Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

83 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 październik 2011 - 17:29

Czekaj czekaj:D To mi coś mówi,choć twarzy dalej sobie nie mogę przypomnieć (nie jesteś takim krępym facetem, sredniego wzrostu?).
Ten dziadek był bardziej niż za***isty, okulary z denek butelek, ruszanie z czwartego biegu, cięcie każdego zakrętu... I ta jego niezapomniana mina, jak w głośnikach zaczęły lecieć jakie dziwne rytmy :P Działo się...  Żałuję że już nie da się tego powtórzyć. Musze się wkręcić na Olimpiadę Młodych Producentów. Nawet na studiach nie ma takiego klimatu jak na tych corocznych zjazdach.

Kawał historii...

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Dzisiaj, 00:23
  •  

#42 Share Kristof82

Kristof82

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:48

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Hej chłopaki! Ja też byłem na finałach w Pyrzycach!!! :P tyle tylko że pare latek wczesniej. Dokładnie nie pamietam ale to chyba był 29 finał(2001). Nie jestem pewien. :blink: Ja startowałem w bloku produkcji roślinnej. ogolnie to finał był w stargardzie ale nas zakwaterowali w internacie w Pyrzycach. Oj było wesoło;mielismy ognisko zapoznawcze na boisku, na poczatku bylo drętwo, no ale po kilku głebszych to sie zaczęło podbijac do miejscowych dziewuszek z TżGD czy TTZ.Wyrwałem taką Agnieszke poszlismy na miasto, ona miejscowa to sie troszke zwiedziło w nocy, tylko że jak wracałem to internat zamkniety :o a ogrodznie wysokie no to ja górą. kolejny problem babka nie chciała mnie wpuscic bo bylo grubo po polnocy. wydarła sie ale wpuscila :D A najlepsze to ze pod prysznicem była juz tylko zimna woda,jakos dałem rade B) Oj bylo wesoło po praktycznych nie liczylem na jakies rewelacyjne miejsce, sam awans na centralne wydawal sie sukcesem, a tu niespodzianka 3 miejsce :blink: :rolleyes: było super. wszystkich zachecam do brania udziału naprawde warto!!!!

#43 Share Wiur

Wiur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 październik 2011 - 20:58

czekaj czekaj:D to mi coś mówi;p choć twarzy dalej sobie nie mogę przypomnieć (nie jesteś takim krępym facetem, sredniego wzrostu?).
ten dziadek był bardziej niż za***isty, okulary z denek butelek, ruszanie z czwartego biegu, cięcie każdego zakrętu... i ta jego niezapomniana mina jak w głośnikach zaczęły lecieć jakie dziwne rytmy.;p działo się... załuję że już nie da sie tego powtórzyć. musze sie wkręcić na olimpiadę młodeych producentów. nawet na studiach nie ma takiego klimatu jak na tych corocznych zjazdach.

...kawał historii...

No ten koleś wymiatał. A ten facet krępy średniego wzrostu, to był kolega ze szkoły.
http://www.pyrzyce.p.../dsc01753-1.jpg
masz tu link do zdjęcia ze mną, może Ci coś przypomni:)

#44 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 25 październik 2011 - 22:35

Twarz znajoma, ale bliższego kontaktu nie mieliśmy. Summa sumarum z samej mechanizacji było nas 40 osób, razy 7 bloków... No ale jak już wrzucamy... http://lubiejewo.rep...wiur_rej/09.jpg lub http://lubiejewo.rep...ypendium/01.jpg wink.gif Co myślicie, żeby zorganizować kiedyś jakieś spotkanie OWiUR'owców?? Fajnie byłoby znów spotkać ludzi którzy tworzyli ten niezapomniany iniepowtarzalny klimat olimpiad;)

#45 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:19

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Ha blok architektura krajobrazu ;] Udało się przejść szkolny i dostać się do kolejnego etapu ;]
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#46 Share Wiur

Wiur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:39

hehe-no twarz znajoma, ale bliższego kontaktu nie mieliśmy. summa sumarum z samej mechany było nas 40 osób, razy 7 bloków... no ale jak już wrzucamy... http://lubiejewo.rep...wiur_rej/09.jpg lub http://lubiejewo.rep...ypendium/01.jpg ;) co myslicie, żeby zorganizować kiedys jakieś spotkanie owiurowców?? fajnie byłoby znów spotkać ludzi którzy tworzyli ten niezapomniany iniepowtarzalny klimat olimpiad;)

