombajny w pełnym obciążeniu, praca z sieczkarnią i w upale .ja swoim kombajnem MF 440 kosiłem pierwszy sezon i jak było gorąco i kosiłem z sieczkarnią to wskaznik dochodził do czerwonego zakresu ,dodam że chłodnica czysta ,filtr powietrza nowy ,pasek od pompy wodnej dobrze napięty ,waszym zdaniem taka temperatura jest normalna czy coś jest nie tak a jeśli tak to co (może silnik do remontu ) proszę o wypowiedzi i pozdrawiam.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 440 wysoka tęperatura wody Dzisiaj, 01:43
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 23 październik 2010 - 18:51

mf 440 wysoka tęperatura wody ;) objawy wskazują na kamień,jaki się wytworzył na sciankach silnika i chłodnicy,musisz użyć specjalnego espeleru do usuwania kamienia jest takowy w sprzedaży w składach motoryzacyjnych,przeczyść układ tym preparatem,a z tym remontem to się wstrzymaj,ja mam cały czas zalany kombajn i ciągniki płynem chłodniczym i problem z głowy :P
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 24 październik 2010 - 13:42

mf 440 wysoka tęperatura wody Ja gdy kosze swoim JD nie wazne czy upał czy chłodniej to zawsze wskazówka jest na zielonym. Moze termostat ci sie do konca nie otwiera ;)
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#4 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 26 październik 2010 - 17:09

mf 440 wysoka tęperatura wody jak pisze kolego wyżej sprawdź termostat.
u mnie w MF 507 z sieczkarnia i w upale temperatura wchodziła na czerwone, a później jak kończyłem pracę albo przed wyjazdem to przedmuchiwałem dokładnie chłodnice i temperatura podchodziła pod czerwone. a płyn sprawdzałeś czy jest?
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 październik 2010 - 19:33

mf 440 wysoka tęperatura wody Podchodziła pod czerwone, więc w górnym zakresie zielonego, a to oznacza że w normie. Upały były wyjątkowe i się mieściła w zielonym. Martw się jak będzie na czerwonym. Płyn chłodzący lepiej odbiera ciepło.

#6 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 październik 2010 - 07:49

mf 440 wysoka tęperatura wody Płynu w chłodnicy jest ,a co do termostatu to chyba go nie ma ,po odpaleniu silnika po kilku minutach chłodnica robi się ciepła czyli obieg jest cały czas ,chyba że jest tak jak pisze kolega wyżej że jest zawieszony i nie jest otwarty maksymalnie tylko jest mała szczelina i jest powolny obieg,albo jest jeszcze tak że jest uszkodzony wskaznik albo czujnik i zle pokazuje .myślałem nad tym żeby jeszcze sprawdzić temperaturę termometrem ale to jest trochę ryzykowne .

#7 Share intercooler

intercooler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:02

mf 440 wysoka tęperatura wody Najlepszy jest ...ocet do odkamieniania gdy się silnik grzeje :)
Może uszczelka pod głowicą lekko puszcza i spaliny dogrzewają płyn ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2011 - 17:56

mf 440 wysoka tęperatura wody Przyczyna przegrzewania się silnika znaleziona-postanowiłem zrobić tak jak radzili koledzy,czyli wypłukać układ chłodzenia,wlałem specjalny płyn i wodę,uruchomiłem silnik i po kilkunastu minutach wskaźnik temperatury był przy czerwonym polu,dotknąłem chłodnicę a ta prawie zimna,więc ostrożnie odkręciłem korek i zaczęło wywalać wrzącą wodę,która do chłodnicy doszła powrotną rurą .Wtedy było jasne że wina jest albo po stronie termostatu,albo po stronie pompy,odkręciłem dwie śruby przy termostacie i Bingo Dodany obrazek ,termostat zablokowany i nie było przepływu wody,termostat wywaliłem,układ zalałem płynem chłodniczym (układ mieści 20 L ),uruchomiłem silnik i po 20 minutach na pełnych obrotach temperatura nie doszła nawet do zielonego zakresu,a gdzie mowa o czerwonym Dodany obrazek

Opisałem jaka była przyczyna bo może komuś się ta wiedza przydać .

http://imageshack.us...djcie0127a.jpg/[/img]

Edytowany przez czacha17, 30 styczeń 2012 - 16:36.