Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 952 + Tur

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel0987

pawel0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 październik 2010 - 17:30

Belarus 952 + Tur Witam mam pytanie do wszystkich użytkowników tego ciągnika. Mam ten ciągnik już 3 lata ma 1100 Mth i rozkręcałem do sprzęgła go już 4 razy. Rozkręcając go 3 razy tarcza sprzęgła była całkiem zdarta i zatarte łożysko. A teraz nie można było rozłączyć sprzęgła. Myślałem że to kolejny raz zdarła się tarcza ale tak nie było. Tarcza była prawie cała łożysko na tulejce chodziło luźno i było całkiem dobre. Domyślam się że to może być wina docisku. Prosił bym o fachową odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 952 + Tur Dzisiaj, 13:50
  •  

#2 Share mariusz64

mariusz64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 październik 2010 - 20:09

Belarus 952 + Tur

Witam mam pytanie do wszystkich użytkowników tego ciągnika. Mam ten ciągnik już 3 lata ma 1100 Mth i rozkręcałem do sprzęgła go już 4 razy. Rozkręcając go 3 razy tarcza sprzęgła była całkiem zdarta i zatarte łożysko. A teraz nie można było rozłączyć sprzęgła. Myślałem że to kolejny raz zdarła się tarcza ale tak nie było. Tarcza była prawie cała łożysko na tulejce chodziło luźno i było całkiem dobre. Domyślam się że to może być wina docisku. Prosił bym o fachową odpowiedź.

Brak smarowania. Odkręć śrubę od strony sprzęgła (klucz 22) i nasmaruj kanamitkę. Jest ona ukryta ale trzeba ją smarować, inaczej problem ze sprzęgłem będzie się powtarzać.

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 31 październik 2010 - 22:25

Belarus 952 + Tur Dokładnie, tam trzeba smarować. Jeżeli po raz kolejny będziesz miał problemy z tarczą wymień na ceramiczną.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share pawel0987

pawel0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 16:53

Belarus 952 + Tur Smarowałem tą kalamitkę niejednokrotnie. Nawet odstęp między łapkami a łożyskiem był regulowany. Ale dzięki za pomoc. :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 02 listopad 2010 - 19:58

Belarus 952 + Tur A jak działa pedał sprzegła? Odbija? U mnie bardzo ciezko sprzęgło chodziło (Pronar 82TSA) aż w końcu przestało wogóle wysprzęglać, wymieniliśmy tarcze, wszystko ładnie pięknie, a tutaj jak pedał wpadł tak został. Mechanik odkręcił blachę od dołu korpusu, i okazało się że wałek na którym osadzone są te popychacze od łożyska oporowego (nie wiem jak to inaczej nazwać) był pęknięty aż w końcu się złamał.

#6 Share pawel0987

pawel0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 15:45

Belarus 952 + Tur Też tak miałem ;] wcale sprzęgła nie można było rozłączyć ale wymieniłem ten wałek i wszystko narazie śmiga.

#7 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 05 listopad 2010 - 20:18

Belarus 952 + Tur Czyli co się stało tym razem? Ten wałek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pawel0987

pawel0987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:57

Belarus 952 + Tur Tym razem tak.Poprzednio to łożysko i tarcza kompletnie zdarta nie wiem z jakiego powodu. Dzięki za pomoc :unsure:

Dodaj odpowiedź