Spotkanie owiurowców :D Czemu nie? Ja jestem jak najbardziej za :P

#47 Share pitti

pitti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 30 październik 2011 - 13:16

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Panowie czy tym pokojem przypadkiem nie było 213 ;p i litry cytrynówki? chodzi o Pyrzyce i ten poprawczak ;)

#48 Share Wiur

Wiur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 październik 2011 - 19:42

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych @pitti

Tak, właśnie o ten pokój mi chodziło. Gruba impreza była :)

#49 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 02 listopad 2011 - 18:54

Też byłem w Pyrzycach. produkcja zwierzęca- nie poszło mi za specjalnie, ale w tym roku rewanż. :rolleyes: Z chłopakami z Łowicza się piło laugh.gif 47 puszek po carlsbergu wynieśliśmy biggrin.gif Fajna sprawa.

Już pisałem etap szkolny, na razie test-był banalny. Jutro praktyka, podobno też banał.

#50 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:07

Startuje ktoś może w olimpiadzie młodych producentów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:43

W grudniu były eliminacje. Ja startuje w tym roku obowiązkowo, przynajmniej teraz mam eliminacje regionalne na SGGW na miejscu:)

#52 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:08

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych I jak tam z kim widzimy się na Owiurze w Kijanach w piątek? :D
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#53 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:47

Witam, czy do częsci praktycznej trzeba mieć jakiś strój roboczy ? Ja pisze produkcje zwierzęcą 20 kwietnia w Warszawie.

#54 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:59

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych powiem ci w sekrecie że za brak stroju teoretycznie tracisz po 3 pkt na każdym z trzech zadań, choć praktycznie nie złyszałem by oceniający powiedział komuś w twarz-nie masz fartuszka-obetnę ci punkty. Jednakże z mojego długiego doświadczenia w wygrywaniu owiurów wynika, że paradując na zadanie w zielonym kombinezonie zapiętym na ostatni guziczek, lśniących wypolerowanych butach roboczych i zbożnie założonej firmowej czapeczce daje ci na starcie DUŻEGO plusa u oceniającego. tak było na mechanizacji, ale jestem pewien że w innych blokach schludny strój też jest mile widziany :)

#55 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 19 kwiecień 2012 - 17:04

Trzeci raz startuje w olimpiadzie z prod zwierzęcej, i nie trzeba żadnego fartucha. Jestem przekonany na 101%. Obowiązkowo w mechanizacji i prod roślinnej, Ci z bloków gastronomicznych tez coś muszą mieć.

#56 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 18:47

Dzięki , też tak myślałem.Zadania praktycznie to polegają na policzeniu czegoś, czy tam pokazaniu do czego coś służy itp

#57 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:01

Z tego co pamiętam to trafiało się rozpoznawanie rybek (!) w akwarium-chłopaki się strasznie wku***iali bo było 10 sztuk, z czego 2 dało się odróżnić a reszta podobne :D 

Rozpoznawanie miodów, odmian kur czy tam kurczątek, chyba też było rozpoznac gatunki traw w sianie, były też wolki i inne szkodniki zbożowe połapane w probówki :D Ale nie wiem czy to nie podpadało pod roślinki. Nie przypominam sobie żeby kiedyś wspominali o jakiś "praktycznie teoretycznych zadaniach" jak ma np agrobiznes.

@a8185-Akurat sporta część "zwierzątek" łaziła w fartuchach weterynaryjnych. Poza tym czasem i w waszym bloku może się trafić takie zadanie, że nie będziesz chciał zaryzykować ubrudzenia garnituru.

#58 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 17:14

a8185 -Miałeś racje nie trzeba było mieć ubrań roboczych. Ja się trochę myliłem i przyznaje racje ahme999. Było rozpoznać rasy owiec , pasze i inkubator do jajek. Ma ktoś może odpowiedzi ???

#59 Share wlodek4121

wlodek4121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 18 listopad 2012 - 16:55

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych A nie wiecie może jak to jest na olimpiadzie wiedzy o BHP ( WROCŁAW). Akurat jako jedna z 3 osób na szkołę dostałem się od razu na etap wojewódzki. Chodzę do Technikum agrobiznesu, więc jakk ktoś był na takim etapie to proszę o odp. Pozdrawiam;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 26 październik 2013 - 10:39

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Jakie były zadania na etapie szkolnym 2013/14 agrobiznes i mechanizacja rolnictwa ?