Zaloguj się, aby obserwować  
tvt

New Holand CR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tvt    0

Posiada rotory wzdluzne z wygladu przypomina CX ale zupelnie inna jest maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

większe silniki produkcji iveco w cr jakiej firmy są w cx?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
większe silniki produkcji iveco w cr jakiej firmy są w cx?

tej samej

 

w większości modeli CX jest ten sam silnik co w mniejszym CR9060 czyli IVECO Cursor 9

w największym z CX jest IVECO Cursor 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

i jak te iveco sie sprawują ? jest potwierdzenie ze włoszczyzna to taka nie bardzo?jakieś problemy itp?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

znajomy z wioski obok kupił w tamtym roku cr 980hyba ale seria 900 na pewno i z problemów to tylko firma która przyjechała ustawić kombajn spaliła w nim komputer :P wartość takiego kompa to koło 20tys


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Ale ta nowość to ma już chyba parę latek??? Dwa rotory i masa pasów, paseczków, jakichś przekładni... jak dla mnie to zbyt skomplikowany...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

zetor

 

nie wiem bo ja mam silnik nie IVECO tylko CHN. Bo dopiero po liftingu i przymusie zmiany normy z tir2 na tir3 zmienili silnik. A ja kupiłem kombajn znacznie wcześniej przed tymi zmianami. I ciesze sie bo mi sie znacznie bardziej czarna naklejka podoba od tej niebieskiej :P

 

Ale znajomy ma CX z silnikiem IVECO i sobie chwali. Ja mam CX z innym i też nie narzekam :o różnic w spalaniu itp jeszcze nie omawiałem. Ale na pewno sobie po debatuje na ten temat, jak znajomego kombajn przechodzi 1 pełny sezon :P

 

 

Ale ta nowość to ma już chyba parę latek??? Dwa rotory i masa pasów, paseczków, jakichś przekładni... jak dla mnie to zbyt skomplikowany...

 

właśnie pasów czy paseczków to jest tam malutko. Króluje napęd hydrostatyczny. Wg mnie 2 rotory to lepsze rozwiązanie niż jeden (Case, JD). Słoma idzie większym kanałem niż to jest w jedno-rotorowych co zwiększa wydajność i dokładność omłotu.

a kombajn to już żadna nowość 7 lat na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Jeżeli porównamy do CX-a to rzeczywiście, jest tam mniej tych pasów ale porównując do Case AF to kombajn bardziej skomplikowany i tego w NH nie lubię :o Co do "lepszości" rozwiązań jedno czy dwu rotorowych to niekoniecznie prawda, ale nie mogę porównać bo nie widziałem CR-a w akcji. Jest wiele rozwiązań, które pięknie wyglądają w spocie reklamowym, a praktyka pokazuje co innego. Dla mnie jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie jest prostota budowy.

I najchętniej na żniwa kupiłbym cep!

ps. NH urodziło kiedyś TF-a na wytrząsaczu rotorowym, coś z tego raczej nie wyszło...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@Axial

 

TF to nie CR

 

AF Case ma jeden rotor, więc siłą rzeczy musi być prostszy.

 

Od ilu ha można kupić sobie taki sprzęt?? Albo CSX czy CX??

 

 

o zera ha

 

wystarczy mieć kasę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Też bym tak chciał!! Ale żeby kupić kombajn to trzeba myślec jak go dobrze wykorzystać... np. mam kase kupuje CX 980 heder 7,5 na 0,3 ha bez sensu!!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

czemu bez sensu? :)

 

znam przypadek w którym kobieta kupiła mężowi na urodziny jelonka ponad 200KM. A mają 0,0 ha UR B) To jeszcze nic.. Obok w wiosce jeden ma samolot w ogródku, wcale nim nie lata "zero wykorzystania" :) A na trasie gdzieś na Wawe widziałem czołg w ogródku, a raczej wątpię żeby ten ktoś miał poligon :)

 

Tak samo ty, mając kasę możesz sobie kupić CRa i postawić go w ogródku np obok innych maszyn wyglądających ciekawie, albo go wysadzić w kosmos :) wcale nie musisz myśleć nad tym jak go wykorzystać :) Jak już napisałem...Wystarczy mieć na to środki finansowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

bedziesz sobie do kościoła jezdził B)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Ta i z panienkami w zbiorniku...

 

@mav też widziałem takie wystawione samoloty chyba na drodze do Rzeszowa fajnie to wygląda, ale samolot to nie kambajn, a zreszta poco rolnik ma mieć kombajn?? Tylko dla pocieszenia oka, ja bym się chyba powiesił!! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj