Zaloguj się, aby obserwować  
tomaszs88

Opryskiwacz 1200-1600l na 30ha -Jaki ?

Polecane posty

tomaszs88    3

ma być od 1200 do 1600litrów...jakie polecacie dodatki do niego? ma pracować na razie na 30ha... wypowiadajcie się posiadacze takich opryskiwaczy...z góry WIELKIE dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Bury też nie jest zły... a te 30 tyś to netto czy brutto? JA mam Burego, i jest ok. Jesli masz 30 netto to dobrze negocjuj i weź z komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Po co ci taki drogi weź sobie jakiś tańszy np.Biardzki. 30ha to nie dużo ja zamierzam taki kupić i to na 15ha z tym że na ziemniaki przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W burym jest fajna belka, ale ten najnowszy Pilmet to normalnie powala z tym że ma 2000 L pojemności ale to nie powinno szkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal85    9

Ja też kupilem opryskiwacz ciągany na początku roku u Skotarka. 1200l; belka 18m rozkładana i podnoszona hydraulicznie, z rozwadniaczem bocznym, dodatkowo dyszami przeciwwietrznymi i na wysokich kołach. wyniosło mnie to ok 25 tyś. po pierwszym sezonie musze powiedziec ze wszystko jest ok i jestem zadowolony z tej inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Polecam Tad Len mam 1015 i jestem bardzo zadowolony cena bardzo przyzwoita i dużo niższa jak Pilmet czy Krukowiak a jakość wcale nie odstaje od owych marek.Możesz podać jaką chcesz mieć belke ,komputer itp. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Pomyśl nad ofertami Krukowiaka dobre opryskiwacze w niezłej cenie Automatycznie podnoszona belka automatycznie otwierane lance skrętny zatrzep i żadnych więcej dodatków na dobrą sprawe nie potrzeba aha ewentualnie skrętny zatrzep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Macius

Tylko że za 30 tyś zł nie kupisz z Automatycznym podnoszeniem belki a o całym dodatkowym wyposażeniu to zapomnij ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

kamil900830 ma rację.

Sam "goły" Krukowiak lub Pilmet (1500- 1600 l) to koszt min 35 tys zł, a gdzie dodatki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

zależy jaka to by była firma...jeśli pilmet to bez komputera...lance 15 to minimum ale raczej 15, rozwadniacz boczny, skrętny zaczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja mam z tej firmy http://www.skotarek-maszyny.pl/ i za te pieniadze co za niego dalem to dobry sprzet pracuje na 50h 4sezon i na razie zadnych problemow

ja też mam ten wynalazek. farba odpadła po pierwszym sezonie. belka od patrzenia się powyginała. pompa siadła 3 razy po drugim sezonie.

pilmeta mam sadowniczego. pilmet to pilmet. może gorzej wyposażony od innych w tym samym przedziale cenowym ale wykonanie bez porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj