Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krone KR 10-16

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share siwcu

siwcu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:07

Krone KR 10-16 Witam,
nabyłem prase Krone KR 10-16 i chciałbym prosić o pomoc w jej uruchomieniu. Nie wiem jak podpiąć węże od hydrauliki (który gdzie) są trzy.Jeden ma czerwony znacznik, czyli byłby do wyjścia jednostronnego? Jest jakiś schemat przygotowania jej do pracy? gdzieś wyczytałem ze wcześniej trzeba otworzyć klape, przekręcić jakiś zawór i dopiero w pole. Ale co jak.... nie wiem:D Dziekuję za pomoc

Załączam zdjęcie
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krone KR 10-16 Dzisiaj, 01:56
  •  

#2 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:53

Krone KR 10-16 Sąsiad ma coś takiego to dwa idą na klapę jeden na podbierak(jednostronny).Popatrz po przewodach na pewno widać gdzie co idzie.

#3 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 21 październik 2010 - 22:25

Krone KR 10-16 Co klapa? Na klapie nic nie rób. Na jednym z siłowników jest zawór, którym odcinasz odpływ oleju z tłoka co pozwala na zabezpieczenie klapy przed opadaniem w czasie wymiany np. złączek łańcucha (ja druty tnę ze szprych od motocykla bo oryginalne w agromixie są "drogawe". Wąż jeden podłączasz do wyjścia w traktorze a drugi to wolny odpływ, a trzeci to podbieracz(też na wyjście się podłącza). Miłej pracy. Prasa super, ale trzeba ją poznać i polubić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share siwcu

siwcu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 październik 2010 - 11:06

Krone KR 10-16 No i już mam dwie rozbieżne odpowiedzi. Panowie, posiadacie taką prasę, czy zgadujecie? Dodam, że nie jest to moja pierwsza czy też druga prasa, więc gdyby wydawało mi się to takie proste to nie prosiłbym Was o pomoc. W instrukcji od nowszych kronek pisze, że należy otworzyć klapę, przekręcić zawór, zamknąć klapę i dopiero wtedy można pracować, czyli pewnie trzeba gdzieś nabić olej w akumulator.

najbardziej interesuje mnie to który wąż gdzie podpiąć, bo póki co za pomocą każdego mogę otworzyć klapę. czyli faktycznie któryś musi być wolnym odpływem.

Dzieki

#5 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 22 październik 2010 - 21:06

Krone KR 10-16 Ej a nie chodzi Tobie czasem o ten zawór z przodu od regulacji dobijania balota? No pewnie. No to zgadza się. Podnosisz klapę do góry i nabijasz ciśnienie na zegarze na ile się da ale chyba nie więcej niż 160 bar. Zresztą daj maila to Ci prześlę instrukcję i w rozdziale 5.4 jest to opisane. Ja ustawiam balotnicę na wyczucie. Zrobię balot i go sprawdza,klapa w górę i w zależności od potrzeb zwiększam lub zmniejszam ciśnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share siwcu

siwcu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 październik 2010 - 22:14

Krone KR 10-16 Mój mail: siwcu@o2.pl - wielkie dzięki

a co do podpięcia to chyba masz rację, jeden jest od klapy, drugi od podbieracza/noży, a trzeci wolny odpływ. zaskoczyło mnie to, że do klapy jest tylko jeden wąż, zazwyczaj występują dwa.
Na przodzie mam zawór do regulacji ciśnienia i dodatkowo taki typu otwarte/zamknięte. i ten drugi miałem na myśli.

Pozdro